2GB disk kapasiteli Netbook'a Ubuntu mümkün mü?

Başlatan knnmmdv, 05 Ağustos 2011 - 17:52:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

knnmmdv

windows olsa zaten hemen satıcam. hiçbirşey yükleyemiyorum ki.

Kadir Can

Bilgisayar sana geldiğinde üstünde işletim sistemi yok muydu?

knnmmdv

bi mesajlarımı okusan anlarsın güzel kardeşim.

Kadir Can

Alıntı yapılan: knnmmdv - 05 Ağustos 2011 - 18:12:31
xp ile gelmişti.
XP ile gelmişti diyorsun.Sonra da hangi Windows diyorsun.Burada bir tezatlık yok mu?
Ben tavsiyelerime devam edeyim.
Damn Small Linux, Puppy, Slax, SliTAZ( Bunu denemedim. ) dağıtımlarını deneyebilirsin.
DSL galiba kurulum aracı içeriyormuş.
Bence işletim sistemsiz olarak da satabilirsin.
En rahatı Chrome OS olacaktır.
Android pek önerilmese de kurulabiliyor.Onu da dinleyebilirsin.

sem

Bir USB Bellek ya da Harici Harddiske işletim sistemi kurarak yola devam edebilirsiniz. İlle de 2 GB sığsın diyorsanız tabi istediğini tam olarak karşılamaz bu tavsiyem ama ben yine de bir düşünün derim.

USB'den biraz daha yavaş çalışıyor sanırım dağıtımlar. Hani sizin işlemlerinizi ne kadar etkiler bu hız farkı bilmiyorum fakat; 2 GB'a sığacak, kullanılması mecburi kalınan bir dağıtımın ne hızı, ne özellikleri, ne paketleri ne de herhangi bir özellik seçiminde karar veremeyeceksiniz. Bunun yanında istediğiniz dağıtım, paketler, paket sistemi, masaüstü yöneticisi vs. karar verebildiğiniz bir dağıtımı USB'den kullanmanızı tavsiye ederim.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Kadir Can

@sem0900;
USB'den çalışan dağıtımlar genellikle daha hızlı çalışıyor.
Çünkü boyutları küçük ve kendilerini RAM'e atıyorlar.
HDD ile işlem yapılmıyor.
Bu sayede ışık hızına yakın şekilde kullanabiliyoruz. :)
Ayrıca USB tavsiyesi iyi ama @knnmmdv satmak istediği için bilgisayara bir şeyler yüklemek istiyor.

sem

Ben işletim sistemi yükleyemediği için sattığını düşünerek tavsiye vermiştim. =)

Kendini RAM'e alanlar USB için geliştirilmiş olan dağıtımlar (SLAX gibi) diye biliyorum. Benim kasdettiğim ise herhangi bir sistemi USB Belleğe kurmaktı. Örneğin Squeeze (Debian), Ubuntu vs. Bunlar kendilerini RAM'e almıyorlar diye biliyorum. Yanılıyor muyum?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Kadir Can

@sem0900;
Doğru.
Ben yanlış anlamışım. :)
Dediğin gibi en mantıklısı USB'ye kurulum yapmak.