Ubuntu 11.10 Alpha 3

Başlatan ekopc, 05 Ağustos 2011 - 04:04:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aurora

Muhtemel sorunların asgari düzeyde olması için temiz kurulum tavsiye ederim.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29038.0;topicseen

confickerbelasi

11.04 11.10'a yükselirmi? yükselmesini istemezsek ne yapmalıyım? gerçi bunuda düzgün kurmamışım swap yok her açılışta gparted ile açıyorum swap'ı yeniden kurmam gerekçek zaten yeni hdd'ye .

eribol

Alıntı yapılan: confickerbelasi - 03 Eylül 2011 - 01:10:11
11.04 11.10'a yükselirmi? yükselmesini istemezsek ne yapmalıyım? gerçi bunuda düzgün kurmamışım swap yok her açılışta gparted ile açıyorum swap'ı yeniden kurmam gerekçek zaten yeni hdd'ye .
İstemiyorsanız, size "Yükseltilsin mi?" diye sorduğunda "İstemiyorum" cevabını vermeniz yeterli.

decent

Harika bir özellik daha eklendi:
Pencereleri tutup kenarlara yaklaştırdığımızda oluşan sarı renk yerine videodaki yeni özellik geldi.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nmD5uw-fHdU

eribol

Bu özellik Natty'de bile var esasında, biri denerse daha iyi olur yine de. Ben uzun zamandır bu özelliği kullanıyorum çünkü kde4'te biraz daha gelişmişi vardı bu nedenle Unity'de var mı diye de denemiştim.

Oneiric'te pencere biraz sarımsı bir renk halini alıyor kenarlara götürünce.

özgürubuntu

Evet ben de Oneiric kullanıyorum ama videodaki gibi olmuyor, sarı renk görünüyor. Ekran kartımdan kaynaklanıyor olabilir mi?
Ekra kartım kara listede ve deneysel 3b desteği açık, unity başlatmaya zorla komutu ekli

eribol

Ekran kartı ile ilgisi yok zira bende de aynen öyle. Ayrıca çokta güzel bence :) Tek eksiği şu ki, sol üst köşeye götürdüğümde ekranın dörtte birine yaslansa daha güzel olacak, tıpkı kde'de ki gibi.

confickerbelasi

82945g/gz onbord vga efektlerde yamuluyor donuyor bu 9.10 ile başladı dağıtmların xx.10 olanları bu bilgisayar sevmiyor efektleri kapatınca normal sizinki gene iyi bu pc 775i945gz asrock anakart ve pentium d 820 2.80ghz cpu 1536mb ram 74,53gb+149,05gb sata2 hdd'den ibaret antika crea black pearl dekstop.

decent