Sistem çekmecesine yerleşen simgeler normalden daha büyük

Başlatan eribol, 02 Ağustos 2011 - 18:50:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eribol

Sanırım başlık açıklayıcı :) Daha önce üzere aramızda hata başlığı açıp launchpad üzerinden bug kaydı yaptıralım gibisinden bir sonuca varmıştık. Bence bu sorunu basitçe ele alabiliriz. Bilmiyorum belki güncellemelerle düzelir ama deneyebiliriz.

Şu an için tam olarak hangi komutların çıktı gerekli bilmiyorum. Gerekli çıktılar söylenirse aktarabilirim. Ayrıca açılan bir kayıt dikkatimi çekti, çözülmüş deniyor ama bende hâlâ bir sürü program sistem çekmecesinde olduğundan çok daha büyük görünüyor.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/empathy/+bug/814703?comments=all

heartsmagic

Çözülmemiş de, kabul edilmiş hata kaydı. Bu gibi sorunlar için backtrace almak pek mümkün değil. Eğer backtrace alınamıyorsa hatayı oluşturan adımlar anlatılıyor genelde. Fakat burada öyle bir durum da yok, eğer sorun herkeste aynı değilse iş iyice karışacaktır. Kullanılan tema vs. gibi şeyler de girebilir işin içine. Gerçi çok tema seçeneğimiz de yok sanırım şu sıralar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Bu sistem sıfır bir sistem yani bana has olması veya tema ile ilgili olması pek olası gelmiyor gözüme. Probleme yardımcı olacaksa eğer banshee'nin Appindicator eklentisi ile çekmeceye yerleşmesinde bir problem yok ancak indicator applet kullanan uygulamaların simgeleri büyük gösteriliyor.

heartsmagic

Banshee'yi henüz yerleştirmeyi başaramadım bildiri alanına :) Başarırsam durumu geçerim buraya.

eribol

banshee-extension-appindicator eklentisinin kurulu olması gerekiyor sanırım. Bu paket kurulduktan sonra Uzantılarda AppIndicator görünüyor. Diğer uygulamalar ise indicator denilen bir uygulama kullanıyorlar diye düşünüyorum, düşünüyorum da niye 11.04'te yoktu bu durum şimdi niye var :)

heartsmagic

Güncelleme geçeyim, Banshee bende büyük olarak değil de yeşil bir blok şeklinde görünüyor. Bildiri alanının biraz daha adam olmasını bekleyeceğiz sanırım.

BayboraKaan