Flashgot ve wget

Başlatan matrax_41, 03 Mayıs 2008 - 21:29:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matrax_41

Arkadaşlar wgetten indirme yaparken yarım kalan downloadlar devam etmiyor.konsoldan -c dizisini ekleyip devam etme özelliği oluyor galiba ama ben flashgotla indiriyorum onu nasıl ayarlayabilirim?

hasanyılmaz

İki çözümü olabilir yarım kalan indirmelere devam edebilmek için,

1- Gwget kur paketlerden.

2- Firefox için Downthemall eklentisini kur.

matrax_41

1.Gwget paketini kurmuştum zaten ama wgetle olan indirmelerimi göremedim.Kgeti bile kurdum onda da yok.
2.Downthemall eklentisini de kullandım ama wget daha iyi olduğu için onu kullanıyorum.

ufuk_k

Kget yarım kalan downloadları destekliyordu ben kullandığım zaman. Bilmiyorum yanlış mı hatırlıyorum ama.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: matrax_41 - 04 Mayıs 2008 - 01:06:10
1.Gwget paketini kurmuştum zaten ama wgetle olan indirmelerimi göremedim.Kgeti bile kurdum onda da yok.
2.Downthemall eklentisini de kullandım ama wget daha iyi olduğu için onu kullanıyorum.

Wget'in Downthemall eklentisinden üstün olduğunu düşünmüyorum. Yarım kalan dosyalarda devam edebiliyorsunuz, üstelik dosyayı (standart olarak) 4 koldan indirdiğiniz için çok hızlı.

İndirme aracınızı Flashgot'un özelliklerine girerek seçebilirsiniz. Wget ve Gwget listede var.

matrax_41

Kget yarım kalan indirmeleri destekliyor da wgetle indirdiklerimi orada göremiyorum.Bildiğim kadarıyla kget, wget için kde arayüzü.Wget ile indirme yaparken download bitince kapanıyor kgeti kendim kapatmak zorunda kalıyorum.Downthemall'a da gelince kendisi bir indirme yöneticisinden çok sitedeki bütün içeriği download edebilen bir yazılım

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: matrax_41 - 04 Mayıs 2008 - 15:07:34
Kget yarım kalan indirmeleri destekliyor da wgetle indirdiklerimi orada göremiyorum.Bildiğim kadarıyla kget, wget için kde arayüzü.Wget ile indirme yaparken download bitince kapanıyor kgeti kendim kapatmak zorunda kalıyorum.Downthemall'a da gelince kendisi bir indirme yöneticisinden çok sitedeki bütün içeriği download edebilen bir yazılım

Başta bir şey demedim ama siz aynı şekilde download diye konuşmaya devam ettiniz. Çözüm ararken Türkçe konuşun en azından!

Download etmek yerine indirmek çok mu zor?

Downthemall eklentisini ise anlayamamışsınız. Adından yola çıkarak yorum yaptığınız anlaşılıyor.

matrax_41

Kardeş Türkçe forumuna geldikte haberim mi yok.Arada farkında olmadan kaçıyor download ne var bunda.Downthemall eklentisinin asıl amacı indirme yöneticisi değil.Yanlışsa düzelt.

SoulSmasher

Alıntı yapılan: matrax_41 - 05 Mayıs 2008 - 18:22:31
Kardeş Türkçe forumuna geldikte haberim mi yok.Arada farkında olmadan kaçıyor download ne var bunda.Downthemall eklentisinin asıl amacı indirme yöneticisi değil.Yanlışsa düzelt.

downthemall eklentisi şu an windows bilgisayarımda bile flashget+flashgot ı kullanmamı bıraktıran çok güzel bir dosaya yöneticisi, herkese tavsiye ederim

erginemr

Benim de wget'ten bağımsız çalışan iki download manager, ;) indirme yöneticisi tavsiyem olacak:

(1) Downloader4X (d4x):
http://en.wikipedia.org/wiki/Downloader_for_X
(Paket depolarında mevcut.)

(2) wxDownloadFast:
http://dfast.sourceforge.net/
http://www.getdeb.net/app/wxDownload+Fast

edge_nabby

Alıntı yapılan: matrax_41 - 04 Mayıs 2008 - 15:07:34
pardus kullanırken bazen kget kullanıyordum. download işlemleri bitince otomatik kapanma özelliği var kget'in.

download yöneticisi olarak "wine+flashget classic+flashgot eklentisi" kullanıyorum. flashgot, wine ile yüklediğiniz flashget'i görebiliyor. devam etme özelliği var flashget'te. ayrıca rapidshare premium şifresi de girebiliyorsunuz flashget'e.

firefox kullanmaya başladığım zamanlarda downthemall'u denemiştim. vasattı. hala öyle midir bilmem. ama indirme yöneticinizin firefox'tan bağımsız olması gerekir bence, firefox bir hata sonucu kapandığında sorun yaşamazsınız. bir indirme yöneticiniz varsa ayrıca downthemall eklentisine gerek yok, firefox 3'ün öntanımlı indirme yöneticisi gayet yeterli.

downthemall'un bi sayfadaki bütün resimleri falan indirmek için kullanıldığını duymuştum. flashgot+flashget de bunu yapabiliyor zaten.

aynshtein

Kget dosya indirme işlemleriniz için harika bir çözüm ancak unutmamanız gereken bir şey var o da Kget'in firefox ile değil Konqueror ile entegre çalışmasıdır. Daha açık ifadeyle, örneğin Rapidshare Premium gibi ücretli servislerden dosya indirirken, Firefox + Flashgot + Kget üçlüsünü kullanmanız size yetmeyecektir. Rapidshare Premium hesabınıza en az bir kere Konqueror tarayıcısıyla giriş yapıp (login), ardından Konqueror'un şifreleri hatırlamasına izin verirseniz sorunu çözmüş olursunuz. Ardından Firefox ile Flashgot kullanarak KGET'e dosya aktarabilir, yarım kalmış dosyalara devam edebilirsiniz... Ben bu şekilde kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamıyorum... Bu arada, indirme yaparken, yarım kalan işlemlere devam edebilmenizi sağlayan aslında sunucudur. Kget, Aria, Downloader4X gibi yardımcı programlar kullansanız dahi, sunucu izin vermiyorsa, kaldığınız yerden devam edemezsiniz...

Downthemall kullanmayı düşünenlere de bir uyarım var: Downthemall dosya indirirken tüm bağlantıyı sömürüyor. Bulunduğunuz bölgede servis sağlayıcınızın (%99 olasılıkla TTNet veya TTnet alyapısı kullanan diğerleri) size sağladığı bant genişliğinin düştüğü anlarda, tüm internet bağlantınızın kilitlenmesine neden oluyor. (Sonucunda da diğer sitelere giremiyorsunuz, Msn'den kopuyorsunuz, e-posta sunucunuza bağlanırken zorluk çekiyorsunuz vb..) Bu nedenle Downthemall'u 30-40 MB üzeri dosyalar için ve peşpeşe çok sayıda dosya indirirken kullanmayın...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

myveysel

RAPİDSHARE PREMİUM ÜYELERİ İÇİN SERİİ İNDİRME
Rapidshare de premium hesabım var ve sürekli dosya indirme işlerim oldğu zaman windowsa geçmek zorunda kalıyordum. Yukarıda arkadaşların yazmış oldukları mesajların hepsini okudum fakat bana en kolay gelen yöntemin: Wine + Flashget + Flashgot üçlüsü olduğuna karar verdim. Benim gibi rapidshare.com da premium üyelliğe sahip olupta gece gündüz durmadan duraksamadan dosya indirmek isteyen arkadaşlara tavsiyem bu üçlüdür. Nasıl yaptığı anlatayım:

1. Depodaki "Wine" yi  kurdum.
2. http://down6.flashget.com/fgf173.exe adresteki Flashget Classic sürümü kurdum. ( Bunu kurmak için çift tıklamak yeterliymiş. Bunu sonradan farkettim. Tabi Wine yükledikten sonra çift tıklayacaksınız.)
3. Firefox eklentilerinden Flashgot u https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/220/#install-51808 yükledim.
4. Firefofoxu açıp Araçlar-Flashgot-Diğer Ayarlar- İndirme Yöneticisi Seçeneklerinden Flashgeti seçiyoruz.
5. Şimdi rapidshare linklerinin olduğu bir sayfa bulup istediğiniz kadar linki seçip sağ tıklayıp Seçilenleri Flashgot ile İndir diyoruz ve karşımıza flashget indirme seçenekleri sayfası çıkıyor. Gördüğünüz gibi linkler sıralandı. Tamam diyoruz. Şimdi gelen pencerede "sunucuya bağlan" seçeneğini aktif hale getirip rapidshare kullanıcı adımızı ve şifreyi girip tamam diyoruz. Gelen diğer uyarıya da tamam deyip işlemi tamamlıyoruz.