[Nasıl]Firefox ve Chromium için Webgl'yi aktif etmek

Başlatan istanbul, 31 Temmuz 2011 - 20:48:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

istanbul

Bugün ubuntu 11.04 de webgl ye bir bakayim dedim ama adam akilli bir anlatim yok veya uzun uzun yollar ile karsilastim.

Neyse uzun bir ugrastan sonra hic bir ayari degismeksizin webgl yi test etme imkani buldum. Burayda not düseyim istedim.

öncelikle yazilim merkezini acip libosmesa6 paketini kurun.

chromium da aktif etmek icin
Masa üstünde sag tik ve yeni baslatici olusturuyoruz.
isim kismina Chromium WebGL yazip komut kisminada chromium-browser --ignore-gpu-blacklist yazip kapatiyoruz.
Hepsi bu.. artik bu simge ile chromiumu actigimizda webgl destekli aciliyor.

Firefox icin ise
isterseniz uçbirime MOZ_GLX_IGNORE_BLACKLIST=1 firefox yazip hemen webgl yi kullanabilirsiniz.

yok ben her seferinde komut girmek istemiyorum dersenizde
masa üstüne sag tik ve bos dosya olusturun.
Dosya adini Firefox WebGL.sh verin ve sag tiklayip düzenleyin.. icerisine MOZ_GLX_IGNORE_BLACKLIST=1 firefox komutunu yazip kaydedin ve editörü kapatin.
Olusan bu dosyaya sag tiklayip Erisim haklarinda bulunan Dosyayi bir program gibi calistirmaya izin ver secenegini isaretleyip kapatiyoruz.
Bu dosyaya cift tiklayip calisttir demek yeterli.

http://www.iquilezles.org/apps/shadertoy/  adresinden test yapabilirsiniz sag üst kösede Preset bölümünde degisik alternatifler var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Temmuz 2011, 21:00:36

islemcim amd ve Ekran kartim ati, acik kaynak sürücüyü kullaniyorum. Sorunsuz calisiyor.

istanbul

sem

Mutlaka işine yarayacak birileri olacaktır. Eminim hatta =)

Eline sağlık.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

teciman

Alıntı yapılan: istanbul - 03 Ağustos 2011 - 21:10:18
Kimsenin ilgisini cekmemis  :)
Çok teşekkür ederim. Benim işime yaradı.

Rauros

Gayet yararlı bende de işe yaradı denemek isteyenler http://www.chromeexperiments.com/webgl buradan kontrol edebilir .