Uygulama kuramıyorum

Başlatan pesimist-o.k, 31 Temmuz 2011 - 18:29:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pesimist-o.k

ben bu yazılım merkezinden program indiremiyorum yardımcı olurmusunuz Paket dosyalarını indirme başarısız diye uyarı çıkıyor neti kontrol edin diyor ama bağlantım var sorun nedir acaba iyi çalışmalar kolay gelsin

heartsmagic

ctrl+alt+t ile uçbirimi üzerinden:

sudo apt-get update
sudo apt-get install falanca_uygulama
komutlarının çıktısını görebilir miyiz? falanca_uygulama yerine kurmak istediğin uygulamayı yaz lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pesimist-o.k

şimdi daha büyük bi sıkıntım var avantı kurdum ayarladım sonra yemeğe inerken pc yi kapattım açtığımda kullanıcı adı parolayla giriş yapıyorum fakat sadece masa üstü gözüküyor ne kenar çubuğu ne kapatma düğmesi hiçbirşey çıkmıyor
ctrl+alt+del yapınca pesimist adıyla giriş yaptınız bu oturum 60sn sonra kapatılacaktır yyazıyor yarım saat bekledim bişey olmadı
ya ben bu 10.04 sürümüme nasıl dönücem çok sıktı beni11 sürümü sürekli hata bide yukardaki görev çubuğu kapanmıyor aşağıda inmiyor patladım resmen sinirden 10 sürümümü hiç sıkıntı çekmeden ayarlamıştım compiz vs vs bütün programlarım tamdı keşke güncellemeseydim bin pişman oldum

heartsmagic

Niyetin 10 serisine dönmekse yeniden kurulumdan başka çaren yok. Niyetin sorunlarını irdelemekse, sakin bir şekilde AV uygulamasından önce neler yaptığını düşünmen gerekiyor.

pesimist-o.k

şimdi yükleme yapamıyorum dedim ya hah işte o esnada güncelleme geldi yükledim kurdu yeniden başlattı sorun yok pc açıldı ubuntuya daldım sonra yazılım merkezinden avant pencere yöneticiyi indirdim kurdum kendi zevkime göre ayarladım işte ses aç kapa play tuşu mozilla vs vs düzenledim çubuğu güzelde olmuştu sonra yemek yiyeceğim die kapattım pc  o kadar sonra geldim açtım sadece masa üstü arka plan resmi vardı diğer hiçbirşey yok alttaki avant yandaki menü çubuğu üstteki görev yöneticisi bekledim 5-10 dk düzelmedi ctrl+alt+del tuşuyla yeniden başlattım gene aynı tekrar başlattım aynı sonra paketleri onar dedim yeniden başlattım gene aynı
heralde 10 sürümünü gene kurcam yada kurtarma gibi bi şansım varmı kurulum beni bitiriyor

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26963.0 konusundaki "Masaüstü geliyor, duvarkağıdı hariç hiç bir şey yok, pencere düğmeleri görünmüyor?" bölümünde anlatılanı dener misin.

decent

Avant uygulamasını kaldırın,
sudo apt-get remove avant-window-navigator

Avant yüklemek isterseniz Ubuntu-Tweak üzerinden yüklemeyi öneririm.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26963.0.html
konusunda bazı sorularınıza karşılık bulabilirsiniz.

pesimist-o.k

yardım için çok sağolun ama kodları nereye yazıcam hiçbirşeyi açamıyorum ki varmı bi komutu kısayol tuşu komutları gireceğim satırı açmak için

sem

Unity'de ctrl + alt + t ile karşınıza çıkması gerekiyor (emin değilim; artık eminin Google'dan baktım =)).. Uçbirim, terminal diye bir araştırma yapmanızı ise ayrıca tavsiye ederim...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

decent

Bilgisayar açılırken kullanıcı oturumu açma ekranına geldiğinde klasik oturumu açabiliyor musun ?

Bu şekilde oturum açarak gerekli düzeltmeleri yapabiliriz, uygulamaları yükleyebiliriz.
Klasik oturumu kullanmaya devam edebilirsiniz ya da gerekli düzeltmelerden sonra Unity ortamına geçebilirsiniz.

BayboraKaan

Ek olarak ctrl+alt+F1 ile siyah ekrana düsebilir ve oradan komutlari girebilirsiniz. Isiniz bitikten sonra ctrl+alt+F7 ile masaüstü ortamina geri dönebilirsiniz.

pesimist-o.k

çok teşekkür ederim ubuntudan nete giremediğim için kod kopyalayamıyorum o yüzden aklıma yeni geldi kodları not defterine kaydedip ubuntudan açmaya çalışçam yardımlarınız için minnettarım çok teşekkür edrim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ağustos 2011 - 05:36:18

Alıntı yapılan: decent - 01 Ağustos 2011 - 00:16:05
Bilgisayar açılırken kullanıcı oturumu açma ekranına geldiğinde klasik oturumu açabiliyor musun ?

Bu şekilde oturum açarak gerekli düzeltmeleri yapabiliriz, uygulamaları yükleyebiliriz.
Klasik oturumu kullanmaya devam edebilirsiniz ya da gerekli düzeltmelerden sonra Unity ortamına geçebilirsiniz.

dediğiniz yöntemle açtım ve istediğim buydu klasik masa üstü şimdi ayarlarımı yaptım sadece compiz pürüz yaratıyor arada efektleri  2 kere açarak yapıyor heralde avantla ilgili neyse o problem değilde şu masa üstüne ikide birde açtığım içine girdiğim sürücülerin bağını atmasa 10 numara olcak bunu nasıl çözeriz yani her seferinde bağı kaldır demek istemiyorum bu sorunumuda çözersek çok mutlu olucam yeni sorularla gelicem karşınıza

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ağustos 2011 - 05:44:11

masa üstüm nasıl çok tatlı oldu ya çok hoşuma gitti  seviyorum ben bu kerata sistemi keşke pc ilk başladığım zamlarda ubuntu sistemi kursaydım yada haberim olsaydı vistadan ubuntuya geçmek lisan öğrenmek gibi bişey bazen sıkıntı yaratıyor ama sonuçları çok tatlı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ağustos 2011 - 18:31:52

şu masa üstüne kendiliğinden oluşturulan bağlardan nasıl kurtulurum habire bağ kaldır diyorum
sürücülere tıkladığımda masa üstüne kendiliğinden bağ atıyor

heartsmagic

Şu an yükleme sorunun ortadan kalktı mı?
Bağ dediğin disk bölümleri için oluşturulan bağlar mı?