11.10 için bilinen hatalar/sorunlar/çözümler

Başlatan heartsmagic, 31 Temmuz 2011 - 13:59:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ozmo

öncelikle yeni ubuntumuz hayırlı olsun direk konuya geciyorum plymouth sevmiyorum ve kaldırmak istiyorum synapticden kaldırmaya kalkınca gnome'yide ucuruyor nasıl kaldıra bilirim ayrıca empaty ve rhytmbox status iconları sağ alta yerleşmiyor....

heartsmagic

Plymouth diğer paketleri de beraberinde kaldırıyor olabilir, bağımlılıklara biraz bakmak lazım. Ancak, istediğin şey sistem başlarken kendisinin görünmemesi ise Grub üzerinden bu ayarlamayı yapabilirsin. "splash" parametresini kaldırman yeterli olacaktır sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ozmo

Tamam denerim, olmadı elle ile kaldırırım paketi...

decent

Finale beş kala kısa bir değerlendirme:

Alpha-Beta sürecine bakarsak, Ubuntu 11.10 sürümü bir önceki sürümde karşılaştığımız sorunların çoğu elenmiş olarak geldi.
Çok sayıda kullanıcı final gelmeden geliştirme aşamasında kullanmaya başladı; gördüğüm kadarı ile genel kanı güzel bir sürüm olduğu yönünde.

Kendi adıma Gnome 3 hariç her şeyinden memnunum.
Öyle ki, an itibariyle "şurası olmamış" diyebileceğim bir nokta yok.

acer

Yazılım merkezinden hangi programı kurduysam Paket işlemi başarısız. Bir paketin kurulumu ya da kaldırılması başarısız oldu. şeklinde hatalar alıyorum gerçi programı kuruldu gösteriyor. Bir diğer mevzu flashı da yazılım merkezinden kurmama rağmen firefoxta çalışmıyor. Aynı şekilde zemberek eklentisi de kuruldu göstermesine rağmen imla denetimini yapmıyor.

heartsmagic

@acer, bağımsız sorunlar olabilir bunlar. Uçbirimden yüklerken sorun oluyor mu? Flash için Firefox'ta about:plugins ile görebiliyor musun Flash'ı? Hangi paketi kurdun? Zemberek, hangi zemberek?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karizmaxi

rhythmbox ve banshee harici müzik çalarlarda gnome kısayollarını kullanamıyorum çözümü varmı?
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

decent

@acer,
Bir Firefox eklentisi var ve flash eklentisi ihtiyacı için nokta atışı sorunsuz temizlik ve yeni kurulum yapıyor.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flash-aid/

Eklentiyi yükledikten sonra tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde beliren flash simgesine tıklayıp "quick wizard" seçeneği ile devam edin.
İster kararlı sürüm, isterseniz de beta sürüm flash eklentisi yüklemeyi tercih edebilirsiniz.
Bir uçbirim penceresi açılacak ve sisteme yüklenecek flash eklentisinin mimarisine göre temizlik ve (Adobe resmi sitesinin ilgili bağlantısından) yükleme yapacaktır.

İşlem bitince uçbirimi kapatıp, tarayıcıları yeniden başlatmak yeterlidir.

acer

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ekim 2011 - 20:36:14
@acer, bağımsız sorunlar olabilir bunlar. Uçbirimden yüklerken sorun oluyor mu? Flash için Firefox'ta about:plugins ile görebiliyor musun Flash'ı? Hangi paketi kurdun? Zemberek, hangi zemberek?
!.) uç birimden hiç program kurmadım yazılım merkezi ile kurmak daha kolay olduğu için uç birime zorunlu oldukça gitmiyorum ayrıca komutları d ezbere bilmiyorum bundan dolayı uç birim ile program kurulumunu denemedim.
2.)about:plugins de flash player malesef görünmüyor. Yazılım merkezindeki adobe flash player eklentisi mozilla için adobe flash player eklenti kurucusu yazanı kurmuştum ve şuanda kurulmuş gösteriyor.
3.)zemberek  kurulumunda A-) Zemberek documentation B-) turkish spell hecker C-) turkish spell cehcker extention for libreoffice D-)spell cehcker library for Turkic(aynen bu şekilde turkish diye değil) languages

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ekim 2011 - 20:57:04

Alıntı yapılan: decent - 09 Ekim 2011 - 20:46:26
@acer,
Bir Firefox eklentisi var ve flash eklentisi ihtiyacı için nokta atışı sorunsuz temizlik ve yeni kurulum yapıyor.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flash-aid/

Eklentiyi yükledikten sonra tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde beliren flash simgesine tıklayıp "quick wizard" seçeneği ile devam edin.
İster kararlı sürüm, isterseniz de beta sürüm flash eklentisi yüklemeyi tercih edebilirsiniz.
Bir uçbirim penceresi açılacak ve sisteme yüklenecek flash eklentisinin mimarisine göre temizlik ve (Adobe resmi sitesinin ilgili bağlantısından) yükleme yapacaktır.

İşlem bitince uçbirimi kapatıp, tarayıcıları yeniden başlatmak yeterlidir.
Dediğiniz eklentiyi önceden indirmiştim. Lakin nasıl kulullanacağımı bilmiyordum. Dediğiniz simgeye tıkladığım vakit 'quick wizard' diye bir şey yok şunlar var '1-)wizard mode, 2-) quick mode ' bunlardan hangisi sizin dediğiniz? Ayrıca stabili mi tavsiye edersiniz betayı mı? 64 bit ubuntu kullanıyorum

decent

Alıntı yapılan: decent - 08 Ekim 2011 - 02:16:33
Finale beş kala kısa bir değerlendirme:
...
Kendi adıma Gnome 3 hariç her şeyinden memnunum.
...

Bu cümleyi tekrar gözden geçirsem iyi olacak :)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5.msg356114#msg356114

@acer, özür dilerim, ezberden yazınca birbirine girmiş.

"Quick mode" seçeneğinden "stable" olanı tavsiye ederim.

Yükleme bittikten sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve hangi sürüm yüklü olduğunu Adobe sitesinde sınayın:

http://www.adobe.com/software/flash/about/

acer

Zemebrek problemini bilgisayarı tekrar başlattığım zaman çalıştığını gördüm. Flash problemini de @decent'in ff add eklentisi sayesinde çözdüm. Ve ilginçtir iki gün geçmesine rağmen herhangi bir güncelleme almadım. Bu 11.10'un çok stabil çalıştığı anlamına gelir ki bence çok güzel bir sürüm olmuş.

if

Bu konuyu kilitlemek uygun olur sürüm çıktığına göre.