thunderbird e-posta ayarları

Başlatan emrahgny, 13 Ağustos 2008 - 22:06:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrahgny

Arkadaşlar öncelikle merhaba! ben daha yeni bir linux kullanıcısıyım ve tamamen bu işletim sistemini öğrenmek istiyorum ve bu sitede gerçekten degerli arkadaşların bana yardımcı olabilecegini düşünüyorum.
ben thunderbird'i synaptic paket yöneticisinden kurdum ama ayarlarının nasıl yapılacağını çözemedim. Bir gmail * ya da hotmail postalarımı nasıl açabilirim. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler! (not:pidgin'den * ya da netten gmail sayfasından açabiliyorum sorunum thinderbird'i kullanmak)

FUBU

http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=38343

gmaillle kullanmak çok basitti hatırladığım kadarıyla, hiçbir ayar yapmana gerek kalmıyordu. ama yine de yardım için yukarıdaki linke bakabilirsin.

hotmail içinse şöyle bir durum var. hotmail sadece ücretli mail hesabına sahip kullanıcılarına pop desteği sunduğu için bu tür mail programlarıyla kullanamazsın diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin. sana tavsiyem 2. mail hesabı olarak yahoo yu denemen. onun pop desteği var..

verdiğim linkin türkçe si de mevcutmuş.
http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hlrm=en&answer=38343

şimdi buldum. pop3 desteği olmamasına rağmen yahoo ve hotmail ile thunderbirdü nasıl kullanacağın da aşağıdaki sitede anlatılmış. ben yahoo nun pop desteği var biliyordum ama.. her neyse, burada anlatıyor zaten.
http://www.eburhan.com/thunderbird-ile-hotmail-veya-yahoo-hesabina-baglanmak/

emrahgny

çok teşekkür ederim arkadaşım gmail hesabımı kurmamda gerçekten yardımcı oldu!! ama dedigin gibiyse hotmail deki e maillerimi buradan açamayacagım

heartsmagic

Yahoo'nun da Pop3 desteği yok, en azından ücretsiz hesaplara yok. 3. parti yazılımlara güvenmeyin arkadaşlar, Hotmail ve Yahoo'yu kendi web arayüzünden kullanın ya da tamamen Gmail'e veya Pop3 desteği olan bir başka servise geçin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

olaki

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ağustos 2008 - 01:13:49
Yahoo'nun da Pop3 desteği yok, en azından ücretsiz hesaplara yok.

Selam..
Sanırım bir yanlışlık-klavye sürçmesi var; ben kullanıyorum... tabii bu gün değişmediyse.  ::)

heartsmagic

Allah allah, yok ben uzun zaman önce olan hadiseden bahsediyorum. Hemen dalayım Yahoo'nun serin sularına da kurtulayım işkenceden :D

heartsmagic

Alıntı YapMail Plus

Get personalized spam filtering with SpamGuard Plus, 20MB message size, no graphical ads, POP access and forwarding, and more great features for just $19.99/year - that's less than $2/month.

@olaki sen nasıl kullanıyorsun?

olaki

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ağustos 2008 - 01:36:11
@olaki sen nasıl kullanıyorsun?

Benim hesap 'yahoo.com.tr'... yoksa sadece biz Türklere mi kıyak geçiyorlar.  :)
Ben iki yıla yakın süredir Thunderbird, şimdi de Evolution üzerinden kullanıyorum.

erginemr

Bu başlığın doğru yeri [ÖNEMLİ] Acemiler İçin İlk Durak [ÖNEMLİ] olmayabilir...

Sypro

Alıntı yapılan: erginemr - 14 Ağustos 2008 - 08:59:06

Olmadığı kesin:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

FUBU

@heartsmagic
valla benim yahoo mail adresim .com.tr uzantılı değil. fakat thunderbird tarzı bir program ile kullanıyorum yahoo yu.
şöyle açıklayayım. ipod touch larda mail isimli bir program var. ben bu programa kolaylıkla gmail ve yahoo hesaplarımı tanıttım. fakat hotmail hesabımı bir türlü tanıtamadım. günler sonra pes edince müşteri hizmetlerini aradım, derdimi anlattım. adam bana, google ve yahoo nun pop desteği olduğunu fakat hotmailin bedava mail hizmetinde pop desteği sunmadığını söyledi. bu yüzden hotmaili ipod touch daki mail programıyla kullanamazsınız dedi. ben de bu bilgiyi oradan edindim. halen de yahoo yu mail programıyla sorunsuz kullanıyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: erginemr - 14 Ağustos 2008 - 08:59:06

İsmi de pek uygun değildi zaten :) Ben kategoriyi görmemişim bile, hatırlatma için teşekkürler, @Sypro gerekli müdahaleyi yapmış, ben de başlık ismini değiştirdim.

Gelelim benim soruma :)

Yahoo'nun (.com.tr'yi bilmem) normal e-posta hesabı Pop sağlamıyor arkadaşlar. Plus'a geçmek lazım ki o da ücretli. Şimdi kullanan arkadaşlar bizimle yapılandırma ayarlarını paylaşabilirler mi? Örneğin pop,smtp ayarları nasıl, hangi portlar kullanılıyor, kullanıcı adı/e-posta adı nasıl olmalı, ssl nasıldır?

FUBU

evet ben kullanıyorum ama dediğiniz ayarları yapmadan. Yahooya girip ben bu mail adresini hangi isimle almışım diye bakıyorum.Name yazan yere ismimi giriyorum. posta adresimi ve şifremi de gereken yerlere yazıp kaydediyorum. Bu kadar.. ama tabi bu ipoddaki mail programı için geçerli. thunderbird indirmedim hiç.
http://www.apple.com/iphone/features/mail.html 
ama bu program pop desteği olmayan mail adresleriyle çalışmıyor. zaten bunu yukarıdaki linkte de söylüyor..

heartsmagic

Yok orada tam olarak öyle demiyor. Desteklediklerini sayıp "ve genelde IMAP ve POP destekleyen tüm servisler" gibi bir şey demiş. Şimdi buradan insanın "e o zaman Yahoo'da bunları kullanmalı" diyesi geliyor ama ben farklı bir şey düşünüyorum. Bu program bir kere siteye girişten sonra web üzerinden alıyor e-postaları. Gerçi bunu da beceriyorsa hakkını teslim etmek gerek. Mesnetsiz bir atış yapmış olabilirim ancak Yahoo inanın hala ücretli pop desteği sağlıyor. Hesabınızı az kurcalarsanız benim birkaç mesaj yukarıda verdiğim bilgiye siz de ulaşırsınız.

heartsmagic

Yukarıda belirtmişdim, com.tr olanından haberim yok. Normal posta@yahoo.com bunu sağlamıyor zira aynı yapılandırma sayfasında benim verdiğim bilgi var, ücret isteniyor ve pop ayarları yok. Sanırım .com ile .com.tr farklı.

FUBU

benim ekran görüntülerinde verdiğim .com.tr uzantılı değil zaten. resimde görünüyor.
.com uzantılı ücretsiz yahoo mail adresi. ve de pop desteği sapına kadar var.
@yahoo.com eskide kaldı :) artık ymail var. çakma gmail gibi ama ben beğeniyorum.

heartsmagic

Ortada bir karışıklık var. yahoo.com eskide kalmış olabilir ancak eski hesaplarda pop desteği yok, beni şaşırtan bu olabilir.
Ancak ymail bende yahoo.com'a gidiyor ve yeni bir hesap almaya kalktığımızda .com.tr uzantısı veriyor?

Ek: .com.tr'ye alternatif ymail ve rocketmail de varmış orada. Ancak dediğim gibi asıl yahoo.com adreslerinde hala pop desteği yok. Yeni hesap alacak arkadaşlar şanslı demektir bu durumda.

erginemr

Yahoo'nun POP3 desteğini kestiği günü dün gibi hatırlıyorum, resmen yıkılmıştım.

Sonra ücretsiz POP3/SMTP desteği veren Gawab Mail'i keşfettim (o zamanlar GMail yoktu), o gün bugündür de bunu kullanıyorum.