Kubuntu ayriyetten kurmak ya da.. ?

Başlatan omergex, 30 Temmuz 2011 - 18:40:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

Bu başlıkta tartışmaya gerek yok.

Arch üzerinde eğer yapabilirseniz,mükemmel bir kde inşa edebilirsiniz.

Yada debian + kde ile mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.

Benim görüşüm ve kişisel deneyimlerime göre,kde yi en az ram kullanımı ve kararlılıkla kullanan kesinlikle ve tartışmasız debian'dır.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

eribol

Alıntı yapılan: iceboy - 31 Temmuz 2011 - 18:11:32
Bu başlıkta tartışmaya gerek yok.

Arch üzerinde eğer yapabilirseniz,mükemmel bir kde inşa edebilirsiniz.

Yada debian + kde ile mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.

Benim görüşüm ve kişisel deneyimlerime göre,kde yi en az ram kullanımı ve kararlılıkla kullanan kesinlikle ve tartışmasız debian'dır.
Buyur burdan yak.

BayboraKaan

omergex

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Temmuz 2011 - 18:11:00
Alıntı yapılan: omergex - 30 Temmuz 2011 - 20:08:48
o ankette PClinuxOs un o kadar düşük değer alması ve pardusun o kadar büyük bir değer alması bence dünya ölçeğini yansıtmıyor. o yüzden pek kaale almak istemiyorum ki yüzde 25 de arch çıkmış. ben o kadar uğraşmak istemiyorum

Farkındaysan benim itirazım bu sözlerinin arasındaki bir cümleydi ve hâlâ arkasındayım. Son söylediklerinle işler biraz değişti haliyle. Zira son söylediklerinle şu üstteki cümlen arasında dünya kadar fark var. Mesela üstteki cümleden "PCLinuxOS Pardus'tan çok daha iyi ancak bizim ankette Pardus daha iyi çıkmış, hiç de doğru değil" anlamı çıkıyor. Dünya ölçeği diyorsan eğer o ölçeğin ne olduğunu merak ederim. Zira anketlerin güvenilmez olduğunu sen söyledin.

Bir ülkede kendi dağıtımını bilip, kullanıp, beğenip, oylamak kadar normal ne olabilir? Elbette PClos kullanıcısı daha azdır, elbette oylamada bu fark görünecektir. Bunun adı "kişisel yanlılık" değildir.

yanlış değerlendirmişsiniz, sözlerimin sonuna kadar arkasındayım. ne demek peki "PClinuxOs un o kadar düşük değer alması ve pardusun o kadar büyük bir değer alması bence dünya ölçeğini yansıtmıyor." sizin anladığınız gibi bu cümlemle pardusun Pclinuxosdan daha kötü olması gerekirdi ancak olmadı o halde bu gerçeği yansıtmıyordan ziyade pc linux os da hatırı sayılır bi dağıtım o kadar kötü oy almaması gerekirdi ancak pardus da iyi olmasına karşın o kadar büyük bir değeri almamalıydı demek istemiş olmayayım.

"Bir ülkede kendi dağıtımını bilip, kullanıp, beğenip, oylamak kadar normal ne olabilir? Elbette PClos kullanıcısı daha azdır, elbette oylamada bu fark görünecektir. Bunun adı "kişisel yanlılık" değildir." bu tam da kişisel yanlılıktır işte @hearstmagic bknz: "kişisel yanlılık hatası: gözlemi yapan kişinin objektif davranmaması, gözlediklerini kişisel tutum ve değerlerine göre yorumlaması"

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Temmuz 2011 - 19:07:04

dünya ölçeğini soruyorsunuz hala bana @heartsmagic. yazmıştım halbuki dünya ölçeğinden kastettiğim şey örneklem olayıdır, tekrarlatmayın
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

heartsmagic

Peki @omergex, tekrarlatmayayım seni. Gerek yok zaten buna, sen ilk paragrafında (biraz karışık da olsa) aslında neyi nasıl söylemen gerektiğini fark etmiş ve söylemişsin. Bkz: Söylem farkı.

Ben objektif değilmişim, "kişisel yanlılık" gösteriyormuşum pek bir önemi yok şu an gözümde. Kendi elinle verdiğin ankette çıkan Kanotix benim yol göstericim olacaktır. İnsanlar yakın oldukları, sevdikleri dağıtımı oylarlar. Eğer bizim ülkemizde yakınlık gösterilen, KDE'nin sevildiği dağıtım Pardus'sa ilk sırada da Pardus alacaktır, en çok oyu da, o kadar çok oyu da o alacaktır. Gözlerinin önünde bir Pardus olayı vardır, oylama da o yönde yapılmıştır elbette.

Ben ikna oldum, dilediğin gibi Kanotix'ci arkadaşları da ikna edebilirsin diğer ankette, zira örneklem olayı orada daha gerçeğe yakın. Hatta orada bir de Sidux varmış, onlar da sıraya girebilirler. Bizde bu dağıtımlar ankette olmadığı ve güçlü bir şekilde çıkamadıkları için bizim anketin kale alınacak bir yanı yoktur elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omergex

@heartsmagic, ne bu geri çekilme yöntemiyle saldırma falan mı :) valla açıkçası ben sizden olgunluk gösterip ilk mesajınızı yanlış yorumlamışım, bu yüzden de şimdiye kadar tartışmayı bir hiç uğruna yürütüyormuşum, çünkü sizi bir pardus düşmanı sanmıştım, özürdilerim demenizi beklerdim, haklıya kakkını teslim edecek birine benziyordunuz halbuki ancak yanılmışım, ne diyim.

bir de @eribol "Bunu söyleyen sizsiniz. Cümlelerdeki o kendinden emin havayı ve bilimselliğe vurguları görmüyor değiliz. Kişisel yanlılık denilen bir hata türü de yok."demiştiniz ancak size linki attım ve böyle bir terimin olduğunu gördünüz. ancak siz benim bilimsel bir havada tabiricaizse uydurmasyonlukla ve kandırmacılkla suçladınız. sizin de bana hakkımı teslim etmenizi bekliyordum ancak sanırım sizde de o özsaygı yok.

devam edin, görmezden gelin, kalıp yargılar olsun hep içinizde. hep siz haklısınız, benim söylediklerimde şu kadarcık haklı pay yok, tamam öyle olsun....

eribol

Ben hâlâ aynı şekilde düşünüyorum.

heartsmagic

Eğer yapılan şeyi saldırı olarak görüyorsan bir şey demek abesle iştigal olacaktır sanırım. Saldırı düşmana yapılır, bizse burada tartışıyoruz. Ancak sözün özü doğru, elbette geri çekilme ile sana cevap veriyorum. Zira senin son kelimen "tekrarlatmayın" emir kipiydi. Ya kendini ifade edemiyorsun ya da ortada daha ciddi sorunlar var @omergex. Olgunluk gösterilmesi gereken yerde göstermeyi de bilirim, bu aşamada geri adım atmasını da bilirim. Sen lütfen geriye git ve benim itiraz ettiğim o iletini bir daha oku. Sonra içindeki o olgun sese kulak ver ve "acaba haklı olduğum halde, haklılık durumumu yanlış ifade etmiş olabilir miyim" diye sor kendine. Lütfen.

Örnekleme yapalım.

Alıntı Yap
Efendim, bizim ankete katılan arkadaşların büyük çoğunluğu Pardus kullanıp oylamış olabilirler. Dünya genelinde Mandriva gibi, PCLos gibi dağıtımların bizim ankette gerilerde görünme sebebi bu dağıtımların bizim ülkemizde kendine fazla kullanıcı bulamıyor oluşundan dolayı olabilir. Zira, gerek Mandriva olsun, gerek yeni çatallanan Mageia, gerekse PCLos KDE'yi son derece güzel kullanan ve özelleştiren dağıtımlardır. Emin olun ki, ülkemizde kullanıcı sayısı Pardus'unki kadar olsaydı anket daha farklı olabilirdi. Yine de Pardus'un hakkını yemeyelim, kendisi de KDE'yi güzel özelleştiren dağıtımlardandır. Fakat belirttiğim üzere dağıtım kullanım oranları böyle olmasaydı, %54 gibi bir oyu almayabilirdi. Benim naçizane görüşüm böyledir.

Alıntı Yap
o ankette PClinuxOs un o kadar düşük değer alması ve pardusun o kadar büyük bir değer alması bence dünya ölçeğini yansıtmıyor. o yüzden pek kaale almak istemiyorum ki yüzde 25 de arch çıkmış. ben o kadar uğraşmak istemiyorum

Arada fark görüyor muyuz? Olgunluk gösteremeyen ben görüyorum, olgunluk gösterenlerin yorumlarını da merak ediyorum.

@omergex, lütfen beni kalıp yargılar içermekle suçlamadan önce, gidip örnek verdiğin anketteki "Kanotix" veya "Sidux" oylayıcılarına da aynı şeyi söyle. "Dünya ölçeğinde şöyle böyle, kişisel yanlılık hatasından ötürü oy vermişsiniz" de. Bakalım ne cevap alacaksın.

omergex

@heartsmagic örnekleme yaptığınız olaydaki anlatımınız aslında tam da benim görüşlerimi içeriyor ve ben bu görüşleri * tabi ki de ilk iletimde bu kadar açamazdım. sonuçta biri beni yanlış anlayabilir türünden her an tereddütle bir şeyleri yazmıyoruz. Ancak sizin de kabul etmeniz gerekir ki benim ilk iletimde yazdığım, sizin şu takık olduğunuz ileti kesinlikle sizin anladığınız o pardusun pclinuxosdan daha aşağı yer alması gerektiği gibi bir yargıyı içermiyor. bilemiyorum, tekrar tekrar okudum ancak sizin bulduğunuz o anlamı bulamadım. sözylediğim şey pardusun çok yüksek, pc linuxos'un da çok düşük çıkması bunların oranlarının değişmesi gerektiği yönündeydi ancak aralarında bir sıralama, karşılaştırma, birincilik ikincilik, altta kalma, üstte kalma gibi bir durumu ifade etmedim. lütfen tekrar okuyun ya da ben çıldırdım :)

"@omergex, lütfen beni kalıp yargılar içermekle suçlamadan önce, gidip örnek verdiğin anketteki "Kanotix" veya "Sidux" oylayıcılarına da aynı şeyi söyle. "Dünya ölçeğinde şöyle böyle, kişisel yanlılık hatasından ötürü oy vermişsiniz" de. Bakalım ne cevap alacaksın." ben o anketin yanlı olmadığını söylemedim. bizim anketten daha objektif çünkü örneklemi çok dedim. hiç bir anket de tam olarak gerçeği yansıtıyor diyemeyiz sadece aralarında sıralama yapabiliriz. Artık beni anlayın lütfen:)

bu arada doğru bir noktaya temas ettiniz, orada emir kipi kullandım ve özürdiliyorum, sinirdendi.

@eribol, tamam, beni yanıltmadınız, hakkaten de gözleriniz görmüyor, at gözlüğü takmışsınız. o linki göremeyecek kadar kör olmuşsunuz. ....  kına yakın

decent

@omergex,
Son iletinin son cümlesinde kullandığınız kelimelere dikkat edin !!!

omergex

Alıntı yapılan: decent - 31 Temmuz 2011 - 21:33:04
@omergex,
Son iletinin son cümlesinde kullandığınız kelimelere dikkat edin !!!

dikkat ettim, iyi yazmışım valla aferin bana. şaka maka amacım bir de bu konuda tartışmak değil. iletimi değiştirmicem ve gerçekten de @eribol'un kına yakması gerektiğini düşünüyorum. Düşünüyorum yani ne yapabilirim ki, düşünmeyim mi. "yok düşünebilirsin ancak burada söyleme yetkin yok" falan da demeyin bence artık eskidi.

eribol

Kişisel yanlılıkmış anketlerde böyle bir hata yok, gözlemlerde var. Bir anket sonucunu değerlendirmek belki kişisel yanlılık olur, bir anket sonucu değil. Sosyal yanlılık demiştin sonra niçin kıvırdın? Sosyal yanlılık diye bir şey olsaydı o zaman anket sonuçlarını eleştirebilirdin ama yoktu öyle bir kavram. Sonra da kişisel yanlılık oldu. O da anket sonuçlarındaki hatalarla ilgili değil. Hiçbir anket kusursuz olamaz ama öne sürdüğünüz bahane, savunduğunuz hata ve gösterdiğiniz örnek anket başlı başına yanlış. Kalkmış hâlâ ahkâm kesebiliyorsanız evet ben az demişim.

Bir soru ile başlamışsınız ama ne hikmetse eleştirirken anlıyoruz ki herkes kadar da bu konuyu iyi biliyorsunuz. Madem bu kadar biliyordunuz niçin bu soruyu sordunuz? Ben de düşünüyorum ki... Neyse şu sıra fazla düşünmemek daha iyi ağzımızın tadı kaçmasın.

heartsmagic

Alıntı yapılan: omergex - 31 Temmuz 2011 - 21:13:57
@heartsmagic örnekleme yaptığınız olaydaki anlatımınız aslında tam da benim görüşlerimi içeriyor ve ben bu görüşleri * tabi ki de ilk iletimde bu kadar açamazdım. sonuçta biri beni yanlış anlayabilir türünden her an tereddütle bir şeyleri yazmıyoruz.

Eğer bu şekilde yazmıyorsan eleştiriye hazır olmalısın.

Alıntı YapAncak sizin de kabul etmeniz gerekir ki benim ilk iletimde yazdığım, sizin şu takık olduğunuz ileti kesinlikle sizin anladığınız o pardusun pclinuxosdan daha aşağı yer alması gerektiği gibi bir yargıyı içermiyor. bilemiyorum, tekrar tekrar okudum ancak sizin bulduğunuz o anlamı bulamadım. sözylediğim şey pardusun çok yüksek, pc linuxos'un da çok düşük çıkması bunların oranlarının değişmesi gerektiği yönündeydi ancak aralarında bir sıralama, karşılaştırma, birincilik ikincilik, altta kalma, üstte kalma gibi bir durumu ifade etmedim. lütfen tekrar okuyun ya da ben çıldırdım :)

Üstteki yazdığın bütün paragrafla, koyulaştırdığım cümle tamamen tezat. Hâlâ, evet hâlâ yer değiştirmeli diyorsun ve hâlâ "siz beni yanlış anlıyorsunuz" diyebiliyorsun. Neden yer değiştirmeli, sebep? Ben diyorum ki, bizim ankete katılanlardan Pardus'u beğenenlerin sayısı Pclos'u beğenenlerden daha fazla? Neden yer değiştirsin?

Alıntı Yap
"@omergex, lütfen beni kalıp yargılar içermekle suçlamadan önce, gidip örnek verdiğin anketteki "Kanotix" veya "Sidux" oylayıcılarına da aynı şeyi söyle. "Dünya ölçeğinde şöyle böyle, kişisel yanlılık hatasından ötürü oy vermişsiniz" de. Bakalım ne cevap alacaksın." ben o anketin yanlı olmadığını söylemedim. bizim anketten daha objektif çünkü örneklemi çok dedim. hiç bir anket de tam olarak gerçeği yansıtıyor diyemeyiz sadece aralarında sıralama yapabiliriz. Artık beni anlayın lütfen:)

O anket objektif değil, bizim anket objektif değil. Kim objektif? Kim objektif olabilir, herkes sevdiği dağıtımı oylar, bundan daha doğal ne var? Sana göre neden Pclos'tan daha az başarılı KDE? Elinde bilimsel veriler mi var, yoksa sen mi böyle düşünüyorsun?

Alıntı Yap
@eribol, tamam, beni yanıltmadınız, hakkaten de gözleriniz görmüyor, at gözlüğü takmışsınız. o linki göremeyecek kadar kör olmuşsunuz. ....  kına yakın

Güzel. Olgunluk böyle temsil ediliyor demek ki.

heartsmagic

@omergex, cevap hakkını farklı bir şekilde kullanmış. Sahip olduğu ikinci kullanıcı ile foruma ileti geçmiş. Buraya geçiyorum aynen:

Alıntı Yapcevap hakkı verdirmiyorlar bana lütfen bakın.

@heartsmagic ileti kutsal cevap hakkım elimden alındı son bir msj atıcam. "bunların oranlarının değişmesi gerektiği" cümlesini nasıl oluyor da:

"koyulaştırdığım cümle tamamen tezat. Hâlâ, evet hâlâ yer değiştirmeli diyorsun ve hâlâ "siz beni yanlış anlıyorsunuz" diyebiliyorsun. Neden yer değiştirmeli, sebep?"

olarak algılayabiliyorsunuz şaşırıyorum. orada yer değiştirme var mı oran değiştirme var. yani her dağıtımın oranının değişmesi var.

örnek vereyim. pardus yüzde 54 mü yüzde 30 olmalı mesela, Pclinuxos yüzde 2 mi, % 25 olsun mesela. Bakın yine Pardus fazla olsun anlatabildim mi. benim demek istediğim oranlar değişsin yer değişsin diye bir şey yok!!!

peki şimdi hakkımı verebilecek olgunluğu gösterebilecek misiniz, anlamadım demeyin nolur.

Peki, verdim hakkını, o olgunluğu da gösterdim. Yer değiştirmesinler, oranları değişsin ama mutlaka değişsin. Çünkü bizim ankette oy kullananlar mutlaka yanılıyorlar, mutlaka kişisel yanlılık içeriyorlar, mutlaka oranlarda yanlışlık var, zira Pclos sana göre Türkiye'de bu kadar tanınmıyor olamaz, kullanılmıyor olamaz, Pardus'tan daha başarılı bir dağıtım olmasa bile Pardus'un oranını kırpıp Pclos'a katmalıyız, onun oranı yükselmeli. Matematiksel olarak başka yolu yok kısacası. Pardus'tan ya da başka birinden oran azalacak ki, Pclos'un oranı artsın. Çünkü böyle bir ilahi emir var. Çünkü hiçbir anket objektif değildir demene rağmen dünyanın böyle düşündüğünü sanmaktasın, bu nedenle de bizim anketin yanlış olduğunu öne sürüyorsun.

Kına falan muhabbeti yüzünden arkadaşlar 10 günlük istirahati uygun görmüşler. Elim varmıyor ne yazık ki geri almaya. Başlığı açıyorum tekrar. 10 gün sonra gelince sana teslim ettiğim hak için, gösterdiğim olgunluk için teşekkür! edersin muhtemelen.

BayboraKaan

Konu acildigina göre bende 1-2 kelime yazayim.

Anketler neden vardir. Anketler insanlarin fikirlerini ögrenmek ve bilgi toplamak icin vardir. Evet forum Türkiye forumu, evet oy verenler Türkiye halki, evet en cok oy Pardus'a verilmis. Ama unutulmasin ki Forum Ubuntu forumu eger oy verenler taraf tutsa idi Pardus degil Kubuntu secerdi. Evet yanlis anlamadiniz Kubuntu, cünkü Kubuntu bir Ubuntu türevi ve KDE kanadidir.

Eger bugün yabanci forumlarda ki anketlerde Pardus ilk siralari almiyorsa sebebi kötü oldugundan degil taninmadigindan dolayidir. Ayrica neden Pclos'un üstüne düsüyorsunuz. Sonucta kendisi bildigim kadar Madrivan'dan kopma bir dagitimdir. 3 parcaya bölünmüs bir dagitimin parcasi olan dagitiminda oyu tabi ki az olacaktir. Cünkü kullanici sayisida 3'e bölünmüstür.

Siz belki Pclos iyi bulabilirsiniz. Ama sadece siz istiyorsunuz diye kisilerin fikirlerini degistiremezsiniz. Ve az taninmasina ragmen sizin vermis oldugunuz ankette Pardus ilk 3 siraya girebiliyorsa bu demektir ki yaygin oldugu ülkede ilk siraya oturmasi mantikli degilmidir. Bugün hangi ülkenin forumunda Gnome'u en iyi kulanan dagitim hangisi diye soruldugunda sizce ilk sirayi kim alacaktir. Her ülkenin kendi dagitimi mi? Ben simdiden söyliyeyim ilk sirayi Ubuntu ya da Debian alacaktir. Ama popülerlik acisindan bakinca tabi ki Ubuntu alacaktir.

Ayrica forumumuz saygiyi, hitap sekline ve kurallarina uyan bir forumdur. Ne hakarette nede ikinci bir kullanici ismine izin verir. 10 gün istirahat zamaninda lütfen hatalarinizi gözden gecirin, size saygi ile yanasan insanlara saygi ile geri bildirim yapmanizi umut ediyorum.

decent

Başkalarının fikirlerine karşı çıkabilirsiniz, anketleri yok sayabilirsiniz, sonuçlarını beğenmeyebilirsiniz vs. vs.
Bunların hepsini anlarım ve saygı duyarım.

Fakat bu konuda hiç kimse "ağzını bozmamışsa" ve @omergex tartışmayı bir kenara bırakıp argoya geçmişse, hak teslimi ve/veya anlayış gösteren yönetim büyük bir olgunluk göstermiş demektir.

Her şey ortadadır, ceza süresi bitip geldiği zaman aynı olgunluğu göstermesini bekliyorum.

sem

Başlıktaki son iletileri hariç zaten arkadaşın tartışma şekli ve çerçevesinden anladığıma göre bahsedilen olgunluğu gösterebilecek birisi...

Aslında arkadaşın bahsettiği bir yanlılık durumu olduğunu ben de düşünüyorum. Yani yanlılık konusunda omergex'e katılıyorum. Fakat eğer ki yanlış anlamadıysam "yanlılık" teşhisini eribol'un koyduğu nokta daha gerçekçi...

eribol ve heartsmagic'in dediklerinden anladığım ise şu (eğer ki dediklerini anlamadıysam yani kasdettikleri bu değilse da benim düşüncem bu);  yanlılık kısmı olduğu doğru  @omergex'in dediği gibi fakat; "Kişiler dağımtımları inceledi ve Türk oldukları için Pardus'e oy verdiler" şeklinde bir yanlılık yok. Yanlılık varsa kullanılan dağımtımlarda olabilir. Yani kişi belirli başlı dağımtımlar ve ayrıca onlara ek olarak bir dağıtım denediyse PCLinux yerine muhtemelen Pardus denemişlerdir. Bu nedenle kullanılan oy da bu duruma paralellik göstermiştir ve oylarını objektif olarak kullanmışlardır.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

@sem0900, aynen bu şekilde tercüme edilebilir. Yanlılık meselesi şöyle olabilir, ben PCLos kullanmışımdır, bir de Pardus kullanmışımdır. Ancak Pclos daha iyi olmasına rağmen (bunu söylemiyorum, sadece örnekleme açısından) yine de "Pardus bizim malımız, ona oy verelim" diyorum ve Pardus'u oyluyorum. Kısacası ne olursa olsun Pardus'u oyluyorum.

@omergex cevap yazamadığı için aslında cevap geçmek istemiyorum başlığa. Zira o buraya ileti geçmeden bizim yazdıklarımız "Vurun abalıya" şekline dönüşüyor. Her ne kadar on gün sonra gelip istediğini yazabilecek olsa da, burada olmadığı zaman yazmak bana garip geliyor. Neden bir önceki cevabımı yazdım, ikinci üyelik sebebiyle.

omergex

Şu amerikan filmlerinde kendisine "ıslah oldun mu?" diye sorulan suçlular gibi hissediyorum kendimi:) Gerçekten daha fazla tartışmak istemiyorum. kimseden özürdilemek gibi bir niyetim de yok bilinsin. Forum yönetiminin baştan cevap verme girişimlerini engellemek istediğini biliyorum kendilerine yakıştıramadım öyle ki mesaj yazdığımın saniyesinde mesajlarımı silen biri vardı :) ancak daha sonra "cevap hakkı verdirmiyorlar" ile başlayan iletimin kaale alınması elbetteki beni memnun etti, olması gereken şeyi yaptınız.

@heartsmagic'in de anlatmak istediğim şeyi anlamasına sevindim tabi , ancak "Peki, verdim hakkını, o olgunluğu da gösterdim" şeklindeki cümlesinden sonra hala bana karşı bir tavır alması beni üzdü açıkçası, bu yüzden hala anlamamış olabileceği hissiyatını da taşımakla beraber yapabileceğm bir şey yok. ancak ne diyim hakkımı tam olarak alamasam da aldığım kadarıyla da teşekkür etmeyi bilirim.

decent

@omergex,
Bu iletiden sonra konuya dönüp, konu ile alakalı iletiler geçilecekse açık kalacaktır.

heartsmagic

@omergex, zamanında ikinci bir üyelik alıp, kendi başlığına "çakma" yardım talebinde bulunmuşsun. Haliyle ceza alman durumunda, ikinci üyelikle bir şeyler yazmaya çalışmak makul olmadığı gibi, ikinci üyeliğin olması bile forumda istemediğimiz bir şey. Sen bir ceza aldın ve bunun sebebi belliydi: Kına meselesi. Haliyle aldığın ceza foruma ileti geçememekti, bu nedenle kutsal cevap hakkını dahi sana vermeyebilirdik, verdik. Fakat bundan sonrası için söz veremiyoruz. Meseleleri oraya getiren herkes kutsal cevap hakkından feragat etmek zorundadır.

Sana sadece düzeltme yaptığın yer için hak verdim, yani oranları değişsin kısmını yanlış anladığım için. Ben hâlâ senin ısrarla PClos'un oy oranı bu ankette artmalıdır ve Pardus'a verilen oylar yanlıdır sözlerinin tamamen karşısındayım. Kendi adıma da konuyu burada noktalamak isitiyorum, zira dil döke döke iki taraf da yoruluyor. Değerli vakitlermizi boşa harcamayalım.

finix

Kubuntu-desktop paketini kurdunuz mu?

nasilolcekbuisler

kde yi,ubuntu üzerine kde kurarak ve kubuntu kurarak kullandım.ikisi de aynı hiç bir fark yok,performans değişimi yok.disk oluştururken tek dikkat edilmesi gereken şey diskin boyutu.hem gnome hem kde olacağı için biraz fazla yer kaplıyor.20-23 gb gibi bir alan ayırdıysanız,uzun süreli kullanımlarda yüklenen güncellemeler,sizin yüklediğiniz programlar falan filan derken disk doluyor.40-50 gibi boyutlanmış bölümünüz varsa oda hiç problem olmaz.gül gibi geçinir gidersiniz:)