[Çözüldü] Ubuntu kurulum sorunu

Başlatan pur, 30 Temmuz 2011 - 15:52:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pur

Merhaba Arkadaşlar. Öncelikle bu güzel ortamda Herkese Selamlar. Aranıza yeni katıldım.

Benim elimde eski bir Ubuntu (galiba Ubuntu 9.0) sürümü mevcut bir zamanlar indirmistim. DVD Romumda sorunum olduğu için yenisini indirip yazdırmayı denemeyi çesaret edemedim. İlk sorum sizce bu sürümü yüklüyüp yeni sürüme yükseltebilirmiyim yoksa ne yapıp edip yeni sürümümü indiriyim.

Benim Harddiskim ikiye bölünmüs (NTFS) birinde Windows diğerinde önemli dosyalarım var. Ben Ubuntuyu Windowsun Yüklü olduğu bölüme kurup öbür bölümün silinmesin istiyorum. Fakat Ubuntuyu kuramıyorum. Resimlerde gördüğünüz Problemle karsılasıyorum. Harddiskim 1,5 TB ondan olabilirmi.

Soru sorarken veya Bölüm seçerken Hata yaptıysam kusura bakmayın.

By beardfish at 2011-07-30

Uploaded with ImageShack.us

hckr

Ekran görüntüsünü göremiyorum.Bir problem var galiba.
---->Direk yeni sürümü indir.Zannediyorum ki Flash belleğin vardır onunla yükleyebilirsin.

Eğer Windowsu silip yükleyeceksen Windowsun bulunduğu birimi ext4 olarak biçimlendir ve birimi "/" olacak şekilde bağla seçeneklerde gösteriyor olması lazım.

Rbbt

Birinci görüntüdeki sayıyı ben mi yanlış görüyorum yoksa orada -512 B mi yazıyor  :S
What happens when I become main source of a pain!!!

pur

Sağolun Arkadaslar. Doğru söylüyorsun Yeni sürümü USB den yüklim.

Benim sorunum bölünmüs olan C ve D sürücüsünü Bilgisayarımda görüyor ama biçimlendirmek ve yüklemek için görmüyor.

Evet -512 B yazıyor.
Eve gidince isterseniz Resimleri tekrar yüklerim.

hckr

Yada şöyle yap usb üzerinden direk ubuntuyu çalıştır.Disk aracıyla windowsun bulunduğu bölümü eğer windowsu sileceksen biçimlendir.Belki düzelebilir.
Sonra kur.

6ng4n

raid falan kullanıyor olmayasın?

BayboraKaan

Sanki sorun mantiksal fiziksel disk sorunu forumu arastirirsan cevap bulursun

heartsmagic

Alıntı yapılan: 6ng4n - 30 Temmuz 2011 - 21:48:20
raid falan kullanıyor olmayasın?

+ Windows sürümün 7 midir?

9.10 çok ama çok gerilerde kaldı, desteği de sonlandı. Öncelikle en güncel olan sürümü edin lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pur

Sagolun Arkadaslar sorun eski sürüm de. Güncel olan sürümde sorun yok. 

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pur

Evet kurulumu yaptım. Tamamen Windows ile büyümüs biri olarak Acemiliğimi atmaya çaılsıyorum.  ;)