Windows'tan Linux'a geçiş sebebiniz nedir?

Başlatan heartsmagic, 14 Ağustos 2008 - 00:57:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux'a geçiş sebebiniz nedir?

Açık kaynaklı ve özgür olduğu için
Windows'un sorunlarından ötürü
Ücretsiz olduğu için
Hızlı ve kararlı olduğu için
Deneme amaçlı/meraktan ötürü
Politik nedenlerle
Janjanlı olduğu için
Windows'tan bıktığım için
MS/Windows'u sevmediğim için
Kişiselleştirilebildiği/özelleştirilebildiği için
Diğer
Korsan yazılım kullanmaya zorlamadığı için
Sağladığı geniş yazılım alternatiflerinden ötürü
Güvenlik

xwes

erginemr

Alıntı yapılan: rihal - 04 Şubat 2009 - 13:44:33
...
Nihayetinde de tüm hayranlığımla bilgisayarıma kesin olarak Ubuntu yükledim.Hatta bununla da kalmayıp Ubuntu şerefine dizüstü bilgisayarımı tamamen turuncuya boyayarak renk ahengini de yakalamış oldum:) Tüm parçaları çıkarıp itinayla boyamak ve kurumasını beklemek 3 günümü alsa da sonuç: Mükemmel : )

:o Bu şakaydı değil mi? Ubuntu sevgisini biraz abartmışsınız!

rihal

Çok acıklı anlattım sanırım ;) Evet,gerçekten boyadım. Eklemek mümkün müdür bilmiyorum ama bilgisayarımın cezbedici halini fotografıyla gösterebilirim.

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

rihal

Tamam, teşekkür ederim.Akşam bu başlık altında resmi yayınlayacağım. "aerosol spray" denilen bir boyayla boyadım. Bununla arabanız dahil bir çok nesneyi boyayabiliyorsunuz. Resmi gördükten sonra hoşunuza giderse ayrıntısıyla anlatabilirim. Boya örneği şudur:

http://www.playmo-portal.com/playmobilforum/files/spraydose_106.jpg

rihal

[IMG]http://img504.imageshack.us/img504/2442/ubrikm7.th.jpg[/img]

Merak edenler için bilgisayarımın boyanmış hali.Resim kalitesi için kusura bakmayın : )

Çağlar

We got a badass over here!

rihal

Uğruna bir şeyler yapacak kadar olduğu kesin : )

Bedreddin

rihal, fotoğrafta boyada gözüken dalgalanma flaştan mı oldu, yoksa boyadan mı?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

rihal

Bilgisayar yüzeyi inanılmaz parlak ve pürüzsüz. Her şeyden önce ilk başta bilgisayarın tüm yüzeyini zımparalamıştım zaten.Onun üzerini beyaz ve daha sonra sarı+turuncu sprey boyalarla boyadım.Bahsettiğiniz küçük noktalarsa eğer,parçaları kuruması için garaja astım ama küçücük bir sürü sineği ertesi sabah parçaların üzerine yapışık halde buldum.O yüzden de zımparalama vs işlemlerini tekrar yapmak zorunda kaldım.Dalgalanmalar görünüyorsa flaştandır.Siz de denerseniz eğer pürüzsüz bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

ZooM

Alıntı yapılan: rihal - 04 Şubat 2009 - 20:15:06
Bilgisayar yüzeyi inanılmaz parlak ve pürüzsüz. Her şeyden önce ilk başta bilgisayarın tüm yüzeyini zımparalamıştım zaten.Onun üzerini beyaz ve daha sonra sarı+turuncu sprey boyalarla boyadım.Bahsettiğiniz küçük noktalarsa eğer,parçaları kuruması için garaja astım ama küçücük bir sürü sineği ertesi sabah parçaların üzerine yapışık halde buldum.O yüzden de zımparalama vs işlemlerini tekrar yapmak zorunda kaldım.Dalgalanmalar görünüyorsa flaştandır.Siz de denerseniz eğer pürüzsüz bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

şaka dimi :)
eline saglik ne diyim :)
If I was your vampyre...

Bedreddin

Bahsettiğim şey touchpadin ordaki renk (sarı) ve kenarlardaki (turuncu) renk farkıydı. Bu kadar uğraştığınıza göre flaştan olmalı :) Ben bilgisayar boyamayacağım, zımpara falan gerekmeyecek öyle olunca.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Gimp Uzmanı

Başka açılardan çekilmiş birkaç resmi bizimle paylaşabilirmisin.

rihal

ihtiyar said

Laptop'u parçalayıp, boyayıp, tekrar birleştirmek. Bir de bunu Ubuntu aşkına yapmak. Büyük cesaret. :) Tebrikler. :)

rihal

Eh tabi aksaklıklar oldu -bazı gri parçaları boyamayı unutmak gibi- ama olacak o kadar.Bir de bu benim 2. bilgisayar boyama girişimimdi.Yıllar önce kasamı boyamıştım.Tecrübeliyim ve o yüzden daha bir cesaretliyim de diyebiliriz  :) Ayrıca da teşekkürler.

bytan

@rihal,

Tek kelimeyle muhteşem. Varsın birkaç bazı gri parçalar unutulmuş olsun.  ;)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

rihal

Çok teşekkür ederim. Evet olsun artık o kadarı da. Hem belli mi olur? İleride Kubuntu'ya gönlüm kayarsa 3. tecrübeyle aksaksız masmavi bir bilgisayara sahip olabilirim :) Her ne kadar ilk göz ağrımdan vazgeçebileceğimi sanmasam da..

heartsmagic

Ne denebillir ki eline sağlık :) Ayrıca bu makineyi bir Ubuntu severe "fahiş" fiyattan bile satabilirsin :P
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matafleur

Bizim arabaya da bir el atsak? (:

Şaka bir tarafa tebrik ediyorum azmini.

rihal

Kullandığım bilgisayarın 3. yılında olduğunu ve toplam boyama maliyetinin 50 TL'yi bile geçmediğini düşünürsek öyle fazla bir fiyat teklifinin geleceğini sanmıyorum ama gelebilecek "yapım-onarım" siparişlerini her an değerlendirebilirim :) Düşünceleriniz için de tekrar tekrar teşekkürler

zeitgeist

@rihal
...Ubuntu yüklediğim bir CD,bilgisayarımın beyni oldu ve normalde hiçbir şekilde kullanamadığım bilgisayarı, sadece bir CD ile gayet normal bir şekilde ve hatta internete de bağlanarak kullanmaya başladım...tüm fotograf ve belgelerimi de kurtarmamı sağladı...

Ben de benzer bir durumla karşılaşmıştım. Live cd Ubuntu/Linux için harika bir başlangıç aracı.

Hatta bununla da kalmayıp Ubuntu şerefine dizüstü bilgisayarımı tamamen turuncuya boyayarak renk ahengini de yakalamış oldum:) Tüm parçaları çıkarıp itinayla boyamak ve kurumasını beklemek 3 günümü alsa da sonuç: Mükemmel : )

Dizüstü bilgisayarınızın resimlerini gördüm; çok güzel olmuş. Yazılımları ve bazı eşyaları kişiselleştirmeyi severim ama bilgisayarı boyamak hiç aklıma gelmemişti. .)
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

kornkids

herseyden öte ubuntu bagımlılık yapıyo.bir kere denemek yeterli.şimdi laptopta sadece ubuntu var ve süper....

Gimp Uzmanı

erginemr

@rihal,

Dizüstü bilgisayarınız böyle çok şık olmuş. Sizi yılın Ubuntucusu ödülüne aday gösteriyorum.  :P