Windows'tan Linux'a geçiş sebebiniz nedir?

Başlatan heartsmagic, 14 Ağustos 2008 - 00:57:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux'a geçiş sebebiniz nedir?

Açık kaynaklı ve özgür olduğu için
Windows'un sorunlarından ötürü
Ücretsiz olduğu için
Hızlı ve kararlı olduğu için
Deneme amaçlı/meraktan ötürü
Politik nedenlerle
Janjanlı olduğu için
Windows'tan bıktığım için
MS/Windows'u sevmediğim için
Kişiselleştirilebildiği/özelleştirilebildiği için
Diğer
Korsan yazılım kullanmaya zorlamadığı için
Sağladığı geniş yazılım alternatiflerinden ötürü
Güvenlik

fsutil

neynefes

betseg

neynefes

Teşekkür ediyorum  ;) Benim gibi bilmeyenler için ufak bir anlatım buldum.
http://www.sinantenekeci.com/nasil-yapilir/fork-bomb-catal-bombasi-nedir-nasil-korunulur

@betseg, ayıp ama  ;D

PaLa

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: neynefes - 19 Ekim 2015 - 00:07:17
Teşekkür ediyorum  ;) Benim gibi bilmeyenler için ufak bir anlatım buldum.
http://www.sinantenekeci.com/nasil-yapilir/fork-bomb-catal-bombasi-nedir-nasil-korunulur

@betseg, ayıp ama  ;D
O şeyi denedim kitlendi PC :D Sonra yeniden başlattım düzeldi bir şey olmaz dimi?
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

neynefes

Yok. Bağlantıyı inceleyip kısa da olsa bilgi alabilirsiniz.

natgho

Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

-DıLgEş-

Şu an Windows'u sadece kardeşlerim kullanıyor ama yüklediği gerekli, gereksiz programların hesabı büyük.. Ben yeniden windows kurdum ve 12 GB windows alanına ayırdım, bu sefer de başka disk bölümlerine kuruyorlar.. Bu sefer o disk bölümlerini ext4 yaptım, kurtuldum.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ahmet_matematikci

Yazılım ile uğraşan biri için biçilmiş kaftan olması
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

megalanya

Güncel oyun takip ediyorum. O sebeple Windows.

Sh4oTT

Deneme amaçlı/meraktan ötürü
Açık kaynaklı ve özgür olduğu için
Ücretsiz olduğu için
Windows'un virüslerinden bıktıgım icin
Güvenlik
Kişiselleştirilebildiği/özelleştirilebildiği için
Korsan yazılım kullanmaya zorlamadığı için

grayloop

Anket konusu "Windows'dan Linux'a geçiş sebebiniz nedir?", cevap aşağıda:

Alıntı yapılan: megalanya - 30 Aralık 2015 - 15:05:05

???
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: grayloop - 11 Ocak 2016 - 16:53:39
Anket konusu "Windows'dan Linux'a geçiş sebebiniz nedir?", cevap aşağıda:

Alıntı yapılan: megalanya - 30 Aralık 2015 - 15:05:05

???
Şuan için oyunlar için tercih edilen sistem Windows. Ama ileride Linux devralacak. Ben Ubuntu kurdum ve ekran kartı sorunları yaşadım, mouse sorunları  yaşadım, sürekli sanki yazılımcı gibi kod giriyorduk. Artık sıkıldım şuan Windows'a geri döndüm. Ubuntu'yu silip Manjaro kurmayı planlıyorum Windows'un yanına.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

seron

Ben daha önce yanıt yazmıştım ama şimdi bir tane daha ilave edeceğim:

Windowsta muadili ücretli satılan(en az 1500TL) bir yazılımın bu tarafta ücretsizi olduğu için.

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: seron - 11 Ocak 2016 - 17:04:57
Ben daha önce yanıt yazmıştım ama şimdi bir tane daha ilave edeceğim:

Windowsta muadili ücretli satılan(en az 1500TL) bir yazılımın bu tarafta ücretsizi olduğu için.
:) Windows'ta da bulunabilir ücretsiz şeyler. Tabi ki bulabilene. :)

seron

Alıntı yapılan: MuhbirKedi - 11 Ocak 2016 - 17:07:35

Bana Edius'un özelliklerinin çoğunu içeren bir yazılım önerebilir misiniz? Ben bulamadım da. ;)

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: seron - 11 Ocak 2016 - 17:09:40
Alıntı yapılan: MuhbirKedi - 11 Ocak 2016 - 17:07:35

Bana Edius'un özelliklerinin çoğunu içeren bir yazılım önerebilir misiniz? Ben bulamadım da. ;)
O programları bilmiyorum. "bulunabilir" dedim. Demek ki yokmuş. :D Ama insanlar para vermemek için korsan yazılım kullanıyorlar o ayrı bir mesele. :(

seron

konuyu dağıtan son yorumumu yapayım, gerçi konu ile doğrudan alakalı...

windows tarafında ücretsiz olup da muadil dediğimiz bir sürü yazılım var. ben bunları toplayıp bir dvd hazırlamıştım ve internet ortamında aynen hirens boost dvd gibi "seron's free programs archive" adıyla yayınlamak istemiştim. uzun süre evvel krekli yazılıma tevbe ettim. kullandığım windows oturumlarında hep helal yazılımlar vardır ama...

yetmedi.

bana en çok lazım olan yazılımlar belliydi ve bu yazılımların yapacağı işleri yapacak özgür ve ücretsiz yazılımların olduğunu zaten biliyordum. fakat bir sorun vardı: gelişmiş bir video editörü lazımdı. bir de iyi bir "video converter" yazılımı sorunu vardı. linux tarafındakilerin hepsini denedim ve cinnet geçirmiştim. sonunda bir ağabey vardır internet ortamında "Mr_YAMYAM" takma adını kullanır ve elektronik-bilgisayar konularında takılır. bana bir ekran görüntüsü yayınladı ve dedi ki:

"oğlum yok diyorsun ama bu ne?!" (kendisi ısrarla ubuntu studio kullanıyor, çağırmama rağmen buraya gelmedi)

ekran görüntüsündeki yazılım kdenlive idi.

"e abi şunu da yapabiliyor mu bu? dedim."

ekran görüntüsü ile yanıt verdi: yapabiliyor.

"e peki şunu, bunu, onu?"
hepsine, cümle sonlarına kızgın yüz ifadesi ve ekran görüntüsü ekleyerek yanıt verdi: "bu ne len?!  >:( "

"aaanaaaa!" dedim.

daha sonra @ata1 ortaya çıktı ve sayesinde cinelerra ile tanıştım. sonra sonra lightworks ile... ve
Video dönüştürme işi için de VLC nin u konuda en iyisi olduğunu gördükten sonra...

Artık kalıcı olarak Linux'cuyum. İşte o yüzden linux'u tercih ediyorum. Benim ihtiyacımı görüyor, güvenlik sıkıntısı az, ücretsiz, ve de ben bilgisayar yazılımlarına meraklıyım...
-----------
İLETİ DÜZENLENMİŞTİR

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: seron - 11 Ocak 2016 - 17:48:16
daha sonra @ata1 sıyırığı( :D ) ortaya çıktı ve sayesinde cinelerra ile tanıştım.
:D

ata1

seron

@ata1 gülüyorsun ama şu cinelerra işi olmadı. Uygun zaman başlık açacağım, katılımını bekliyorum.

ata1

hem sıyrık de hemde katılım bekle düşüneyim biraz. ayrıca kullandığın sürüme oldukça yabancıyım elimizden geleni deneriz. Burada üstadlarımız var .

seron

Arkadaşlar, @ata1

linux konusunda oldukça bilgilidir.
sadece terminal ve arch linux hakkında bile kalınca bir kitap yazabilir
terminal ile akla hayale gelmeyecek şeyler yapabilir.
herhangi bir linux sürümünü alır, ellem eder küllem eder, size windows diye yutturabilir.
gözlerinde sorun vardır; eğer gözleri bozuk olmasa daha iyisini yapmaya muktedirdir.
Linux'da kalıcı olmamda ciddi bir paya sahiptir ki buna ben "ata faktörü" diyorum.
yazışmalarımızda rahat konuşuruz, o nedenle bana gücenmez. kendisi de kızınca bana aynı üslupta konuşur.
eğer linux denemiş, beğenmeyip windowsa geri dönmek isteyen bir tanıdığınız varsa ata'ya uğramadan dönmesin; neticede forum yöneticileri yukarıdaki ankete "ata faktöründen dolayı" diye seçenek eklemek zorunda kalabilir.

budur.
BU İLETİ TARAFIMDAN DÜZENLENMİŞTİR