Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.6%)
Opera Browser
227 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 905

eronis

Alıntı yapılan: illedelinux - 28 Mayıs 2019 - 21:13:49
Alıntı yapılan: sinan54 - 28 Mayıs 2019 - 20:33:37
Arkadaşlar @eronis'e kulak verin,Brave browseri bir deneyin derim.Bugün yükledim süper hızlı Android telefonada hemen kurdum reklamlardan kurtuldum.

4 yıl önce burada paylaşmışım, hatırlattığın için teşekkürler :)
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52153.msg592927#msg592927 
Mesajını Brave üzerinden okudum  8)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Empat

[mention=646562]@illedelinux[/mention]
Alıntı Yap@Empat kardeşim, seçeneklerden Chromium ve Chrome tarayıcıları tek seçenek yerine ayrı vermeniz daha doğru olur, çünkü malumunuz taban dışında çok farklılar, Chromium açık kaynak ve bütün depolarda varsayılandır, Chrome ise kapalı ve ana depolara dahil edilmiyor.
Bu kadar oydan sonra anketin en fazla oy alan şıklarından birini ikiye bölmek, anket sonuçlarının karışmasına neden olabilir.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

illedelinux

Alıntı yapılan: Empat - 31 Mayıs 2019 - 21:47:01
[mention=646562]@illedelinux[/mention]
Alıntı Yap@Empat kardeşim, seçeneklerden Chromium ve Chrome tarayıcıları tek seçenek yerine ayrı vermeniz daha doğru olur, çünkü malumunuz taban dışında çok farklılar, Chromium açık kaynak ve bütün depolarda varsayılandır, Chrome ise kapalı ve ana depolara dahil edilmiyor.
Bu kadar oydan sonra anketin en fazla oy alan şıklarından birini ikiye bölmek, anket sonuçlarının karışmasına neden olabilir.

Konuyu genel anlamda değerlendirirsek elbette dediğiniz gibidir, lakin bana göre anketin kendisi de yenilenmeli.
Çünkü anket açıldığı tarihten bu yana tarayıcılar evrim geçirdi, kimisi tedavülden kaldırıldı, yani o yılların tarayıcıyla bugünün karşılaştırması gerçek sonucu verdiğinden şüpheliyim.
Örneğin o tarihin Opera'sıyla, Firefox'uyla bugünküler çok farklı ki, o tarihte Chrome bile henüz emekleme dönemindeydi.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

hiddencat

Seçeneklerde Brave yoktu, diğeri işaretledim. Brave'i de eklemenizi rica ediyorum. Brave açık kaynaklı, gizlilik ve güvenlik odaklı bir tarayıcı. Hızlı, kararlı ve sade. Daha önce Brave'den bahsetmiştim, bu yüzden buraya linkini bırakıyorum: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52153.msg649291#msg649291

Empat

[mention=649312]@hiddencat[/mention]'ın önerisiyle, anket seçeneklerine Brave adlı tarayıcı eklendi.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

hiddencat

Alıntı yapılan: Empat - 22 Eylül 2019 - 18:05:59
[mention=649312]@hiddencat[/mention]'ın önerisiyle, anket seçeneklerine Brave adlı tarayıcı eklendi.
Verdim oyumu😁. Teşekkürler.

MoShic

Hmm.. 1.5 2 yıl öncesine gidersek, Firefox (birazcık da chromium). Sonrasına gidersek, uzuuunca bir süre Opera, şu an içinse yani 2 3 ay civarı, Brave diyebilirim. Yalnız Brave'de sevmediğim bir kısım var ki, profil açıp eşitleme yapamıyor olmak. Mesela bu yüzden yer imleri yedeğimi almayı unuttum Ubuntu'dan Deepin'e geçtim. Ancak Opera'da durum öyle mi? ne yaparsan yap direk senkronize kalıyor. O yüzden yer imleri konusunda tetikte kalıp, ara ara yedek almak şart. Şu aralar favori tarayıcım kendisi hem telefon hem bilgisayar. Ha telefonda gece/koyu modu yok (tarayıcı olan değil, internet sayfalarını da komple siyah yapan mod) o yüzden de mobil için Kiwi browser tercihim.
Eski ID: Mar yJuana

hiddencat

Alıntı yapılan: MoShic - 23 Eylül 2019 - 03:45:10
Hmm.. 1.5 2 yıl öncesine gidersek, Firefox (birazcık da chromium). Sonrasına gidersek, uzuuunca bir süre Opera, şu an içinse yani 2 3 ay civarı, Brave diyebilirim. Yalnız Brave'de sevmediğim bir kısım var ki, profil açıp eşitleme yapamıyor olmak. Mesela bu yüzden yer imleri yedeğimi almayı unuttum Ubuntu'dan Deepin'e geçtim. Ancak Opera'da durum öyle mi? ne yaparsan yap direk senkronize kalıyor. O yüzden yer imleri konusunda tetikte kalıp, ara ara yedek almak şart. Şu aralar favori tarayıcım kendisi hem telefon hem bilgisayar. Ha telefonda gece/koyu modu yok (tarayıcı olan değil, internet sayfalarını da komple siyah yapan mod) o yüzden de mobil için Kiwi browser tercihim.
Evet, Brave eşitleme özelliği  düzgün çalışmıyor, bu özellik hala geliştirme aşamasında. Eşitlemeyi açınca tarayıcı sürekli çöküyor. https://support.brave.com/hc/en-us/articles/360021218111-How-do-I-set-up-Sync-

kartal

Merhaba,
Alternatif tarayıcı ararken  Min  isimli açık kaynak bir tarayıcı'ya denk geldim
Oldukça sade ve hızlı

illedelinux

Alıntı yapılan: kartal - 25 Eylül 2019 - 20:42:52
Merhaba,
Alternatif tarayıcı ararken  Min  isimli açık kaynak bir tarayıcı'ya denk geldim
Oldukça sade ve hızlı

Burada 2016 yılında anlatmıştım, kopyala-yapıştır özelliği olmadığı için beni sinir etmişti, bu özellik eklenmiş mi?
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=54414.msg610591#msg610591 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

tr-ubuntu

kartal

Alıntı yapılan: illedelinux - 25 Eylül 2019 - 22:19:43
Alıntı yapılan: kartal - 25 Eylül 2019 - 20:42:52
Merhaba,
Oldukça sade ve hızlı

Burada 2016 yılında anlatmıştım, kopyala-yapıştır özelliği olmadığı için beni sinir etmişti, bu özellik eklenmiş mi?
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=54414.msg610591#msg610591 

Siz sorunca baktım  eklenmiş
Bu tür tarayıcılarda hoşuma gitmeyen bir şey var, ''Gezinti geçmişini hatırlama'' özelliği olmadığı için, sanki bilgileri toplayıp bir yerlere gönderiyormuş gibi geliyor

Ek: Hemen hemen bütün tarayıcıları denedikten sonra Puppy Linux'un varsayılan tarayıcısı Pale Moon kullanmaya karar verdim

kartal

houseofcards

Vivaldi browser kullanıyorum. Memnunum.

parduspanteri

Librewolf...Gizlilik için en harika seçim.

nxjoseph

Ben de librewolf kullaniyorum, firefox kullanirdim ama librewolf kurdugumda firefox icin config ayarlamama gerek kalmiyor.  :)

https://librewolf.net/

agg1401

Ben Mozilla Firefox hastasıyım, tedavi olmak istemiyorum. <3