Lux Render nasıl yükleniir

Başlatan silver27, 24 Temmuz 2011 - 09:30:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

silver27

Arkadaşlar 32 bitlik Ubuntu 11.04 de lux renderı yüklemek istiyorum ama yükleyemedim ve işin içinden çıkamadım
Bilen arkadaşlar varsa lütfen yazsın
şimdiden teşekkürler....

DoGuKaN

eribol

Derlemeden de kurabilirsiniz. Ya luxblend eklentisini blendera kurarsınız veya graphicall.org sitesinden luxblend ile birlikte derlenmiş olan paketi indirip çalıştırırsınız. İkincisi sisteme kurulmadan kullanılır ve daha rahattır.

silver27

sayın eribol
http://www.graphicall.org/61 adresindeki dosya sanırım istediğim giba ama bunu indirip ne yapmam gerek
DoGuKaN teşekkürler....

eribol

İndrdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı açıp içerisindeki blender dosyasına çift tıklamanız yeterli. Daha sonra üst menü de Render olarak Luxrender seçmeniz yeterli. Varsayılan olarak /tmp dizinine dosyayı atacaktır, F12 ye bastığınızda. Bu dosyayı Luxrender ile açıp üzerinde istediğiniz işlemleri yapıp render edebilirsiniz.

Not: Luxrender öğrenilmesi gereken apayrı bir programdır. Yani blender ile öğrendiğiniz ayarlar luxrender ile geçersiz olabilir(material, ışık vs gibi ayarları). Bu nedenle eğer hiç kullanmadıysanız luxrender kullanımına kesinlikle bakınmanız gerekecektir.

silver27

bir türlü yapamadım
sorun çıkıyor hep.....

heartsmagic

Sorunları aktarmazsan yardımcı olmak güçleşir @silver27.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

silver27

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Temmuz 2011 - 18:12:05
Sorunları aktarmazsan yardımcı olmak güçleşir @silver27.
indirdiğim dosyalar  çalışmadı
ve şimdi lux render kullanmayı gerekli görmüyorum
teşekkürler....