Sistem kendi kendine donuyor

Başlatan thebaronoflao, 22 Temmuz 2011 - 11:33:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aklan

Jupiter paneldeki uyarı alanına yerleşiyor. Üzerine tıklayarak ayarları yapabilirsiniz.

thebaronoflao

Alıntı yapılan: aklan - 26 Temmuz 2011 - 13:32:46
Jupiter paneldeki uyarı alanına yerleşiyor. Üzerine tıklayarak ayarları yapabilirsiniz.

şu adreste bulunan

http://www.webupd8.org/2011/04/jupiter-0050-released-fixes-restore.html

şu kodları kullanarak yaptım

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/jupiter
sudo apt-get update
sudo apt-get install jupiter

ama panele gelmedi  :(

gufabe

@thebaronoflao, jupiter güncel ppa üzerinden 11.04 için geldiğinden senin unity kullandığını varsayıyor. Onun için Unity paneline yerleşti. Yani ubuntu klasik oturumunu seçersen görünmez.
Pardon ikinci resim awn docktaki görünümü olacaktı. Onu da şimdi ekliyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Temmuz 2011 - 14:50:04

awn dockta da bu şekilde görünür.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

thebaronoflao

@gufabe benim panelde yok jupiter..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Temmuz 2011 - 15:05:46

@gufabe

pardon eksik okumuşum yazdıklarını. unity görünümüne nasıl geçeceğim peki

gufabe

İzninle ben sana diğer yöntemi önereceğim. Ubuntu yazılım merkezinden awn'yi kur. Donatlar bölümünden awant pencere gezginini aç, doka sağ tıklayarak yuva tercihlerine gir ve resimdeki gibi bildirim alanını doka ekle. Jupiter'e tıkla ve performance modes kısmında power saver'i seç. Sorunun devam edip etmediğini mutlaka bildir.

thebaronoflao

Dediklerini yaptım böyle bir hata verdi doka eklemek isterken

gufabe

thebaronoflao

Alıntı yapılan: gufabe - 26 Temmuz 2011 - 16:16:01
Oturumu kapatmalı. Ve giriş ekranından resimdeki gibi ubuntu klasikle giriş yapmalısın.

http://3.bp.blogspot.com/-78xX5VAI7dM/Tbz9Q46V0gI/AAAAAAAAAvo/nmqtKl7MsAE/s1600/Screenshot.png

Klasik modda oturumu açtım. nihayet jupiteri de etkinleştirdim. Şimdi deniyorum kilitlenecek mi tekrar diye. Yardımların için çok teşekkür ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Temmuz 2011 - 16:36:02

Yine donma yaşandı donma esnasında işlemci %40-60 larda;  python ise %45 lerde çalışıyor

gufabe

Rica ederim. Eğer sorun çözülürse başlığa [çözüldü] etiketini eklemek için gelmeyi unutma.  ;)

thebaronoflao

Alıntı yapılan: gufabe - 26 Temmuz 2011 - 16:42:53
Rica ederim. Eğer sorun çözülürse başlığa [çözüldü] etiketini eklemek için gelmeyi unutma.  ;)

Son yazdığım gözünden kaçmış sanırım  :)

Yine donma yaşandı donma esnasında işlemci %40-60 larda;  python ise %45 lerde çalışıyor

qolt45

Sorun sanırım cozulememis.Bir kac ileti once yazdım ekran kartından olabilir diye.

Ekran kartının ortalama sıcaklık degerlerin nedir ? Belki asırı isinmaktan da olabiliyordur.Ekran kartın ile alakali yeni gunellestirme varsa bulup yuklemen belki bir care olabilir cunku ubuntu kurulum sırasında benim de ekran kartımla ilgli bir sorun cıkartmıstı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Temmuz 2011 - 20:03:01

Sistem ile alakalı belki de donanımlarin ile ubuntu arasında yazılımsal bir uyusmazlık oladabilir.Sistemi en guncel hale getirmen belki isine yarayabilir soruna cozum olabilir

heartsmagic

Tekrar sormak istiyorum. Donma olduğunda ctrl+alt+f1 ile uçbirime düşebiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thebaronoflao

Alıntı yapılan: qolt45 - 26 Temmuz 2011 - 19:58:34
Sorun sanırım cozulememis.Bir kac ileti once yazdım ekran kartından olabilir diye.

Ekran kartının ortalama sıcaklık degerlerin nedir ? Belki asırı isinmaktan da olabiliyordur.Ekran kartın ile alakali yeni gunellestirme varsa bulup yuklemen belki bir care olabilir cunku ubuntu kurulum sırasında benim de ekran kartımla ilgli bir sorun cıkartmıstı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Temmuz 2011 - 20:03:01

Sistem ile alakalı belki de donanımlarin ile ubuntu arasında yazılımsal bir uyusmazlık oladabilir.Sistemi en guncel hale getirmen belki isine yarayabilir soruna cozum olabilir

ekran kartı sıcaklık değerlerine nereden bakabilirim ? Kusura bakmayın linux konusunda acemiyim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Temmuz 2011 - 09:43:25

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Temmuz 2011 - 01:38:37
Tekrar sormak istiyorum. Donma olduğunda ctrl+alt+f1 ile uçbirime düşebiliyor musun?

evet düşebildiğimi söylemiştim önceki mesajlarda  :)

heartsmagic

Sistemden Bölge ve Dil bölümüne gel, buradan Düzenler sekmesine gel ve alttaki Seçenekler bölümüne gir. Buradaki "Key sequence to kill X server" satırını tıkla ve aşağıdaki ctrl+alt+geri tuşu çentiğini işaretle. Ardından oturumu kapatıp tekrar giriş yap. Sonra donma yaşadığında ctrl+alt+geri tuşu (backspace) işe yarıyor mu, yaramıyor mu diye bir deneme yaparsın. ctrl+alt+geri tuşu X'i yeniden başlatır, kayıt etmen gereken ne varsa halletmen lazım o an. Gerçi donma olduğunda kayıt edemeyeceğin için dikkatli olman lazım.

thebaronoflao

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Temmuz 2011 - 23:26:25
Sistemden Bölge ve Dil bölümüne gel, buradan Düzenler sekmesine gel ve alttaki Seçenekler bölümüne gir. Buradaki "Key sequence to kill X server" satırını tıkla ve aşağıdaki ctrl+alt+geri tuşu çentiğini işaretle. Ardından oturumu kapatıp tekrar giriş yap. Sonra donma yaşadığında ctrl+alt+geri tuşu (backspace) işe yarıyor mu, yaramıyor mu diye bir deneme yaparsın. ctrl+alt+geri tuşu X'i yeniden başlatır, kayıt etmen gereken ne varsa halletmen lazım o an. Gerçi donma olduğunda kayıt edemeyeceğin için dikkatli olman lazım.

sistemde bölge ve dil bölümü yok  ???

heartsmagic

Klavye altında da olabilir 11.04 üzerinde ya da bölge ve dille ilgili benzer isme sahip bir bölüm de olabilir. Sistem derken tercihlerle ilgili bölümden bahsediyorum.

thebaronoflao

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Temmuz 2011 - 14:57:41
Klavye altında da olabilir 11.04 üzerinde ya da bölge ve dille ilgili benzer isme sahip bir bölüm de olabilir. Sistem derken tercihlerle ilgili bölümden bahsediyorum.

en yakın dil desteği diye biryer var. Ona da girmiyor tıklayınca

dimetokavi

Alıntı yapılan: thebaronoflao - 29 Temmuz 2011 - 09:56:37
Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Temmuz 2011 - 14:57:41

en yakın dil desteği diye biryer var. Ona da girmiyor tıklayınca

Sistem >> Tercihler >> Klavye yolundan erişebilirsin.

thebaronoflao

Ubuntu klasik (efeksiz) de oturum açtığım zaman donma olmuyor. bu şekilde kullancağım artık teşekkür ederim

heartsmagic

Peki Unity 2B ile sorun yaşıyor musun?

kalkan1973

Alıntı yapılan: thebaronoflao - 04 Ağustos 2011 - 11:51:37
Ubuntu klasik (efeksiz) de oturum açtığım zaman donma olmuyor. bu şekilde kullancağım artık teşekkür ederim

Sanırım kurulum yaparken bazı yerlerde ATLA seçeneğini tıkladınız. Bunu yaparsanız dil ve APT yapılandırmasında eksiklikler olur. Bir de EKRAN KARTI sürücülerini yüklediğinizden eminmisiniz...? 
Evde İşte her yerde Linux

thebaronoflao

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ağustos 2011 - 12:30:44

Bunu nasıl öğrenebilirim ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2011 - 11:08:02

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 04 Ağustos 2011 - 15:03:52
Alıntı yapılan: thebaronoflao - 04 Ağustos 2011 - 11:51:37

Sanırım kurulum yaparken bazı yerlerde ATLA seçeneğini tıkladınız. Bunu yaparsanız dil ve APT yapılandırmasında eksiklikler olur. Bir de EKRAN KARTI sürücülerini yüklediğinizden eminmisiniz...?

Kurulumda herşey yolunda gitti ATLA seçeneğini kullanmadım sanırım. Ekran kartı sürücüsü hiç yüklemedim. Yüklenmiş gözüküyor çünkü otomatik olarak

heartsmagic

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 04 Ağustos 2011 - 15:03:52

Ubuntu kurulumunda atlatma için bir seçimimiz yok bildiğim kadarıyla.

Alıntı yapılan: thebaronoflao - 05 Ağustos 2011 - 11:07:18
Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ağustos 2011 - 12:30:44
Bunu nasıl öğrenebilirim ?

Giriş ekranındaki seçimlerden Unity 2B'yi seçebilirsin.

kalkan1973

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Ağustos 2011 - 12:28:44
Ubuntu kurulumunda atlatma için bir seçimimiz yok bildiğim kadarıyla.
Var... Dil paketlerini yüklerken ve APT yapılandırmasında sağ tarafta çıkıyor. Bazen aktif bazen pasif oluyor. Ayrıntılar simgesi var ya üçgen şeklinde ona tıklayınca aşamaları izlerken görebilirsiniz.
Evde İşte her yerde Linux

heartsmagic

Paketlerin kurulum aşamasındaki atla bölümü mü? Evet öyle bir şey var sanrıım, ben yanlış anlamışım. Fakat oradaki atlatma pek hayırlı olmaz sistem için.