Ubuntu 12.04 LTS Sürüm Takvimi

Başlatan ekopc, 20 Temmuz 2011 - 09:19:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Bu arada güzel bir gelişme daha; bildirmek istediğim hataların çoğunluğunda resimdeki uyarı geliyor:

lnx

Finali sabırsızlıkla bekliyorum. :)

neneki

Dün kurdum bilgisayara gayet beğendim. Ubuntu One'da bir tek senkronizasyon yapamadım. Kullanıcı hesabımı ekleyemiyorum. Arayüzünü değiştirmişler güzel olmuş. Bir iki tane hata bildirimi yapmamı istedi lakin daha öncedende aynı hatalar bildirilmiş. Sonuç itibariyle ikinci günüm beta sürümleri nedense hep hoşuma gitmiştir :D

MURATSPLAT

Merak ettim de 12.04 sürümünde hangi xine-lib sürümü kullanıyor?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

rastgele

Kopma sorunu büyük ölçüde giderilmiş.umarım final sürümünde tamamen biter

yavuz21

Final sürümün çıkmasına az kaldı. Bende bu ayın sonunda 12.04 ü indireceğim. Sınavlar nedeniyle vakit olmadığı için beta kısmına hiç bulaşmadım :) 12.10 a artık  :P

sireno52

ben beta  2 yi indirdim ve kurdum şu anlık hiç bir sorunda yok  kılavyemide tanıdı otomatıkman  birtek  webcam kaldı birde onu deniyecem  ama inşallah oda sorunsuz çalışıyordur eğer öyle ise süper bu 12.04  :)
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

zeusmaster

Arkadaş sabır kalmadı bende. Günler geçmiyor resmen. Kararlı sürüm çıksada kursam :)
Up and Running...

altintasi

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

syagdiran

Şu an ben kullanmaktayım. Ubuntu One bağlantısı yapılamıyor. Yazıcımın Tarayıcısı çalışmıyor. Bunlar dışında en iyi Ubuntu sürümü diyebilirim.

zeusmaster

Şuan indirip kurup sonrada güncellemeleri almak mantıklımıdır? Yoksa ayın 26 sının mı beklemek mi daha iyi?
Up and Running...

decent

@bahdem, Finali beklemeyi öneririm.

zeusmaster

@decent, teşekkür ederim. Vakit geçsede çıksa artık :)
Up and Running...

MURATSPLAT

Forumlarda gezerken şunu fark ettim. Genellikle masaüstü kullananlar pek sorun yaşamıyor. Özeliikle Nvidia kart kullananlarda pek sorun yok. Ama yine de beklemekte fayda var.  Dizüstü bilgisayarlarda doğal olarak daha çok problem yaşanıyor.  Ama geçen haftaki güncellemelerden sora ubuntu 12.04  ciddi anlamda kararlı hale geldi. Özellikle büyük bir sorun olan flash sorunu çözülmüş. 

Çok güncelleme çıkıyor. Eğer çok zamanınız yoksa bence biraz bekleyin. şuana kadar rahat 2-3gb güncelleme inmiştir.  Kararlı sürüm çıkana kadar muhtemelen bir yığın güncelleme çıkacak. Bu nedenle bence biraz bekleyin.

Bu arada bende Ubuntuone sorunsuz çalışıyor. Beta2' çıktığımda kurmuştum.  O günden bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Ubuntu'yu ingilizce diliyle kullanıyorum.  Aklıma yine geliyor Türkçe karakter sorunu  nedeniyle mi Ubuntuone çalışmıyor?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

syagdiran

Alıntı YapBu arada bende Ubuntuone sorunsuz çalışıyor. Beta2' çıktığımda kurmuştum.  O günden bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Ubuntu'yu ingilizce diliyle kullanıyorum.  Aklıma yine geliyor Türkçe karakter sorunu  nedeniyle mi Ubuntuone çalışmıyor?
Evet İngilizce kullanımda Ubuntu One problemsiz ama Türkçe olunca hesaba ulaşılamıyor. Bu dil sorununu çözmek çok mu zor acaba? Hem de 5 yıl desteklenecek bir LTS olduğunu da düşünürsek, bir an önce çözülmesini umuyorum.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: syagdiran - 15 Nisan 2012 - 18:26:11
Alıntı YapBu arada bende Ubuntuone sorunsuz çalışıyor. Beta2' çıktığımda kurmuştum.  O günden bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Ubuntu'yu ingilizce diliyle kullanıyorum.  Aklıma yine geliyor Türkçe karakter sorunu  nedeniyle mi Ubuntuone çalışmıyor?
Evet İngilizce kullanımda Ubuntu One problemsiz ama Türkçe olunca hesaba ulaşılamıyor. Bu dil sorununu çözmek çok mu zor acaba? Hem de 5 yıl desteklenecek bir LTS olduğunu da düşünürsek, bir an önce çözülmesini umuyorum.

Bu sorun Ubuntu'dan değil Python'dan kaynaklanıyor diye biliyorum. Türkçe karakter destek sorunu varmış. Forum'da araştırırsan bulursun bu sorunu. Demek ki bu sorun halen çözülmemiş.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart

syagdiran

Alıntı YapBu sorun Ubuntu'dan değil Python'dan kaynaklanıyor diye biliyorum. Türkçe karakter destek sorunu varmış. Forum'da araştırırsan bulursun bu sorunu. Demek ki bu sorun halen çözülmemiş.
11.10'da bu sorun yoktu. Şimdi niye var anlamadım.

heartsmagic

Eskiden vardı bu sorunumuz, biraz bakınılırsa görülebilir. Son sürümlerde düzelmişti, yeniden hortlaması benim canımı sıkıyor. Uygulama geliştiricileri için talihsiz bir durum bu, gözlerinden kaçtığı anda bizim canımız çok yanıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syagdiran

Peki bir çözüm yolu yok mudur? Geliştiricilere bu durum haber verilemez mi?

heartsmagic

Verilebilir, hata kaydı yoksa açılabilir. Birilerinin ilk elden vakit bulup bakması lazım tabi.

syagdiran

Alıntı Yapheartsmagic
Proje sorumlusu olarak bu konuyla ilgilenmenizi rica ve temenni ediyorum. Hata kaydı nasıl yapılabilir? Eğer bilsem hemen açardım.

heartsmagic

Vakit bulabilirsem belki ancak ne yazık ki şu günlerde biraz sıkışığım. Akşamları ilk elden bilgisayar ve internet üzerinde pek vakit geçiremiyorum.

casper53

Ubuntu 12.04 LTS tam sürüm ne zaman çıkacak ? tam bir günü bellimi arkadaşlar bulamadımda merakla bekliyenlerdenim?