Ubuntu 12.04 LTS Sürüm Takvimi

Başlatan ekopc, 20 Temmuz 2011 - 09:19:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekopc

Ubuntu 12.04 LTS için kod adı henüz seçilmemiştir  sürüm takvimi var. Ubuntu 12.04 bir LTS (Long Term Support) serbestolacak, bu nedenle güçlü, güçlü ve çok kararlı bir işletim sistemi bekliyoruz.

Ubuntu 12.04 için, Ubuntu geliştiricileri, iki alfa sürümleri iki beta sürümleri veRelease Candidate sürüm takvimi değiştirmeye karar verdi. Daha fazla giriş olmadan, burada Ubuntu 12.04 LTS için resmi sürüm takvimi:
Ubuntu 12.04 LTS işletim sistemi için program serbest Ubuntu wiki yayımlanmıştır. Dağıtım, Nisan 2012 sonunda piyasaya sürülecek
December 1st, 2011 - Alpha 1 release
February 2nd, 2012 - Alpha 2 release
March 1st, 2012 - Beta 1 release
March 22nd, 2012 - Beta 2 release
April 19th, 2012 - Release Candidate release
April 26th, 2012 - Final release of Ubuntu 12.04

Kaynak

kaos_07

Kadir Can

23 Nisan'da çıksaydı keşke.
Denemek için vakit ayırabilirdim.
Yaz tatiline kaldı artık. :)

sem

Bana tekrardan Ubuntu kurduracak olan dağıtım sanırım....

Takip...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Turkbaytar

kulkke

Belki Gnome2 fork gelişir o güne kadar, Ubuntu onu da seçer, Unity kadar destekler en azından. Kısfmet...

Olmasa bile, gtk 2 kalkmayıp, uyumlu uyumlu gnome 3 paketleri ile çalışmayı sürdürür bu sürüm boyunca umarım.

Takvime ek olarak; 16 Ağustos'ta 11.04.01 sürümü belirlenmişmiş.

yakusha

gnome2 fork konusunda pek haber geçmedik ama ne kadar başarılı olduğunu ölçemediğim bir fork çalışması gördüm... arch linux için yanlışım yoksa paketlenmiş durumdaydı...

gnome3 stabil hale gelmesiyle gnome2 türevi çalışmalar da gelişecektir, biraz daha kullanıcı eksiği sıkıntısı çekiliyor... gnome3 kullanan kaç kişiyiz? diye bile anket yapsak bir elin parmaklarında kalır...
Artık bu forumu kullanmıyor.

if

Sanırım kullanıcılar önceden kararlı dağıtımların çıkmasını beklemekte daha bir 'sabırlıydı'. Şimdi beta sürümlerden itibaren kurulup deneniyor dağıtımlar. Elbette kurulup denenmesinde büyük fayda vardır geri bildirimler yapıldığı takdirde. Ya da GNU/Linux camiasında daha yeni olduğum için bana kullanıcılar 'sabırsız' geliyor.

Bu eklenen haberi, ekleyen arkadaşımızı veya yorum yapanları eleştirmek niyetiyle yapmadım yorumumu. Epeydir aklımın bir köşesinde dönüp dolaşan bir kurttu bu, yeri gelmişken ifşa edeyim dedim.

biodiscover

sem

Alıntı yapılan: sem0900 - 21 Temmuz 2011 - 09:50:48
Bana tekrardan Ubuntu kurduracak olan dağıtım sanırım....

Takip...

Bir kaç aydır, hem kişisel olarak hem de iş yerinde  Ubuntu kullanıyorum... Hali ile yukarıdaki söylem geçerliliğini kaybetmiş oluyor...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

altintasi

Şu aşırı ısınma problemini de bir çözseler. Özellikle Intel 945GM kartlarda.
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

decent

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MURATSPLAT

Bence fazla sulanmayın :) Bu sürümün kararlı bir hale gelmesi en erken Ekim ayını  bulur. Yok zamanim çok diyorsanız o başka  8)
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

kanzakande

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 01 Mart 2012 - 16:15:10
Bence fazla sulanmayın :) Bu sürümün kararlı bir hale gelmesi en erken Ekim ayını  bulur. Yok zamanim çok diyorsanız o başka  8)
??? Ekim ayında 12.10'u yüklemiş deniyor oluruz.

Bir süredir alfayı deniyorum: Unity çok gelişmiş. Yeni lensler, dock'ten sağ tuşla detaylara ulaşabilme, HUD, open office 3.5, daha hızı açılma kapanma, kısayol tuşları. 11.10'da Unity'i tercih etmiyordum, ama bu versiyonda başka bir şeye (Shell, cairo, avant) gerek duymadan çok kolaylıkla masaüstü yönetilebiliyor. Bazı çözülecek bug'lar elbette var: çalışma alanı geçişi sorunu, kapatma fonksiyonu (geçici olarak mecburen sudo shutdown -h now kullanıyorum), ki güncellemeler ile çözüecek.

syagdiran

Beta 1 bugün çıkmayacak mıydı?

ebubekirs

Alıntı yapılan: syagdiran - 01 Mart 2012 - 20:37:33
Beta 1 bugün çıkmayacak mıydı?

Evet, takvime göre öyle. Ancak henüz çıkmadı, beklemedeyiz :)
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

altintasi

Ubuntu 12.04 LTS (Precise Pangolin) Beta 1 resmi olarak yayınlandı.. :)

http://releases.ubuntu.com/precise/

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Mart 2012 - 23:55:58

Düşününce kurasım geldi.. Kararlılığı hakkında kullananlardan bilgi alsak harika olur.. :)

ebubekirs

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

altintasi

USB bellek üzerinden denedim. Denediğim bilgisayar çift ekranlıydı. Ekran ayarlarını yaptığım alanda ayarları kaydettiğim zaman compiz çöktü. Onun dışında bir soruna rastlamadım..

syagdiran

Hala kurulum ekranındaki disk seçimindeki Başka Bir şey seçeneği çalışmıyor. O yünden kuramadım.

decent

syagdiran

16 Mart itibariyle istediğim biçimde kurmayı başardım. Şu an kullanmaktayım. Gerçekten 12.04 LTS  diğer sürümlerden çok daha iyi ve gelişmiş diyebilirim. Beta1 olmasına rağmen temel bir sorun yok.

kanzakande

Ben de şunu söyleyeyim, 12.04 ile yan panelden hızlı erişimler, çok rahat yan panel yönetimi, compize tam uyum, super tuşunun yeni marifetleri, kısayol seçenekleri ile UNİTY çok etkili ve pratik bir masa yönetim aracı olmuş. Çift ekran yönetimi, harici ekranda ses sorununun çözümü, gelişmiş diplay yönetimi, office 3.5, yeni lensler de cabası. Bir önceki sürüm için en iyi Ubuntu deneyimi demiştim, bu daha da iyi. Bu kararlı ve başarılı gelişim temposu oldukça etkileyici. Ha bu arada yeni klasik gnome rahatlıkla yüklenebiliyor ve 11.10'un aksine bildiğiniz eski Gnome, dileyene.