Exper Tria Ubuntu Yükleme Sorunu

Başlatan xantos, 20 Temmuz 2011 - 05:37:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xantos

Exper tria bilgisayara ubuntu kurmaya çalışırken kernel hatası veriyor. Sanırım biostan bir ayar yapmışlar kendi orjinalinden başka yükleme olmasın diye.

Biosu kurcaladım biraz ama bulamadım. Bilen varsa çözümü, anlatırsa çok sevinirim.

empax

Bilgisayari cd'den baslatinca "Ubuntu'yu kurmadan dene" secenegi ile masaustunu gorebiliyor musunuz?
Kurulumun hangi basamaginda hata variyor?
Hatada tam olarak ne yaziyor?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

burk

Ben olsam biosa dalmadan önce başka bir Ubuntu ile de denerdim.

ebubekirs

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

cemoli

Arkadaş üye olmuş konuyu açmış kaçmış ;D
Bu arada bende exper kullanıyorum ama mac os hariç hemen hemen her türlü işletim sistemini sorunsuzca kurabiliyorum
Benimki exper tria değil tabii ;D
Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

Mitsukuni

Alıntı yapılan: TORUNAGA - 20 Temmuz 2011 - 08:37:20
Ben olsam biosa dalmadan önce başka bir Ubuntu ile de denerdim.
Geçenlerde dayımın bilgisayarına (o da bir çeşit exper) Pardus 2011 kurmayı denemiştim ama kurma seçeneğinden sonra donup kalıyordu, ekran kartı onboard olduğu için KDE'yi kaldıramıyor sanırım. Eski bilgisayar gerçi. :) Ubuntu 11.04 de kuramadım, ama 10.04 sorunsuz çalıştı, compiz hariç.

xantos

Arkadaşlar servisle konuştum, yükleyemezsiniz falan filan dediler. Tartıştım biraz adamlarla, en sonunda yüklenebilir halde düzenlemeyi kabul ettiler. Servise götürecekken bilgisayar başka bir iş için lazım oldu ve aynı işletim sisteminde tutmak zorunda kaldım :) İyi ki böyle birşey olmuş yoksa içindeki dosyaları birdaha gerekmez diyerek yedeklemeyecektim.

heartsmagic

Peki tam olarak ne yaptıklarını öğrenebildin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.