Türkiye'de ilk: ubuntu üstüne ilk kitap yayınlandı

Başlatan yakusha, 16 Temmuz 2011 - 23:49:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

@eronis, bağlantıyı kaldırdım. İki sebebi var:

1. Bu başlıkla alakası yok, burada belirli bir kitaptan bahsedilmekte.
2. Verdiğin site ücretle satılan kitaplara yasal olmayan bağlantılar veriyor. Tamam, dileyen bu gibi sitelere Google üzerinden de ulaşabilir belki ama burada durmasının bir anlamı da yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

Tamam sen bilirsin ancak bunları da bir şekilde alacak durumu olmayıp hevesli arkadaşlara duyrulması taraftarıyım ben. Eğer kitabı çok beğenirsede amazondan sipariş verir. Ancak hangi kitabın iyi yada kötü olduğunu anlayamazsın satın almadan. Anlatım görecelidir ve metodlar farklıdır. Fiyatına yanıyorum bazı kitapların. Kitap 200 küsür sayfa 50. Sayfaya kadar kurulumu bitirmiş adam sistem ayarlarına (yada denetim masası her neyse) girip duvar kağıdı değiştirmeyi gösteriyor. O 200 sayfayı okumak yerine kitaptan haberim bile olmadan ubuntuyu 2 hafta falan kurcaladım o 200 sayfanın sonrasına bash (yada shell de olabilir karıştırıyorum hep) komutlarının temelinide öğretecek düzeye geldim. Ve... Sıkı dur... Bu kitabı 30 tl ye satıyorlar. Bunu kargodan gelince kutunun içinden salatalık çıkmış gibi olursun :-D
Neyse konuyu çok dağıttım ama sen anladın ne demek istediğimi.

İyi günler
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

agg1401

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ekim 2011 - 01:38:44
Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 04 Ekim 2011 - 01:30:18
bunu yapabilecek birileri var mı acaba  ;D

Forumu, geçtik üye olanları, üye olmayanlar bile görebiliyorken, foruma katılarak paylaştıklarını GPL olarak dağıtma şartını kabul ediyorken, herhangi biri bile bunu yapabilir.

Ben yazarım yazmasına da, kendime güvenemiyorum.

if

@eronis, kitap hakkında bilgi sahibi olmak için korsanını okumaya gerek yok. Her kitapta olduğu gibi bir içindekiler bölümü mevcuttur ve bu bölüme bakarak kitabın neleri kapsadığı anlaşılabilir. Ayrıca kitap hakkında yorumlara da bakılabilir. O yüzden burada korsan kitap bağlantısı paylaşmaya gerek yok.

heartsmagic

@eronis, yaptığın veya yapmadığın herhangi bir şey için seni eleştirmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Fakat, sen ne söylersen söyle, bahanen ne olursa olsun söylediğini burada özendirmemizin mümkünatı yok. Dileyen dilediği yöntemi kullanır bizi bağlamaz, fakat forumda açıktan korsan kitap bağlantısı geçilmesi bizi bağlar. Anlamışsındır ne demek istediğimi :)

mehmethyalcin

Merhabalar, Ben ubuntuya yeni başladım. Yukarıdaki türkçe ubuntu pdf kitap linklerine tıklayınca hata veriyor.
Linkleri güncelleyebilir misin lütfen?

Çok teşekkür ederim.

neynefes

Alıntı yapılan: mehmethyalcin - 21 Kasım 2014 - 11:42:19
Merhabalar, Ben ubuntuya yeni başladım. Yukarıdaki türkçe ubuntu pdf kitap linklerine tıklayınca hata veriyor.
Linkleri güncelleyebilir misin lütfen?

Çok teşekkür ederim.

Cevap:

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Temmuz 2014 - 02:07:55
@eronis, bağlantıyı kaldırdım. İki sebebi var:

1. Bu başlıkla alakası yok, burada belirli bir kitaptan bahsedilmekte.
2. Verdiğin site ücretle satılan kitaplara yasal olmayan bağlantılar veriyor. Tamam, dileyen bu gibi sitelere Google üzerinden de ulaşabilir belki ama burada durmasının bir anlamı da yok.

ekremdogan

404 hatası veriyor ulaşamadım bilgilere.ulaşabilecegimiz link var mı acaba?

neynefes

Alıntı yapılan: ekremdogan - 19 Ocak 2015 - 03:28:04
Bir üstünüzdeki mesaja bakın.

arpia

Alıntı yapılan: neynefes - 19 Ocak 2015 - 03:29:54
Alıntı yapılan: ekremdogan - 19 Ocak 2015 - 03:28:04
Bir üstünüzdeki mesaja bakın.

Alıntı yapılan: yakusha - 16 Temmuz 2011 - 23:49:32
ek: kitabın içeriği: pdf olarak : http://www.kodlab.com/kitapDetaylari/ubuntu/pdf.pdf
Bence arkadaşların bahsettiği bağlantı bu.

neynefes

Ups.. Ben de yeteri kadar geriye gitmemişim özür diliyorum. Teşekkür ederim @arpia.

heartsmagic

Kodlab'ın sitesine gidip kitabı bulmak sanırım 10-15 saniye sürdü :)
http://www.kodlab.com/warehouse/product/index/521.pdf

İlk iletiyi de güncelleyelim.

plazma

Ben nasıl kaçırmışım bu başlığı :) açık kaynak olsun yada programlama linux işletim sistemi bazı konuları bilsemde yazar arkadaşlara destek olmak için alıyorum, önizleme korsana vs gerek yok biz destek olmazsak, benim için sorun değil yabancı dilde olması ama Türkçe kaynak yok eksik diye ağlanmak yerine ortaya birşeyler koyan arkadaşlarada destek olmak lazım devamı gelmesi açısından yanlış mı

Dogusadguzel

Ben bu kitabı alıcam hemen daha fazla bilgim olsun :D  8) 8) 8)

ekremdogan

eronis guzel dusunuyorsunuz.ama forumdaki şartlar nasıl onu bilmiyorum.tesekkurler

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

ByThe

Deathangel

ah bide birisi tak diye alın size pdf si dese su ramazan ayında bizim için günaha girsede bir hayır duası etsek :D
in a world without fences and walls, who needs gates and windows

keyserver2.pgp.com
EA004CB1-->privatekey0@gmail.com

dogukanishere