Android Sürüm Önerisi

Başlatan eleaf, 14 Temmuz 2011 - 21:52:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eleaf

Mrb, ayıptır sölemesi yeni bir telefon aldım içerisinde Android 2.1 sürümü ile geldi. Ben daha gelişmiş sürümleri kullanmayı istiyorum yalnız ilk android telefonum olduğu için 2.1 de kalmasımı daha iyidir yoksa 2.2 yada 2.3 sürümlerinden hangisi daha stabil çalışır cihazda bilgim yok. Bu sistem hakkında bilgisi olan arkadaslar bana öneride bulunabilirlerse sevinirim ama buda yetmez ilk rom değişikliğim olacağı için güvenilir kaynaklardan bu işlemi yapmam lazım ya anlatacak yada çok sağlam bir anlatım önerecek :D.

Yok hiç sürümü değiştirme derseniz o zaman da bana root olmayı anlatabilirmisiniz, cihazda gelen gereksiz yazılımlar ve oyunları kaldırmak istiyorum da.

Tel: SE Xperia mini pro
Not:Yazılım değiştirmek yada root olmak, garanti veya kaskonun düşmesine neden olurmu?

Teşekkürler..

burk

Ben senin yerinde olsam tüm bunları aldığım markanın yetkili teknik servisine sorardım, neticede günde onlarca defa onlar bu işlerle uğraşıyor.

klbecit

öncelikle hayırlı olsun...

Telefon ayarlarından güncellemeleri kontrol edersen 2.2 sürümü çıkacaktır büyük ihtimal. En azından hTC'de çıkıyor.

Root etme olayına gelince de bildiğim kadarı ile ABD'de bir şahıs root'un garantiyi iptal etmesinden dolayı mahkemeye başvurdu ve haklı bulundu.Ama Türkiye'de bununla ilgili bir gelişme yok henüz.

Ancak şöyle birşey yapabilirsin. Root işleminden önce recovery oluşturursun. Rootlu bir sürüm yüklersin. Eğer sorun olup garantiye göndermek gerekirse recovery'den orjinal sürümü yüklersin tekrar. Root işleminin nasıl yapıldığına dair pek çok bilgi var internette. Ben yapmadım halinden memnunum telefonumun:)

empax

Hayirli olsun. Oncelikle sunu soyleyeyim androidin ust versiyonlari daha kararli, daha uzun pil omru, daha cok yeni ozellik vs. ile geliyor.
Xperia X10 var bende ve bu benim son SE telefonum olacak cunku SE gozumden cok dustu. X10 icin 2.3 yayinlamayacaklardi ama kullanicilarin baskisindan dolayi 2.3 yayinlama karari aldilar. Yinede fikrim degismeyecek birdaha SE almayacagim.
Sizin telefonunuza gelince, okudugum kadariyla SE mini pro ve x8 modelleri 2.3'e yukseltilmeyecek. Ram/islemci yetersizliginden(mis). Yani 2.1 versiyonu aldiginiz telefonun en yuksek android versiyonu, daha fazla yukseltilmeyecek.

Duzenleme; Telefona rom yuklemek telefonu garanti disi birakir. Ancak okudugum bir habere gore SE, HTC'nin aldigi karar gibi kendileride rom yuklemeye izin verecekler(mis).
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

eleaf

Alıntı yapılan: klbecit - 14 Temmuz 2011 - 22:06:25
Telefon ayarlarından güncellemeleri kontrol edersen 2.2 sürümü çıkacaktır büyük ihtimal. En azından hTC'de çıkıyor.
Teşekkürler.., denedim onu bende çıkmadı bir şey

@empax peki 2.2 nasıl yani değermi  onca uğrasa yada böyle devam etmek daha mantıklı mı, garantiye işim düşerse bir ton iş çıkacak yoksa. Peki root olmadan orjinalde gelen oyunları silemezmiyiz

OnurK

@eleaf
Bu tarz işlemler için http://www.xda-developers.com/ adresini takip etmeni öneririm.
We are silenced by the night.

empax

Alıntı yapılan: eleaf - 14 Temmuz 2011 - 22:23:42
Alıntı yapılan: klbecit - 14 Temmuz 2011 - 22:06:25
Teşekkürler.., denedim onu bende çıkmadı bir şey

@empax peki 2.2 nasıl yani değermi  onca uğrasa yada böyle devam etmek daha mantıklı mı, garantiye işim düşerse bir ton iş çıkacak yoksa. Peki root olmadan orjinalde gelen oyunları silemezmiyiz

Normal bir telefon kullanicisiysan 2.1 yeterli. Oyunlari silmek icin uygulamalar bolumunden kaldirmayi denedin mi ? Bu konuda emin degilim.

Romlar icin XDA forumlarini takip edebilirsin ama garanti senin icin onemliyse hic bulasma.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|