Başlangıç klasörü açılmıyor

Başlatan kierke, 02 Aralık 2010 - 13:03:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kierke

Öncelikle bir haftadır Ubuntu kullandığımı belirteyim.
Yer imlerindeki başlangıç klasörüne tıkladığımda ''file not found'' yazısı çıkıyor, yer imlerindeki diğer uygulamalar çalışıyor, ne olmuş olabilir ?

bytan

Son yaptığın işlemler/düzenlemeler neler? Çıktıları nedir?

cat ~/.config/user-dirs.dirs
cat ~/.gtk-bookmarks
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kierke

ilgin için teşekkürler..1. yazdığın komutları uçbirim denen yara mi yazacağım( o kadar cahilim bu konuda)..ikincisi wine yükleyip winamp kurmaya çalışmıştım,photoshop cs3 kurmaya çalıştım sebep bunlar olabilir mi??wianmp kuruldu ama zıplayıp duruyo...bir de tema seçimi böyle bir soruna sebep olur mu??

cce

komutlar uç birime( konsola) yazılıyor,kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.oradan alacağınız çıktılarıda buraya yazarken ,komut ekle butonuna (#)  basarak satır arasına yapıştırabilirsiniz

kierke

doğru yaptıysam eğer böyle bir sonuç çıktı???                                                                                                                                                                                                #aho@aho-Lenovo:~$ cat ~/.config/users-dirs.dirs
cat: /home/aho/.config/users-dirs.dirs: Böyle bir dosya ya da dizin yok
aho@aho-Lenovo:~$ cat ~/.gtk-bookmarks
file:///home/aho/Belgeler
file:///home/aho/M%C3%BCzik
file:///home/aho/Resimler
file:///home/aho/Videolar
file:///home/aho/%C4%B0ndirilenler
aho@aho-Lenovo:~$

bytan

@kierke, ilk komuttaki hatayı düzelttim. Tekrar dener misin?

cat ~/.config/user-dirs.dirs

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

kierke

aho@aho-Lenovo:~$ cat ~/.config/user-dirs.dirs
# This file is written by xdg-user-dirs-update
# If you want to change or add directories, just edit the line you're
# interested in. All local changes will be retained on the next run
# Format is XDG_xxx_DIR="$HOME/yyy", where yyy is a shell-escaped
# homedir-relative path, or XDG_xxx_DIR="/yyy", where /yyy is an
# absolute path. No other format is supported.
#
XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Masaüstü"
XDG_DOWNLOAD_DIR="$HOME/İndirilenler"
XDG_TEMPLATES_DIR="$HOME/Şablonlar"
XDG_PUBLICSHARE_DIR="$HOME/Genel"
XDG_DOCUMENTS_DIR="$HOME/Belgeler"
XDG_MUSIC_DIR="$HOME/Müzik"
XDG_PICTURES_DIR="$HOME/Resimler"
XDG_VIDEOS_DIR="$HOME/Videolar"
aho@aho-Lenovo:~$

böyle bir şey çıkıyo şimdi,home'a bastığımda hala 'file not found' yazısı çıkıyor.(ubuntu diline çok yabancıyım gerçekten 'düzelttim tekrar dener misin' ne demek?? yani yazdığınız komutu uç birime yazdım yukardaki sonuç çıktı,denemem gereken şey ne gerçekten anlamadım,uç birime yazdım komutu,home'a da baktım...bu kadar anlamayan biri olduğum için üzgünüm!!)

bytan

@kierke,

Bunlar sadece bilgi amaçlı komutlardı. Kendi başlarına çözüm sağlamayacaklardı. Bu bakımdan halen devam etmesi normal. Tekrar denemeni istememden kastım, komutu yukarıda hatalı yazmışım, tekrar uçbirime yaz anlamındaydı.

Dosyalarının içi olması gerektiği gibi görünüyor. İlk önce alttaki bağlantıdaki @Al Arabi'nin önerisini uygula. Şayet çözüm olmazsa orada verilen diğer önerileri uygula:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23866.0.html

PF @ ST

kierke

tamam deneyeceğim,çok sağolun gerçekten...böyle böyle öğrenicem bu işi:))

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Aralık 2010 - 19:58:02

sorun çözüldü sanırım dil seçenekleriyle alakalı bir sorundu,bu arada gnom ayarlarını da sıfırladım belki de o sorunu gidermiştir....ilgilenen herkese teşekkürler.. :)