Planetplanet (Gezegen) Kurulumu ?

Başlatan Linux, 07 Temmuz 2011 - 00:55:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux

merhaba, planetplanet.org yani Gezegen kurulumu hakkında kısa bir tanıtım veya açıklama yapabilecek bir arkadaş var mı acaba ?

BayboraKaan

Konuyu tasidim. buradan devam edersiniz.

heartsmagic

Planetplanet'in kurulumu yok aslında. Paketi indirip, açıp config.ini dosyasında düzenleme yapıyorsun. Ardından da crontab ile istenilen vakitlerde beslemeleri aldırıyorsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Linux

ssh shell üzerinden kurulum gerçekleştirileceğini zannediyordum. peki, hangi dosyaları web'e atıyoruz ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Temmuz 2011 - 19:46:12

düzeltme:

yabancı bir kaynak bulup http://zerokspot.com/weblog/2005/05/28/how-to-install-planetplanet/ hallettim ve planeti webe attım sorunsuz olarak çalışıyor. "crontab" ile beslemeleri nasıl alabilirim bu konuda yardımcı olabilirmisin ?

heartsmagic

Eğer sunucuya SSH erişimin varsa elle ekleme yapabilirsin crontab'a.
crontab -e
ile ekleme için açarsın crontab'ı.
0 * * * * /nerede/bu/planet.py /nerede/bu/config.ini
ile güncellemeyi saat başlarında yaptırtırsın. Eğer saat başı istemiyorsan ilgili değişikliği yap crontab üzerinde. Ufak bir araştırmayla onu da bulursun.

Eğer SSH imkânı yoksa sana yer sağlayıcının vermiş olduğu panel üzerinden yapman da mümkün. Birçoğunda crontab desteği vardır diye düşünüyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.