[Çözüldü] Videolardaki Bu nedir Driver Güncelledim Düzelmedi Anlam Veremedim

Başlatan ViolenTornado, 06 Temmuz 2011 - 17:55:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ViolenTornado

Arkadaşlar laptopda video izlerken bu oluyor sürekli masaüstünde de aynı sistem var onda böyle bir sorun yok Ek Sürücülerden ubuntu tarafından denenmiş olarak gösterilen driverı kurdum fakat yine hala devam ediyor neden bunu yapıyor yada bu hatamıdır öyle ise ne diye adlandırılıyor ? Ekran kartımın driverından mı kaynaklanıyor yoksa başka bir nedenimi var ?

Bazende kapanırken yada açılırken arka planda ekranda çizgiler oluşabiliyor .

empax

1- Ciktisi ne diyor?
glxinfo | grep render

2- Diger tariyicilarda da durum ayni mi?

2- Paket yoneticisinde, flashplugin-installer ve adobe-flashplugin paketlerini kaldirip Adobe sitesinden flash player'i tekrar kurup deneyin.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

umutubuntu

Sadece Firefox'ta oluyorsa Flash Aid kurup çalıştırmak sorunu çözüyor.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flash-aid/

Lütfen başlıklarınızı mesaj içeriğini özetler şekilde açınız

ViolenTornado

Alıntı yapılan: empax - 06 Temmuz 2011 - 19:39:25
1- Ciktisi ne diyor?
glxinfo | grep render

2- Diger tariyicilarda da durum ayni mi?

2- Paket yoneticisinde, flashplugin-installer ve adobe-flashplugin paketlerini kaldirip Adobe sitesinden flash player'i tekrar kurup deneyin.

Tek bir tarayıcı kullanıyorum komutun çıktısı

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon HD 5000
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_copy_depth_to_color,

Diğer dediğiniz eklentileri kuracağım şimdi

empax

Umutubuntu`nun soyledigi yontemle beraber geri bildirim yaparsiniz.
بسم الله الرحمن الرحيم

ViolenTornado

Alıntı yapılan: empax - 07 Temmuz 2011 - 12:55:03
Umutubuntu`nun soyledigi yontemle beraber geri bildirim yaparsiniz.

Dediğiniz eklenti şu anda aktif çalışıyor görünüyor fakat enteresan bi olay var  youtube.com da hiç bir videoda yapmıyor fakat http://www.dailymotion.com/video/xjlgje_en-yleri-teknoloji-turk-telekom-la-elinizde_fun#hp-v-v7 misal bu sitedeki tüm videolarda yapıyor tarayıcı olarak sadece firefox kullanıyorum ama her dediğini yapmışken bu saçmalık niyedir anlamayadım :)

empax

Peket yoneticisinden belirttigim flash paketlerini kaldirip herhangi bir video acip tavsiye edilen adobe flash player eklentisini kurdnuz mu ?

Bunu yaptiysaniz Flash videonun uzerine gelip sag tik > ayarlar > Donanim hizlandirma ozelligini etkinlestir secenegini devre disi birakip tariyiciyi yeniden baslatip dener misiniz.

بسم الله الرحمن الرحيم

ViolenTornado

Alıntı yapılan: empax - 07 Temmuz 2011 - 13:42:35
Peket yoneticisinden belirttigim flash paketlerini kaldirip herhangi bir video acip tavsiye edilen adobe flash player eklentisini kurdnuz mu ?

Bunu yaptiysaniz Flash videonun uzerine gelip sag tik > ayarlar > Donanim hizlandirma ozelligini etkinlestir secenegini devre disi birakip tariyiciyi yeniden baslatip dener misiniz.

Yukarıdaki sürmü indirip kurmuştum ama  ayarlar menüsü aktif değil bunu nasıl düzeltebilirim ?

empax

Yotube uzerinden bir video acip denediginizde menu aktif mi?
بسم الله الرحمن الرحيم

ViolenTornado

Alıntı yapılan: empax - 07 Temmuz 2011 - 13:55:25
Yotube uzerinden bir video acip denediginizde menu aktif mi?

Evet youtube'daki videolarda o menü aktif oluyor ve orda sorun yaratmıyor ama dailymotion'da yapıyor hemde o menü aktif değil sanırım o yüzden yapıyor

empax

Gercekten ilginc, dailymotion sitesiyle alakali olabilir. Sanirim bu noktadan sonrasi beni asiyor, deneyimli arkadaslarin yardimini bekleyelim.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم

ViolenTornado

Alıntı yapılan: empax - 07 Temmuz 2011 - 14:15:22
Gercekten ilginc, dailymotion sitesiyle alakali olabilir. Sanirim bu noktadan sonrasi beni asiyor, deneyimli arkadaslarin yardimini bekleyelim.  :)

Ben tekrar flash falan kaldırıp kurayım bir daha bakalım neyse teşekkürler ama siteyle olsa sanırım masaüstündede olabilirdi aynı sorun neyse biraz daha deneyelim ne olacak ama çıldırmamak elde değil  :D :)

empax

Kucuk bir ihtimal ancak son kez compizi kapatip dener misin.
alt+f2 > pkill compiz
بسم الله الرحمن الرحيم

kalkan1973

sudo apt-get install flasplugin-nonfree

kurduktan sonra tarayıcıyı yeniden başlatın. Tarayıcı olarak Opera öneririm.

Opera ve flashplugin-nonfree dailynotion da sorun yok. Nvidia ekran kartı GT 6600

Evde İşte her yerde Linux

ViolenTornado

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 07 Temmuz 2011 - 14:26:06
sudo apt-get install flasplugin-nonfree

kurduktan sonra tarayıcıyı yeniden başlatın. Tarayıcı olarak Opera öneririm.

Compiz kapat komutunu verdim makinayı kapatmak zorunda kaldım hiç bir işlem yapamadım :)

dediğiniz eklentiyi kurdum ve sonuç olarak şunu yazdı en son

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
E: flasplugin-nonfree paketi konumlandırılamıyor

şu anda bu kurulmamışmı oluyor ?

kalkan1973

empax

Alıntı YapCompiz kapat komutunu verdim makinayı kapatmak zorunda kaldım hiç bir işlem yapamadım

Kusura bakamayin.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم

ViolenTornado

Alıntı yapılan: empax - 07 Temmuz 2011 - 14:33:11
Alıntı YapCompiz kapat komutunu verdim makinayı kapatmak zorunda kaldım hiç bir işlem yapamadım

Kusura bakamayin.  :)

Sorun değil ama en güzeli ben ubuntunun 11.10 sürümünü bekleyeyim bunun için sonrasında tüm düzenlemeleri yapayım sorunlar aynı şekilde olursa Ustalarımızdan yardım isteriz :)

kalkan1973

http://www.opera.com/browser/download/

Buradan OPERA yı indirin. Flashplugin-nonfree eklentisi ile birlikte kurulur. İndirdiğiniz dosyanın üzerine sağ tıklayıp 'ubuntu yazılım merkezi ile kur' seçeneği ile yükleyebilirsiniz.

ViolenTornado

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 07 Temmuz 2011 - 14:36:42
http://www.opera.com/browser/download/

Buradan OPERA yı indirin. Flashplugin-nonfree eklentisi ile birlikte kurulur. İndirdiğiniz dosyanın üzerine sağ tıklayıp 'ubuntu yazılım merkezi ile kur' seçeneği ile yükleyebilirsiniz.

Teşekkürler sorun sanırım dediğiniz gibi tarayıcıdan veya eklentilerinden kaynaklanıyor ama operada böyle bir sorun yok her şey güzel,  yolunda gidiyor gibi görünüyor neyse opera kullanırız bizde sorunsuz yola devam  yardımlarınız için hepinize çok teşekkürler ederim  :)

kalkan1973

Düzeldiğine sevindim. Ben hep Opera kullandığım için diğer tarayıcılar hakkında çözüm önerisinde bulunamıyorum maalesef. Bilmiyorum ki... :)

ViolenTornado

Sorun sanırım sistemdeki eklentileri siteden kaynaklı olarak biraz düzgün çalışmıyor çünkü youtubedeherşey güzel iken diğerinde değil onun için olmadı artık diğerini burdan kullanırız :)

ViolenTornado

64 bit flash sorunumu daha önce düzeltememiştim fakat sonradan normalde kurulu olan flashın üzerine aşağıdaki paketleri tekrar kurunca düzeldi artık sorun kalmadı problem yaşayanlar deneyebilir. Aynı videolara baktığımda herhangi bir sorun yok özellikle Radyo Fenomen'i dinlerken sürekli oradaki flash bile sorun çıkartıyordu,sitedeki reklamlar problem yaratıyordu ama hepsi bitti. Dİrek paketin üzerine kurabilirsiniz fakat bir zararı olup olmadığını yöneticilerimize sormanızda fayda da var. Kolay gelsin hepinize :)

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26963.0 ipuçlarından görüp denedim.

sudo add-apt-repository ppa:sevenmachines/flash
sudo apt-get update
sudo apt-get install flashplugin64-installer