intel 965GM x3100 sorunu

Başlatan arnavut55, 26 Mart 2008 - 18:51:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arnavut55

teşekkür ederim ilgilendiğin için. galiba sorun çözülüyo yawaş yawaş ;)

sabian

Arkadaşlar ben xfce yükledim daha önce ubuntu'da karşılaştığım gibi nvidia sorunu var. tanıdı driveri kurdu ancak xorg.conf dosyasına erişip yeni ayarlaraı kaydedemiyorum. Dolayısıyla her restartta yeniden çözünürlülük ayarıyla uğraşıyorum. normalde "sudo gedit /etc/X11/xorg.conf" komutuyla ulaşabiliyordum ubuntuda ama xfce'ye yazdığımda komutları tanımıyor. bunun için forumdaki çoğu kodu denedim ama olmadı. ne yapmalıyım.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

garafatma

Alıntı yapılan: dewrim2 - 08 Nisan 2009 - 19:41:22
   Arkadaşlar ben xfce yükledim daha önce ubuntu'da karşılaştığım gibi nvidia sorunu var. tanıdı driveri kurdu ancak xorg.conf dosyasına erişip yeni ayarlaraı kaydedemiyorum. Dolayısıyla her restartta yeniden çözünürlülük ayarıyla uğraşıyorum. normalde "sudo gedit /etc/X11/xorg.conf" komutuyla ulaşabiliyordum ubuntuda ama xfce'ye yazdığımda komutları tanımıyor. bunun için forumdaki çoğu kodu denedim ama olmadı. ne yapmalıyım.

Hangi sistem üzerine xfce yükledin?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

bytan

sudo nano /etc/X11/xorg.conf
sudo leafpad /etc/X11/xorg.conf
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Alıntı yapılan: dewrim2 - 08 Nisan 2009 - 19:41:22
Arkadaşlar ben xfce yükledim daha önce ubuntu'da karşılaştığım gibi nvidia sorunu var.

Nvidia sorunu ama intel başlığında?

Hangi dağıtım olduğunu söylediğinde konuyu bölüp taşırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.