arch linux gayri resmi Türkçe forum projesi

Başlatan fallofahero, 05 Temmuz 2011 - 16:10:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalkan1973

Üye oldum. Tasarım güzel olmuş. Sade ve hoş... :) Elden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Hayırlı olsun.
Evde İşte her yerde Linux

umityakup

fallofahero

tasarım için archlinux.org a teşekkür etmek lazım foruma sadeliği ve renkleri uyarladım ben sadece.... çok az bilgisi olanlar wikiden bir paragraf bile çevirseler yeter.... ben şuan resimli videolu kurulum hazırlıycam onun dışında en çok istenenleri foruma ekledim çeviri bekleyenler kısmına paragraf paragraf tırktıklayabilirsiniz :)

keylog

Resmi forumun duyurusunu ben yazmıştım. :) Hey gidi günler hey... Açılsın diye de çok emek vermiştim... Sonrasında VPS'in sahibi olan arkadaşımızın yaşadığı problemlerden dolayı kapanmıştı sitelerimiz...

Günümüzde Linux kullanan insan sayısı ve kullananların hangi dağıtımı kullandığı ortada. Bu dağıtımlardan da sadece ilk ikisinin forumları hareketli denebilecek boyutlarda... Hayır 3.sünün gayri-resmi ama RedHat'a haber verilmiş olan forumunun kurucusu olduğum için hareketlliğin olmadığını söyleyebiliyorum. (Sıralamam disrowatch'a göredir)

Vaktiyle resmi Arch forumu açılsın diyen bir grup vardı ama kullanıcı sayısı o grubu aşamadığı için amacına hizmet etmiş olmuyor... Tavsiyem dağılıp gücünüzü boşa harcamayındır...

fallofahero

Alıntı yapılan: keylog - 11 Temmuz 2011 - 17:18:24
Resmi forumun duyurusunu ben yazmıştım. :) Hey gidi günler hey... Açılsın diye de çok emek vermiştim... Sonrasında VPS'in sahibi olan arkadaşımızın yaşadığı problemlerden dolayı kapanmıştı sitelerimiz...

Günümüzde Linux kullanan insan sayısı ve kullananların hangi dağıtımı kullandığı ortada. Bu dağıtımlardan da sadece ilk ikisinin forumları hareketli denebilecek boyutlarda... Hayır 3.sünün gayri-resmi ama RedHat'a haber verilmiş olan forumunun kurucusu olduğum için hareketlliğin olmadığını söyleyebiliyorum. (Sıralamam disrowatch'a göredir)

Vaktiyle resmi Arch forumu açılsın diyen bir grup vardı ama kullanıcı sayısı o grubu aşamadığı için amacına hizmet etmiş olmuyor... Tavsiyem dağılıp gücünüzü boşa harcamayındır...

boşa harcanmaz aksine gücümü zaten harcayıp bunları aynı zamanda belgelemiş olucam. en kötü ihtimal ben web tasarımda biraz daha pratik yaptım artık smf yi iyi sayılabilecek derecede biliyorum ayrıca siteye koyacağım yazılar için hem linux bilgimi hem ingilizcemi geliştiririm biraz...... sonunda da bir kaç wiki belgesi çevrilmiş olur yani herkese fayda masrafı yıllık 10 dolar o yüzden her türlü kazan kazan çatışmasına çıkıyor.

Kadir Can

Alıntı yapılan: sem0900 - 11 Temmuz 2011 - 16:24:17
Resmi olması için gerekli olan nedir?

Sanırım Arch geliştirme topluluğunun haberi olması ve "Biz size destek veriyoruz.Siz de bizdensiniz. :D" gibi bir cevap alınması gerekiyor. :D

keylog

heartsmagic

Öncelikle hayırlı olsun.

Alıntı yapılan: fallofahero - 11 Temmuz 2011 - 17:08:28
ben şuan resimli videolu kurulum hazırlıycam onun dışında en çok istenenleri foruma ekledim çeviri bekleyenler kısmına paragraf paragraf tırktıklayabilirsiniz :)

Bence ne resimli ne de videolu kurulum rehberi hazırla. Arch için en güzeli HTML ya da bildiğimiz salt metin tarzında kurulum rehberidir. Uçbirimi açan istediği gibi links ile rehberi bir yandan takip eder, bir yandan kurulumunu yapar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fallofahero

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Temmuz 2011 - 22:49:50
Öncelikle hayırlı olsun.

Alıntı yapılan: fallofahero - 11 Temmuz 2011 - 17:08:28
ben şuan resimli videolu kurulum hazırlıycam onun dışında en çok istenenleri foruma ekledim çeviri bekleyenler kısmına paragraf paragraf tırktıklayabilirsiniz :)

Bence ne resimli ne de videolu kurulum rehberi hazırla. Arch için en güzeli HTML ya da bildiğimiz salt metin tarzında kurulum rehberidir. Uçbirimi açan istediği gibi links ile rehberi bir yandan takip eder, bir yandan kurulumunu yapar.

şuan alternatif kurulum önerileri ile başladık ama dediğiniz de çok mantıklı gerçi sistemden sisteme de fark ediyor kurulum ama kılavuz olsun ortalama bir şeyler yapıcaz artık

tarakbumba

Etkin bir archlinux kullanıcısı, pacman  ve AUR çevirilerine katkıda bulunan biri olarak; elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalışırım. Bilenler beni zaten bilir; kısıtlı zamanım var. Umarım arzu ettiğim kadar katkıda bulunabilirim. Bir ara eMir kardeşim ile Mageia Türkiye forumunda bir Archlinux alt bölümü açarak destek vermeyi konuşmuş idik. Artık daha iyisi var. Archlinux Türkiye girişimi hayırlı olsun. Umarım resmi nitelik kazanacak derecede katkı sağlanır...

iceboy

Burada şu dikkatimi çekti.725 Kişi incelemiş bu başlığı.Fakat kurulan forumdaki tüm başlıkları toplayıp,görüntülenme oranını 2 ile çarpsak dahi 725 etmiyor :D
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

heartsmagic

Alıntı yapılan: iceboy - 24 Temmuz 2011 - 00:08:55
Burada şu dikkatimi çekti.725 Kişi incelemiş bu başlığı.Fakat kurulan forumdaki tüm başlıkları toplayıp,görüntülenme oranını 2 ile çarpsak dahi 725 etmiyor :D

Şöyle düşün, ben en az 7-8 defa uğramışımdır bu başlığa, fakat başlıkta bahsi geçen yere bir kere gittim.

iceboy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Temmuz 2011 - 00:28:07
Alıntı yapılan: iceboy - 24 Temmuz 2011 - 00:08:55

Şöyle düşün, ben en az 7-8 defa uğramışımdır bu başlığa, fakat başlıkta bahsi geçen yere bir kere gittim.

Tabi bu ihtimal de var,göz ardı edilemeyecek kadar önemli bende en az 5-6 kez girdim ve mesajları okudum ama yine de böyle bir projenin sönük kalması düşündürüyor..İnternette dolaşırsanız arch ile ilgili yakınan bir ton insan görüyoruz,ama arayip foruma bakan yok :) Sanırım yeni ve duyulmamış olduğundan,yada diğer nedenler..

Bu arada,acaba sizin hangi dağıtımı kullandığınızı sorabiliryim ?

Teşekkürler :)
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

heartsmagic

Alıntı yapılan: iceboy - 24 Temmuz 2011 - 00:33:28
Sanırım yeni ve duyulmamış olduğundan,yada diğer nedenler..

Elbette, bunlar da geçerli sebeplerdir.

1. Yeni kurulan bir forum.
2. (Türkiye'de) Çok fazla kullanıcısı olmayan bir dağıtım.
3. Birçok kullanıcısının İngilizce bildiği bir dağıtım.

Alıntı Yap

Uzun, çok uzun süredir tembelliğimin keyfini sürüyorum: Ubuntu.

iceboy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Temmuz 2011 - 00:41:27
Alıntı yapılan: iceboy - 24 Temmuz 2011 - 00:33:28
Sanırım yeni ve duyulmamış olduğundan,yada diğer nedenler..

Elbette, bunlar da geçerli sebeplerdir.

1. Yeni kurulan bir forum.
2. (Türkiye'de) Çok fazla kullanıcısı olmayan bir dağıtım.
3. Birçok kullanıcısının İngilizce bildiği bir dağıtım.

Alıntı Yap

Uzun, çok uzun süredir tembelliğimin keyfini sürüyorum: Ubuntu.

Tekrar teşekkürler.Bende sürekli dağıtım değiştiriyorum.Sabitlenemedim daha,üyeliğimden bu yana hep merak etmişimdir hangi dağıtımı kullandığınızı :) Öğrenmiş oldum sonunda.

DoGuKaN

Resmi Türkçe Archlinux sayfasında admindim, eski günleri hatırlattı bana :D

heartsmagic

Alıntı yapılan: iceboy - 24 Temmuz 2011 - 00:48:43
Tekrar teşekkürler.Bende sürekli dağıtım değiştiriyorum.Sabitlenemedim daha,üyeliğimden bu yana hep merak etmişimdir hangi dağıtımı kullandığınızı :) Öğrenmiş oldum sonunda.

Bir süre sonra sabitlenir, çoğumuz aynı durumlardan geçtik. Fakat, naçizane tavsiyem çok sık dağıtım değiştirmemen. En azından kuracağın dağıtımı önceden araştır, sana hitap edip etmeyeceğini anlamaya çalış. Ardından belirlediğin dağıtımı kur ve orta kıvamın üzerine çıkacak kadar kullan bu dağıtımı. Bunu yaparken Linux'u da öğrenirsin, o dağıtımı da. Forumda arada bir belirli dağıtımlar için sallayabiliyorsam, zamanında bunları biraz biraz ancak temellerini öğrenene kadar kullandığım içindir.

sem

Zaman darlığından dolayı siteye Arch adına katkıda bulunamıyorum... Programlama ile ilgili bir bölüm de olmadığı için şimdilik etksiz eleman oldum sanırım =)

pacman paketi oluşturmayı araştırıp yayınlamak istiyorum aslında hem kendi programlarımızı da Arc'a göre paketleyebiliriz.. bakalım...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?