Unity & NVIDIA GEFORCE FX5500

Başlatan agritux, 01 Temmuz 2011 - 13:16:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

:)

Gülerek başlıyorum çünkü uzun zaman oldu ubuntu kullanmayalı. Unity'i hiç deneyememiştim ubuntu ile. Kurulumdan sonra hata alıyordum grafik kartınız yok şeklinde. Jockey-gtk çalışmıyordu bile. El ile kurulum yapınca çöküyordu sistem.
Aradan baya zaman geçti tekrar denemek istedim. Kurdum, jockey-gtk kartı buldu gördü kurdu. Çok sevindim. Unity'i Ubuntu ile tadacağım sonunda dedim :)
Keşke heves etmeseymişim :)
Forumda da biraz araştırdım. Aynı karta sahip olanlar hep yaşamışlar bu sorunu. Kart kuruldu, etkinleştirildi ama kullanımda değil. Biraz komik ama öyle :)
Ayrıca unity tarafından kara listeye alınmış her şeyi sağlamasına rağmen.
Ayrıca unity -reset--icons gibi bir komut ile çalıştırabiliyorum.

Bir çözüm aradım ama bulamadım. Varmıdır acep çözümü :)

:)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

sabian

unity-2d paketini kurarsanız ve başlangıç listesinden unity-2d seçerseniz kullanırsınız. Ben öyle kullanıyorum, aynı kart bende de var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Temmuz 2011 - 03:58:52

http://forum.ubuntu-tr.net/subdomains/forum/index.php/topic,28128.0/topicseen

bu linkte kara listedeki driverların kurulumları anlatılmış, işini görebilir.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

agritux

Efektler vs benim için çokta önemli değil. Anladığım kadarıyla yazan doğru? ekran kartını kullanamıyoruz? Çok ilginç bir durum :) Kurulu aktif ama kullanılmıyor? :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Temmuz 2011 - 16:33:16

Yani sadece unity için değil de, tüm sistem dahilinde?

heartsmagic

Söylendiği gibi Unity 2B kullanılabilir, Gnome oturumu da kullanılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.