Flash Player Çöküyor

Başlatan gomugomuno, 30 Haziran 2011 - 23:22:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gomugomuno

Merhaba firefox ya da chrome da flash video barındıran sayfaları ( genelikle birden fazla sayfa) açmak istediğimde flash player çöküyor.      top komutu çıktısında ise plugin containers 110 cpu olarak görünüyor. (flash player 10 kurulu)
top:
3403 gomogomu 20   0  161m  80m  26m R  110  4.0   1:13.27 plugin-containe   

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

empax

Daha once bende de vardi ayni sorun. Soyle halletmisitm; Herhangi bir flash videoya sag tik > ayarlar > ekran sekmesi > "Donanim hizlandirma ozelligini etkinlestir" devre disi birakip tariyiciyi yeniden baslattiktan sonra duzelmisti. Sizde deneyin isterseniz.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

gomugomuno

@ 32 bit , @empax hemen deniyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Temmuz 2011 - 23:43:56

@empax malesef değişen bir şey olmadi.

heartsmagic

Flash paketlerini tamamen kaldır, ardından Firefox'u açıp Flash içeren bir yere git. Orada sana bir öneri gelecek, onun sayesinde kurup dene bir de.

gomugomuno

@heartsmagic Daha önce denemiştim , olmadi.

heartsmagic

Peki bu sorun en basitinden Youtube sayfalarında bile oluyor mu?

gomugomuno

Evet youtube videolarındada oluyor.

heartsmagic

Grafik kartın ATI mi?

Şunu bir deneyelim bakalım ne olacak. Firefox'a about:config yaz ve süzgeç bölümüne dom.ipc.plugins.enabled yaz. Çıkan değerin en sonundaki True bölümünü çift tıklayarak False yap. Ardından Firefox'u yeniden başlatıp bir dene.

confickerbelasi

ram nekadar? bazen ram azsa yapabilir benim antikada 1,5Gb ram var 3,9Gb hdd'den 1,89Gb'da transcend jetflash 4Gb usb bellekten swap ayarladım düzeldi.

gomugomuno

ram 2 gb, swap 4 gb,cpu çok hızlı çalişiyor bunu neden yapıyor olabilir ?

heartsmagic

@gomugomuno, bir önceki iletimde anlattığım şeyi denedin mi?

gomugomuno

@heartsmagic özür dilerim görememişim. Dediğini yaptim 1 saattir video izliyorum çökme olmadi ama yinede  bir kaç gün daha açik kalsın konu

mami96

Ayni sorunu yasiyorum.

Flash olan herhangi bir sayfada

mouse ile asagi yukari yaparsam

has crashed gibi bise yaziyor

firefox 4 surumunde

agritux

Bende çökme olmuyor ama flashlar sistemi özellikle cpu yu çok yoruyor. p4 2.8 işlemci. ayar falan varmı bunun için? ne bileyim kaliteyi falan düşürsek.  sağ tıklayıp kaliteyi düşük yaparsam çok etki etmiyor işlemci adına. ama kalite baya düşüyor. bir video oynarken ona sağ tıklayıp ayarlar dersem macromedia nın sitesine gidiyor.

empax

Alıntı yapılan: agritux - 24 Temmuz 2011 - 03:41:49
Bende çökme olmuyor ama flashlar sistemi özellikle cpu yu çok yoruyor. p4 2.8 işlemci. ayar falan varmı bunun için? ne bileyim kaliteyi falan düşürsek.  sağ tıklayıp kaliteyi düşük yaparsam çok etki etmiyor işlemci adına. ama kalite baya düşüyor. bir video oynarken ona sağ tıklayıp ayarlar dersem macromedia nın sitesine gidiyor.

Videonun ustundeyken sag tik> ayarlar >donanim hizlandirma ozelligini etkinlestir secenegini devre disi birakin. Video oynarken deneyin fark hissedilir derecede.
بسم الله الرحمن الرحيم

mami96

empax bana cevabin var mi?

firefox icin flashplayer kırılıyor surekli.

empax

Alıntı yapılan: mami96 - 24 Temmuz 2011 - 03:59:37

Kesin bir sey diyemem ancak bir kac sey deneyebiliriz.

1- Bir onceki iletimde belirttigim ozelligi devre disi birakin.
2-Kullandiginiz eklentilerden biri buna sebep olabilir. FF`i guvenli modda acip dener misiniz, eklentiler olmadan ayni sorun devam edecek mi bakalim. Altf+F2> firefox -safe-mode
3- Diger tariyicilarda da ayni sorun var mi? Ornegin Chromium.
بسم الله الرحمن الرحيم

mami96

Alıntı yapılan: empax - 24 Temmuz 2011 - 04:07:26
Alıntı yapılan: mami96 - 24 Temmuz 2011 - 03:59:37

Kesin bir sey diyemem ancak bir kac sey deneyebiliriz.

1- Bir onceki iletimde belirttigim ozelligi devre disi birakin.
2-Kullandiginiz eklentilerden biri buna sebep olabilir. FF`i guvenli modda acip dener misiniz, eklentiler olmadan ayni sorun devam edecek mi bakalim. Altf+F2> firefox -safe-mode

firefox 3.6 da vardi, 4.0 surumunde var. Ayrica, flash guncellemesi gerektigini belirtiyor, lakin guncellenmiyor :S oyle hemen kapaniyor

empax

Flash player sitesinden kendiniz indirip kurmayi deneyin ama oncesinde paket yoneticisinden adobe-flashplugin ve adobe-flash-properties-gtk yazilimlarini kaldirin.Bunlardan sonra FF`i yeniden baslatin
بسم الله الرحمن الرحيم

agritux

Alıntı yapılan: empax - 24 Temmuz 2011 - 03:48:35
Videonun ustundeyken sag tik> ayarlar >donanim hizlandirma ozelligini etkinlestir secenegini devre disi birakin. Video oynarken deneyin fark hissedilir derecede.

Ayarlara girince macromedia'nın sitesine giriyor :P debian kullanıyorum.
about:plugins deyince görünen flashplayer
    Dosya adı: libflashplayer.so
    Shockwave Flash 10.3 r181
olarak görünüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Temmuz 2011 - 11:34:58

ayarlar inaktif durumda. Genel ayarlar var, ona tıklayınca da yardım merkezi diye bir yere gidiyor tarayıcı üzerinden. Yardım merkezinde Gnome için sistem>tercihler>adobe flash player üzerinden ayarlara ulaşabilirsiniz diyor. Fakat ben openbox kullanıyorum. Kullandığım menüyü bile ben oluşturdum. Doğal olarak öyle bir menü yok bende.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Temmuz 2011 - 11:40:43

http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager.html
böyle bir yerden ayarlara ulaşabiliyorum site üzerinden ayar yapabiliyorum fakat donanım hızlandırma diye bir seçenek yok.

mami96

Maalesef sorunum hala gecmis degil. Hala ayni :S

Çöküyor

empax

@agritux, Video uzerinde sag tiklayinca menuden ayarlari secin.

Cikan ekranda resimdeki secenegi devre disi birakin.

(resimler alintidir.:) )

@mami96,  Mesajimdaki 3 yontemden hangilerini denediniz? Sonuclari nedir? En azindan cerceveyi daraltiriz.
Alıntı Yap1- Bir onceki iletimde belirttigim ozelligi devre disi birakin.
بسم الله الرحمن الرحيم

mami96

flash'i vs. kaldirdim tekrar yukledim yine ayni.

guvenli modda actim kırılma olmadı.

midoride yok

firefox 3.6 da vardi simdi 4.0 da var.

empax

Alıntı yapılan: mami96 - 24 Temmuz 2011 - 16:08:58
flash'i vs. kaldirdim tekrar yukledim yine ayni.

guvenli modda actim kırılma olmadı.

midoride yok

firefox 3.6 da vardi simdi 4.0 da var.

ilk olarak firefox temp dosyalarini temizleyip dener misiniz. Bende "/home/empax/.mozilla/firefox/br2ien5r.default/Cache" olarak geciyor. Cache klasoru altinda her seyi temizleyin.

Buna eklentilerden biri de sebep olabilir. Tek tek devre disi birakip dener misiniz.
بسم الله الرحمن الرحيم