Flash Player Çöküyor

Başlatan gomugomuno, 30 Haziran 2011 - 23:22:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

speakerXXL

Aşağıdaki düzenleme Flash Player Tam Ekran çökmelerinde işe yarıyor, sizin probleminize de çözüm olabilir.

Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonu ile uçbirimi açınız ve aşağıdaki kodları uçbirimde çalıştırınız.

sudo mkdir /etc/adobe
Sizden şifrenizi isteyecek
echo "OverrideGPUValidation=true" >~/mms.cfg
sudo mv ~/mms.cfg /etc/adobe/

Kaynak

Not: Eğer sisteminizde gnash kurulu ise kaldırınız.

mami96

Alıntı yapılan: empax - 24 Temmuz 2011 - 18:00:57
Alıntı yapılan: mami96 - 24 Temmuz 2011 - 16:08:58
flash'i vs. kaldirdim tekrar yukledim yine ayni.

guvenli modda actim kırılma olmadı.

midoride yok

firefox 3.6 da vardi simdi 4.0 da var.

ilk olarak firefox temp dosyalarini temizleyip dener misiniz. Bende "/home/empax/.mozilla/firefox/br2ien5r.default/Cache" olarak geciyor. Cache klasoru altinda her seyi temizleyin.

Buna eklentilerden biri de sebep olabilir. Tek tek devre disi birakip dener misiniz.

Firefox ubuntu 10.10 ile geldigi haliyle, kendi eklemis oldugum bir eklenti yok. Cache klasorunu tamamen temizledim. Yine ayni.

agritux

@empax ayarlar seçeneği resimde gördüğünüz gibi seçilemez durumda

empax

@mami96, ekran karti surucunuz de kuruluysa bu konu beni aşıyor. Zaten FF eklentilerini kullanmiyorsaniz baska tariyici ile devam edin diyebilirim ancak.

@agritux, ilginc. Halbuki 3 farkli bilgisayarda denedigimde gozle gorulur bir performans aldim ayni yontemle.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

mami96

Ekran Kari suruculerim de kurulu. Zaten 10.10'u kurunca bana bunu kurmami belirtmisti, indirdim kurdum.

Flash Player şöyle yaparsam kırılıyor.

Mouse ile aşağı yukarı yapıyorum mesela pat gidiyor. Formattan once de 10.10 vardi. Boyle olmamisti.

agritux

Alıntı yapılan: empax - 24 Temmuz 2011 - 23:45:22

@agritux, ilginc. Halbuki 3 farkli bilgisayarda denedigimde gozle gorulur bir performans aldim ayni yontemle.

anladım fakat bende ayarlar yok. sanırım son sürüm olduğundan dolayı?

empax

Alıntı yapılan: agritux - 25 Temmuz 2011 - 09:25:06
Alıntı yapılan: empax - 24 Temmuz 2011 - 23:45:22

anladım fakat bende ayarlar yok. sanırım son sürüm olduğundan dolayı?

Firefox ile ayni islemi denediniz mi? Choromium kullaniyorum ve ayarlar bolumu yok, o yuzden Firefox uzerinden islemi gerceklestiryorum.
بسم الله الرحمن الرحيم

agritux

iceweasel benim tarayıcı. yani firefox. debian kullanıyorum. debian'da firefox yok. bildiğim kadarıyla ismi dışında farkı da yok.

empax

Alıntı yapılan: agritux - 25 Temmuz 2011 - 17:51:07
iceweasel benim tarayıcı. yani firefox. debian kullanıyorum. debian'da firefox yok. bildiğim kadarıyla ismi dışında farkı da yok.

Anliyorum @agritux. Umarim cozumu bilen birileri ugrar bu basliga. :)
بسم الله الرحمن الرحيم

mami96

çökme sorunum hala devam ediyor. diger tarayicilarda olmuyor. firefox 4.0 yeni yuklendi.

heartsmagic

Alıntı yapılan: mami96 - 27 Temmuz 2011 - 22:32:31
çökme sorunum hala devam ediyor. diger tarayicilarda olmuyor. firefox 4.0 yeni yuklendi.

Bkz: Bir önceski sayfada @gomugomuno'ya verilen tavsite.
Firefox 4 için değişmişse öğrenmiş oluruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mami96

@heartsmagic tesekkurler. baglantim problemli ancak cevaplayabildim. sorunum cozuldu :)

Ama daha once yoktu simdi neden boyle oldu?

heartsmagic

Hiçbir fikrim yok açıkçası. Neden bizlerde değil de sizlerde oluyor bilemiyorum. Bu konuda biraz veri toplamak lazım. Firefox sürümü, Flash sürümü, grafik kartının ne olduğu, sürücülerinin kurulu olup olmadığı gibi. Flashtaki bir sorundan ötürü Firefox'un eklenti koruma bileşeni sorun çıkartıyor.

mami96

Firefox surumu 4, flash surumu son surum, grafik kartindan kasit ATI ise evet ATI, suruculer kurulu, firefox'ta harici eklenti yok default.

heartsmagic

İşte, mesele öyle dallı budaklı ki kıyas etmek zorlaşıyor. Fakat bana ATI ve flash ikilisi bu işe sebep oluyor gibi geliyor nedense.

confickerbelasi

muhtemeln neden o atinin linux engelli oluşunun eseri.