671 mx exper bilgisayar için ekran kartı driveri arıyorum bulamadım !!!!!!!

Başlatan yorgun_savaşçı, 30 Haziran 2011 - 12:55:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yorgun_savaşçı

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben ubuntu yeni kullanmaya başladım ve ilk kurduğum sürüm de 11.04 güzel ve yeni bi sürüm belli. ama benim ekran kartı driverim yüklenmiyor bu yüzden benim bilgisayarım da compiz ile ilgili hiç bir ayar yapılmıyor ekran kartı chipsetim foxconn 671mx galiba sorunlu bir chipsetmiş ben ne yapayım şimdi bana bi yardımcı olursanız çok sevinirim acemi olduğum için ekran kartı modelimi öğrenemiyorum onu da nasıl öğreneceğimi söylerseniz yada ne yapmalıyım ? yardımcı olursanız çok sevinirim
bilgisayarım laptop exper modeli v50sı1

gauss1777

sistem ->yönetim->ek sürücülerde ekran kartınız için driver yükleyemiyormusunuz? oradan bir deneyin isterseniz.
jfm

yorgun_savaşçı

gauss1777

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4050.0

bu başlıkta ki uygulamayı yükleyip sisteminiz hakkında bilgi edinebilirsiniz. sanırım ekran kartı modelinizi öğrenebilirsiniz bu sayede..
jfm

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

speakerXXL

Sizin ekran kartınız Sis671 bakınız

Önce buradan xorg-driver-sis671 dosyasını indirin ve sıkıştırılmış dosyayı çıkartın.

Çıkarttığınız klasör içindeki sis671_drv.so dosyasını /usr/lib/xorg/modules/drivers dizinine kopyalayacaksınız. Dizini açmak için aşağıdaki kodu Uçbirimde çalıştırın ve sis671_drv.so dosyasını drivers dizinine kopyalayın.

gksudo nautilus /usr/lib/xorg/modules/drivers

Yine çıkarttığınız klasör içinde bulunan xorg.conf dosyasını /etc/X11/ dizinine kopyalamanız lazım. Dizini açmak için aşağıdaki kodu Uçbirimde çalıştırın ve xorg.conf dosyasını X11 dizinine kopyalayın.

gksudo nautilus /etc/X11/

Kaynak

ViolenTornado

Alıntı yapılan: speakerXXL - 30 Haziran 2011 - 17:14:28
Sizin ekran kartınız Sis671 bakınız

Önce buradan xorg-driver-sis671 dosyasını indirin ve sıkıştırılmış dosyayı çıkartın.

Çıkarttığınız klasör içindeki sis671_drv.so dosyasını /usr/lib/xorg/modules/drivers dizinine kopyalayacaksınız. Dizini açmak için aşağıdaki kodu Uçbirimde çalıştırın ve sis671_drv.so dosyasını drivers dizinine kopyalayın.

gksudo nautilus /usr/lib/xorg/modules/drivers

Yine çıkarttığınız klasör içinde bulunan xorg.conf dosyasını /etc/X11/ dizinine kopyalamanız lazım. Dizini açmak için aşağıdaki kodu Uçbirimde çalıştırın ve xorg.conf dosyasını X11 dizinine kopyalayın.

gksudo nautilus /etc/X11/

Kaynak

Arkadaşım yukardaki dosyayı sana zahmet başka bir adresten hotfile,rapid vs gibi sitelere upload edermisin siteyi mahkeme kararıyla engelledi diye açmıyor

speakerXXL

Alıntı YapArkadaşım yukardaki dosyayı sana zahmet başka bir adresten hotfile,rapid vs gibi sitelere upload edermisin siteyi mahkeme kararıyla engelledi diye açmıyor

Aşağıdaki linki deneyin olmazsa indirip başka bir yere yüklerim.

http://dc355.4shared.com/download/xtT3dUny/xorg-driver-sis671-ubuntu1104t.gz?tsid=20110630-195533-2e5b90c3

yorgun_savaşçı

Alıntı yapılan: speakerXXL - 30 Haziran 2011 - 22:59:58
Alıntı YapArkadaşım yukardaki dosyayı sana zahmet başka bir adresten hotfile,rapid vs gibi sitelere upload edermisin siteyi mahkeme kararıyla engelledi diye açmıyor

Aşağıdaki linki deneyin olmazsa indirip başka bir yere yüklerim.

http://dc355.4shared.com/download/xtT3dUny/xorg-driver-sis671-ubuntu1104t.gz?tsid=20110630-195533-2e5b90c3

arkadaşım lütfen dosyayı hotfileye atarmısın indiremiyorum 4shared den burası telekominikasyon yani tib tarafından yasaklanmış.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ViolenTornado