[Çözüldü] Gnome 3 gdm cpu kullanımı

Başlatan fthzcn, 30 Haziran 2011 - 09:18:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fthzcn

Gnome 3 denemeye karar verdim ve 11.04 üzerine kurulumu gerçekleştirdim. Yalnız top komutu ile işlemleri izlediğimde gdm nin %90 kadar cpu kullandığına şahit oluyorum.

ekopc

11.04 Gnome 3 nasıl başardın ben 4-5 denedim hepsi hüsranla bitti çalışmadı  xubuntu 11.04 ve linuxmint 11 gnome 3 denedim bunlarda mükemmel çalıştı ama 11.10 ubuntuda yine hüsran  cpu kullanımı kullandıgım  sistemlerde gayet iyiydi sorun yoktu  .sorun nasıl halledilir bilmiyorum.

fthzcn

@ekopc, forumda kurulumu ile ilgili bilgiler var. herhangi bir sorun çıkmadı kurulumda. yalnız daha önce grafik kartınızı doğru yapılandırmanız gerekiyor olabilir. benim o konuda bir sorunum olmadığından sıkıntı yaratmadı.

Bu arada fazla cpu kullanım sorunu şimdilik sonlandı. gnome-shell temasından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşündüm. Değiştirmiştim çünkü. Başka bir temaya geçip sistemi yeniden başlattığımda sorun çözüldü. Kesin olarak yanıtı bu diyemiyorum yine de.

Gayet stabil çalışıyor şimdilik ve kullanımı oldukça rahat. Tavsiye edebilirim.

heartsmagic

Şimdilik konuyu kapatalım, eğer sorun tekrarlarsa açtırmak için ilgili başlıkta istek yaparsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.