Şirketiniz için hangi GNU/Linux dağıtımını kullanmayı seçersiniz?

Başlatan BayboraKaan, 30 Haziran 2011 - 00:55:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şirketiniz için hangi GNU/Linux dağıtımını kullanmayı seçersiniz?

Ubuntu
33 (45.8%)
Debian
13 (18.1%)
Linux Mint
7 (9.7%)
Fedora
2 (2.8%)
Open Suse
0 (0%)
PCLinuxOS
1 (1.4%)
Madriva
0 (0%)
Mageia
0 (0%)
Slackware
0 (0%)
Redhat
5 (6.9%)
Digerleri
5 (6.9%)
Pardus
6 (8.3%)

Toplam Oy Verenler: 72

BayboraKaan

Anket yoruma aciktir.

NOT: Lütfen anketti dagitim savasina döndürmeyiniz :D

if

Diğer ankette Ubuntu'ya olumsuz baktığıma yönelik oy kullandım, bu ankette ise Ubuntu'yu tercih ettim:) Çelişki mi? Belki. Bu ankette Ubuntu'yu tercih etmemin nedeni, Ubuntu'nun arkasında Canonical ve büyük bir topluluğun olması. Canonical'ın kurumsal bir firma olması kendisine güven duymamı sağlıyor.

finix

Bilmiyorum ama Arch diyeceğim. Kendi elimden çıkmış, XFCE ve Libre Office yüklü hafif bir şekilde yapılandırılmış bilgisayarlar... Ağzım sulandı. :)

gecegezen

ankette oy kullanırkenki düşünçelerim bastan ubuntu demek isterdim ama ubuntu'nun son sürümü unity'nin yeteri kadar stabil olmaması sirketlerin başına is açar veya işlerinin uzatır diye düşündüm daha sonra fedora düsündüm ama oda gnome3 tecrübem pek hoşuma gitmedi bu yüzden pardus aklıma geldi ama oda kde kulandığı için sirket değincede genelde eski makineler geldiğinden aklıma vazgeçtim (aslında şu sıralar gördügüm bir çok makine kde'de çok zorlanmaz diye düşünyorum). Mint demeyi düşünmüştüm ama mint hiç kullanmadım sadece ubuntu kökenli olduğunu(Mint ekibinim birkaç değisiklik yaptığını ama çok değiştimiyorlar diye) biliyorum ama kullanmadığım demek istemedim

Sonra aklıma ubuntunun LTS sürümleri geldi bü yüzden Ubuntu dedim LTS olmalı ama aslında ankette bunuda ayırabilir bence ubuntu / ubuntu lts diye
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Contempt

Herşeye Rağmen...

thex_yavuz

Ben şirketime kubuntuyu tavsiye ederdim (Şirketimizin net tabanlı programını çalıştıramadığımız için ne yazıkki tavsiye edemiyorum)
www.duzceuni.com
Düzce Üniversitesi öğrenci mekanı

Khan

Debian Stable kullanırım.
Yeni paketlerle gelecek kararsızlıklarla uğraşmam.

furkankalkan

RedHat veya Ubuntu LTS

Redhat'ın masaüstü havası şirketler için daha uygun gözüküyor bence. Ama Ubuntu da düzenlendiği zaman harika bir ofis bilgisayarı olabilir :D
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

hyperThread

Ubuntu LTS surumu veya Debian Stable, sirket daha dogrusu ofisler icin oldukca uygun tercih olacaktir. Debian ancak biraz ugrastiriyor maalesef(bizzat denenmistir), ozellikle internet baglantisi rezil olan yerlerde update ve ayarlamalar cok ciddi zaman alabiliyor (tamamen internet yuzunden). Fakat sonunda performansi oldukca iyi bir sistem elde edilebiliyor

sabian

Stabil olması bakımından Debian diyorum. Şirket işlerinde görsellikten ziyade, kararlılık ön plana çıkıyor. Ubuntu sık güncellendiği için bazen sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Canonical'in Ubuntu'nun arkasında olması güzel birşey elbette ama Debian'ın arkasında koca özgür yazılım gönüllüleri var :) İşin şakası tabi, ama stabilite açısından kendi adıma tartışmasız Debian diyorum.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

speakerXXL

@Sabian'a katılıyorum. Evet bencede şirket işlerinde kararlılık her şeyin önününde olmalı. Gönlüm Mint diyor ama aklım Debian.

Aşağıdaki linkte verilen sitede tercihlerinize en uygun dağıtımın hangisi olduğunu tespit edebiliyorsunuz. Hoş site olmuş gerçekten anketle de doğru orantılı olduğu için linki ekledim. Sitede Türkçe desteği de bulunmakta. Benim tercihlerime en uygun Opensuse çıktı.

Linux Distribution Chooser (Linux Dağıtım Seçici)

finix

Alıntı yapılan: speakerXXL - 30 Haziran 2011 - 15:55:00
@Sabian'a katılıyorum. Evet bencede şirket işlerinde kararlılık her şeyin önününde olmalı. Gönlüm Mint diyor ama aklım Debian.

Aşağıdaki linkte verilen sitede tercihlerinize en uygun dağıtımın hangisi olduğunu tespit edebiliyorsunuz. Hoş site olmuş gerçekten anketle de doğru orantılı olduğu için linki ekledim. Sitede Türkçe desteği de bulunmakta. Benim tercihlerime en uygun Opensuse çıktı.

Linux Distribution Chooser (Linux Dağıtım Seçici)
OpenSuSE'nin kararsız olduğu biliyorsunuzdur. :)

orpi

YasT ve OpenSuse yeşili; tam bir ofis havası verir..  ;)  ama tabi Gnome3 lü değil.. KDE olmalı.. KDE yi her nekadar sevmesem bile OpenSUSE de bir başka duruyor.
MÜHENDİS BEG

speakerXXL

microanaliz

Linux mint felsefesi bana daha uygun geldi.Zaten insanlarımızda sadece ofis işleri yapar başka bir şey yapmaz
MicroAnaliz

AguilaNegra

ebubekirs

Ben yanlış anlamış da olabilirim, şirket için deyince sunucu ve ağ yönetimi olarak anladığım için RedHat dedim.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

finix

Alıntı yapılan: speakerXXL - 30 Haziran 2011 - 16:06:49
@finix, ben sadece sonucu yazdım tercihimi değil.  :)
Pekala, öyle olsun. Fakat öyle bir şeyi gerçek hayata geçirseniz bütün şirket binasından gelen küfürleri duymamanız iyi olur. :)

emreseckin