Point blank oyunu

Başlatan den1905, 27 Haziran 2011 - 15:08:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

den1905

Merhabalar

Arkadaşlar internet üzerinden oynanan point blank oyununu ubuntu 11.04 üzerinden oynayabilirmiyim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

flamebird

Sanırım hayır. Wine HQ da öyle gözüküyor.

den1905

heartsmagic

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=18363

Ubuntu 10.04 ve Wine 1.2.2 ile iç açıcı bir sonuç yok. Fakat Gentoo tarafındaki 1.1.32 sürümüne "gümüş" derecelendirmesi yapılmış. Bu sürüm üzerine gidebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Mitsukuni

Kardeşimin yoğun ısrarları üzerine ben de denemiştim Ubuntu'da ama ilk başta açılan HackShield programını aşamadım bir türlü, orada takılıp kalıyor.
Ubuntu 10.04 için bir garbage da ben verdim sayın. :)

den1905

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Haziran 2011 - 11:29:37
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=18363

Ubuntu 10.04 ve Wine 1.2.2 ile iç açıcı bir sonuç yok. Fakat Gentoo tarafındaki 1.1.32 sürümüne "gümüş" derecelendirmesi yapılmış. Bu sürüm üzerine gidebilirsin.

Demek istediğinden gerçekten birşey anlamadım. Ubuntu konusunda çok acemiyim birazdaha açıklayıcı ve adım adım bir ilerleme yolu kullanırsak daha güzel olur benim için.

Mitsukuni

Verdiğim link biraz düz mantık olacak ama olsun:
http://www.gentoo.org/
Gentoo, tıpkı Ubuntu gibi apayrı bir Linux dağıtımı.

Ama sanırım @heartsmagic sürüm derken Wine'ın sürümünü kastetmiş, yani mesela Wine 1.3 olarak yüklüyse (muhtemelen böyle) Wine'ı kaldırıp yeniden eski sürümü kurup denemeniz söylenmiş.
Sizi biraz zahmetten kurtarıp indirme linkini de vereyim: :)
http://sourceforge.net/projects/wine/files/Source/wine-1.1.32.tar.bz2/download

Tabi araştırmaya devam edin, Linux araştırınca güzel...

heartsmagic

Biraz daha açmaya çalışayım. Çalışıyor denilen Wine sürümünü edinip kurman lazım. Şu an kullandığın sürüm nedir?
dpkg -l | grep wine

Kurulu olan sürüm neyse bunu üstünü veya altını deneyeceksin.

den1905

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Haziran 2011 - 14:25:08
Biraz daha açmaya çalışayım. Çalışıyor denilen Wine sürümünü edinip kurman lazım. Şu an kullandığın sürüm nedir?
dpkg -l | grep wine

biraz geç cevap verdim kusura bakma komut sonrasında bir cevap alamıyorum. tekrar kullanıcıya geçiyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: den1905 - 12 Eylül 2011 - 16:19:21
Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Haziran 2011 - 14:25:08
dpkg -l | grep wine

biraz geç cevap verdim kusura bakma komut sonrasında bir cevap alamıyorum. tekrar kullanıcıya geçiyor.

uçbirimde sürümü öğrenmek için;

wine --version
www.tckemal.ist

den1905

'wine' programı aşağıdaki paketlerde bulunabilir.
* wine1.2
* wine1.3
* wine1.0
Şunu deneyin: sudo apt-get install <seçili paket>

bu şekilde bir çıktı alıyorum

if

@den1905, wine kurulu değil sisteminizde.

KemalALKIN

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install wine1.3 veya wine1.2

1.2 stabil 1.3 beta

bunları terminalden gir
www.tckemal.ist

den1905

bir önceki komutun için aldığım çıktı

wine-1.2.3

heartsmagic

Ben ikinci iletilerde durum Wine'a gittiği için sürümü sormuştum. Bu oyun internet üzerinden nasıl oynanmakta? Hangi alt yapı kullanılıyor yani? Flash, Java, vs?

den1905

kullandığı alt yapıyı bilemiyorum ama burada çalıştırabilirsem çok güzel olacak. win ile kurmaya çalıştım fakat bu hatayı aldım. Bazı yerlerde bu hata ile ilgili windowsda exe dosyasını masaüstüne kısayol yaprak kısayol özelliklerindeki hedefi /NCRC ekleyerek yüklenebildiği söyleniyor. ubuntuda hedefde değişiklik yapabilirmiyız. /home/emre/Masaüstü/PointBlankSetup.exe olan konumu /home/emre/Masaüstü/PointBlankSetup.exe /NCRC olarak değiştirebilirmiyiz.

Mitsukuni

@heartsmagic oyun Counter Strike benzeri, fakat OpenGL kullanmıyor anladığım kadarıyla. Doğrudan DirectX'le alakalı bir durum sanırım. Ücretsiz olmasından ötürü hackerlığı engellemek için bir ön program kullanmışlar. Tahminim o esnada çıkıyor sıkıntı.

den1905

Alıntı yapılan: Mitsukuni - 14 Eylül 2011 - 17:18:45
@heartsmagic oyun Counter Strike benzeri, fakat OpenGL kullanmıyor anladığım kadarıyla. Doğrudan DirectX'le alakalı bir durum sanırım. Ücretsiz olmasından ötürü hackerlığı engellemek için bir ön program kullanmışlar. Tahminim o esnada çıkıyor sıkıntı.

windows yüklü bir bilgisayarda denedim ve aynı hatayı aldım. bahsettiğim gibi dosya özelliklerinden /NCRC olarak hedefe ekleyebilirsek bu hatayı atlayabiliriz /home/emre/Masaüstü/PointBlankSetup.exe /NCRC bu şekilde olması gerekiyor. bu hatayı atlarsak ilersidne başka bir hata ile karşılaşılabilirmi bilemem.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Eylül 2011 - 18:51:42

tekrar oyunu indirdim ve yukarıdaki hatayı almadım.oyunu wine yardımı ile bilgisayara kurabıldım kurulum sonrası oyunu guncelledı ver guncelleme sonrası oyuna baslamak ıcın kontrol butonuna basmak gerektıgı ıcın dosyaların kontrolunu yaptıktan sonra oyuna baslamak ıcın basla butonuna bastıgımda ekran kararıyor ve tekrardan kontrol butonuna basmam gerekıyor sureklı bu dongu ıcerısınde devam edıyor

heartsmagic

Hiç ümidim yok ancak uçbirimden:
wine /home/falanca/.wine/nerede/bu/oyun.exe şeklinde çalıştırırsak belki uçbirimde daha anlamlı hatalar görebiliriz. Ancak benim önerim bu tür oyunları çok zorlamamak bizim tarafta.

den1905

oyun hedefi olarak burası gözküyor ''env WINEPREFIX="/home/emre/.wine" wine C:\\Program\ Files\\NfinityGames\\PointBlank\\PBLauncher.exe ''  belirttiğiniz gibi nasıl yazacağız

heartsmagic

Gizli olan .wine dizininin içine girince (ctrl+h ile görebilirsin dizini) dos_c ya da ona benzer bir dizin görüyor musun?

den1905

daha çözümü yok herhalde buraya kadarmı ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Eylül 2011 - 22:19:06
Gizli olan .wine dizininin içine girince (ctrl+h ile görebilirsin dizini) dos_c ya da ona benzer bir dizin görüyor musun?

Ayrıca buraya kadar da olabilir. Çalıştırmak için uğraş verdiğin şey bir Windows uygulaması.

KemalALKIN

arkadaşım şu programı dene;
vmware workstation v8.küsürat sürümünün full ünü indir linux için

vmware sitesine üye ol giriş yap retail olarak onun linuxunu indir
şu serial ile kur;

VMware Workstation v8.0.0.471780

0A4NA-D00E4-LZJY1-UK9N6-1357G
MF0KF-2Y183-HZXW9-409Q6-C325W

bu sanal bilgisayar programıdır buna xp veya w7 kurup install vmware tools de resetle ve oyunu dene
www.tckemal.ist

dolor

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 17 Eylül 2011 - 11:48:45
arkadaşım şu programı dene;
vmware workstation v8.küsürat sürümünün full ünü indir linux için

vmware sitesine üye ol giriş yap retail olarak onun linuxunu indir
şu serial ile kur;

VMware Workstation v8.0.0.471780

0A4NA-D00E4-LZJY1-UK9N6-1357G
MF0KF-2Y183-HZXW9-409Q6-C325W

bu sanal bilgisayar programıdır buna xp veya w7 kurup install vmware tools de resetle ve oyunu dene

wmareden oyun ne kadar performanslı olur allah için şu an ben denedim artık çalışıyor