[Çözüldü] Metin tabanlı tarayıcılara destek

Başlatan mbt28, 06 Ağustos 2008 - 16:16:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mbt28

Ben firefox çok ağır olduğu için genelde links2 grafik modunu kullanıyorum çok daha hızlı, ama çoğu forum sitesine giriş yapıp ileti yazabilirken ubuntu-tr.net sitesinde bulunan bağlantı çubuğu sebebiyle foruma girmeyi başaramıyorum ve oturum açamıyorum. Ayrıca Ubuntu'yu netinstall olarak kuran arkadaşlarda takıldıkları yerden metin tabanlı tarayıcı ile siteye bağlanabilirler. Metin tabanlı tarayıcılarda bir kolaylık yapılabilirse güzel olur diye düşünüyorum.

erginemr

Vallahi bravo,

Firefox'a alternatif olarak Links2'yi grafik modunda kullanan ("links2 -g" ile sanırım) ilk sizi gördüm. Gerçekten lynx, links, vb. konsol tarayıcıları masaüstü açılmadığında soruna çözüm bulmak adına hayat kurtarıcı olabiliyorlar.

Lakin, klasik yanıt olacak ama, madem Links'i grafik modda kullanıyorsunuz, yine grafik ortam için geliştirilmiş Firefox'tan çok daha hafif başka masaüstü tarayıcıları da var, örneğin Epiphany, örneğin Galeon, örneğin Opera (ki bu sonuncusu bence Firefox'tan hem hafif, hem daha iyi). Yanlış hatırlamıyorsam, Links'in grafik versiyonunda sayfa görüntüleme kalitesi pek iyi değildi. Ben sizin yerinizde olsam, Links yerine bunlardan birini tercih ederdim.

Bedreddin

Opera gerçekten hem Firefox'tan hafif, hem de hızlı. Ve ilginçtir Ubuntu'da bu fark Windows'ta olduğundan daha belirgin :D Örneğin takip ettiğim haber sitelerinde genelde ilgimi çeken haberleri ilk başta açar, sonra okurum. Bunu Windows üzerinde hepsiyle rahatça yapabilirken. Ubuntu üzerinde Firefox'ta 9-10 pencereden sonra sayfaların ağırlığından dolayı Firefox komutlara 3-4 saniye gecikmeyle yanıt verirken Opera sanki tek pencere açıkmış gibi yoluna devam etti  8)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

mbt28

Grafik kalitesi pekde umrumda değil açıkçası işimi yapsın yeter. Evet firefoxda çok kullanıyorum hatta %70-80 firefox kullanıyorum diyebilirim ama sanki son çıkan bir oyunu oynuyormuşum gibi hissediyorum çok ram harcıyor ve kasıyor zırt pırt çöküyor. Aslen istediğim sadece lynx netris links2 gibi tarayıcalarla siteyi kullanabilmek.

Bu sadece benim için değil bir çok insana lazım oluyordur, artık insanlar dağıtımlarını tamamen kendilerine özgü yapmak için netinstall kullanıyorlar ve bu arada takıldıkları yerler olabiliyor depo ya da eklemek istedikleri bir depo oluyor bunları kolaylıkla metin tabanlı tarayıcılarla halledebiliyorlar.

MeBuNtU

Alıntı yapılan: mbt28 - 06 Ağustos 2008 - 16:55:16
Grafik kalitesi pekde umrumda değil açıkçası işimi yapsın yeter. Evet firefoxda çok kullanıyorum hatta %70-80 firefox kullanıyorum diyebilirim ama sanki son çıkan bir oyunu oynuyormuşum gibi hissediyorum çok ram harcıyor ve kasıyor zırt pırt çöküyor. Aslen istediğim sadece lynx netris links2 gibi tarayıcalarla siteyi kullanabilmek.

Bu sadece benim için değil bir çok insana lazım oluyordur, artık insanlar dağıtımlarını tamamen kendilerine özgü yapmak için netinstall kullanıyorlar ve bu arada takıldıkları yerler olabiliyor depo ya da eklemek istedikleri bir depo oluyor bunları kolaylıkla metin tabanlı tarayıcılarla halledebiliyorlar.
sonuna kadar katılıyorum.metin

heartsmagic

Teknik meseleler için biraz beklememiz gerekebilir. Daha detaylı ve sıhhatli bilgiyi Eren verecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Ağustos 2008 - 17:17:42
Teknik meseleler için biraz beklememiz gerekebilir. Daha detaylı ve sıhhatli bilgiyi Eren verecektir.

Şu an PC-BSD üzerinde Links ile deneme yaptım ve soruna rastlamadım. Bahsettiğiniz soruna dair bir ekran görüntüsü koymanız mümkün mü?

Dipnot: Firefox resimleri otomatik yükleme özelliği kapalıyken de bir deneme yaptım ve sorunsuzca bu şekilde forumda dolaşılabiliyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

mbt28

Evet görülüyor benim biraz saflığıma gelmiş firefoxda görüdğüm yerde arıyorum o yüzden olmuş eve görülüyor wiki dahil her yere sorunsuz giriliyor. Teşekkürler eren.

eren

:D Sorunun çözüldüğüne sevindim. Konuyu kapatıyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.