Linux Mint

Başlatan umutubuntu, 01 Mart 2008 - 13:13:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Toshiba notebook mu kullanıyorsunuz?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

tempest

Hayir, desktop pc! 160 GB SATA II (hatachi) HARD DISK. Bu diski c:\ 40 GB  ve d:\ 120 GB olmak uzere iki ye boldum. D:\ den 5-10 GB bolerek yeni bi partition yaratmak istiyorum!

eren

Bazı dizüstü bilgisayarlarda HDD koruması var, bu sebeple dizüstü bilgisayar mı kullanıyorsunuz diye sordum. Şu şartlarda sabit diskin sorunsuzca bölünebilmesi lazım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ufuk_k

Böldüğün program kendince acayip bir bölümleme yapmış olabilir. Verilerini kaybetmeyecek şekilde deneme-yanılma yapman gerek. Sata 2 demişsin ama, satada problem olsa ubuntu kuramazdın zaten. O yüzden olay yaptığın bölümlemede diye düşünüyorum.

tempest

Contempt

üstelik kurulum sonra reboot olayı bıle yok dıye  hatılıyorum bır ara denemıstım..
Herşeye Rağmen...

tempest

Arkadaslar sorun cozuldu. Isin olginci hic ummadigim bi yerden cikmasi cozumun. Arkadasimin tavsiyesi uzerine Start->Run->Cleanmgr yazdim ve iki surucuyu de temizledim. Sonra Gparted le denedigim de basariyla  5 GB ayrildi ve Linux Mint CD si kullanarak basarili bir yukleme yaptim. Su anda Mint' ten yaziyorum. Ilk inenimlerim gerckten guzel.
yardim eden ve ilgi gosteren herkese tessekurlerimi sunarim!

heartsmagic

Heh, sorun yine Windows sorunu çıktı demek :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

munirekinci

Disk bölümleme ve grub sorunlarının çoğunluğu Windows'tan kaynaklanıyor. En azından benim izlenimim bu.

izzetguntalaz

Mint 5 release olmuş!

munirekinci

Hayırlı olsun, indirelim bakalım.
Az önce indirme işlemi bitti. Az sonra kurup deneyeceğim.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: munirekinci - 09 Haziran 2008 - 15:35:58
Hayırlı olsun, indirelim bakalım.
Az önce indirme işlemi bitti. Az sonra kurup deneyeceğim.

Bu gün bende indirecektim. Fakat anlamsız bir yavaşlık var. Torrent la 30 kilobit geliyo 80 kilobit gidiyor.
Anlamadım yeni diye serverleri mi besliyoruz felan.

Ben daha sonra deneyecem.

munirekinci

Ben 80-90 kilobytepersecond ile çektim, yanında 1-2 torrent daha açıkken. :)

izzetguntalaz

izzetguntalaz

Bu gün mint i torrent ile 312kilobitpersecond ile 40 dk. da çektim.
Kurdum. Çok beğendim.