Arch linux yazıcı yükleme yapamadım. Brother HL 2040

Başlatan kalkan1973, 20 Haziran 2011 - 20:11:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalkan1973

wiki deki yöntemleri denemeME rağmen yazıcıyı tanımadı. Bir yerde yanlış yapıyorum ama kafa da kalmadı kod yaza yaza...Yardımcı olursanız sevinirim.
Evde İşte her yerde Linux

if

Şimdilik abone olma adına mesaj yazayım.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Brother_HL-2040 bağlantısında sizin kullandığınız yazıcının çalıştırılması anlatılmış. Bundan önce CUPSun kurulup yapılandırmanız gerekiyor.

kalkan1973

Yardımların için çok teşekkür ederim. Fakat ne yaptıysam yazıcıyı tanıtmayı beceremedim. Kendi eksikliğim. Yazıcıdan grafik tasarım proje makale çıkardığımız için olmazsa olmuyor. Bir de ses 3 te 1 azalmıştı. Evi çınlaran bas hoparlörler iş görmüyordu. El mahkum Arch linux'u silmek zorunda kaldım. Tekrar Debian yükledim. Yazıcı full çalışıyor. Ses de düzeldi. Bas hoparlörler evi yıkacak sanki. :). Kendi beceriksizliğim yüzünden günlerce uğraşmama rağmen Arch linux işini kıvıramadım... :) ;D

if

kalkan1973

Tekrardan deneme hevesim nüksetti. Bir daha uğraşmak istiyorum. Bu sefer becerebilirmiyim bilmiyorum. Sistem çok hoşuma gitti... İnşaallah yazıcım çalışır. Genelde tek işletim sistemi tercihimdir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Haziran 2011 - 03:24:48

Sonuç yine hüsran.

lsusb

Komutuyla yazıcının yedi ceddi olunmasına rağmen ve tüm anlatıları elden geldiğince uygulamama rağmen yazıcıda tık yok.

if

@Mustafa Kalkan, bu yazıcı usb'den mi bağlanıyor?