Kurulumda restart sorunu ...

Başlatan ardaozvural, 20 Haziran 2011 - 18:56:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ardaozvural

Forumlarda araştırdığım kadarıyla kurulumda birçok sorunla karşılaşılmış fakat benim sorunum biraz farklı.Samsung R509 notebook kullanıyorum ve daha önce ubuntuyu windows xp professional ile beraber hiçbir sorun yaşamadan tam olarak kurdum ve uzun süre kullandım.Xp nin şişmesi nedeniyle pcnin bütün partitionlarına format attım amacım hem xp yi rahatlatmak hemde ubuntunun çıkan yeni versiyonunu kurmaktı.Fakat xpyi kurduktan sonra ubuntu kurmaya çalışırken ( usb stick, cd vb bütün yöntemler dahil) prefix hatası aldıktan sonra ubuntunun

try ubuntu without install
install ubuntu
check ubuntu for detect

menüsüne sorunsuzca geliyor fakat bu aşamadan sonra hangisine tıklarsam tıklayayım bi süre bekledikten sonra ekran kapanıyor ve bilgisayar restart atıyor.Yaklaşık olarak 30 tane cd yaıp en düşük hızda kaydederek denedim farklı farklı da 10 usb stick ile denemişimdir.Hiçbirinden sonuç alamadım forumdan da bi sonuç alamazsam vazgeçicem sanırım başına benzer bi olay gelen arkadaş varsa yada bu sorunun neyden kaynaklandığını tahmin edebilecek bi arkadaş varsa ve yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.Bu arada ramlerin arıza yapabilme ihtimaline karşı ramleri tek tek kontrolden geçirdim yinede bir sonuç alamadım...Bugüne kadar hiçbir foruma yazmamışımdır yanlış bir uslüp kullandıysam ve konuyu yanlış yere yazdıysam özürdilerim.

bytan

Hangi sürümü kurmaya çalışıyorsun ve cd yazma hızın/md5 bütünlük kontrolün nasıl? Eski sürümlerde buna benzer yazılar gördüm ama son sürümlere dair bir şey göremedim.

Kurulum ekranı sırasında F6 ile karşına gelen seçeneklerden acpi=off seçeneğini işaretleyerek kurmayı denediğinde ne oluyor?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ardaozvural

11.04, 10.04 ikisinde de aynı sorunu yaşıyorum.Cd yi en düşük hızda yazdırıyorum md5 ler de sorun yok memory stickle de deniyorum daha önce kurduğum sistem 10.04 tü ve memory stickten kurdum. F6 acpi=off  u biostan yaptım  aynı işlemmi sanırım yine sonuca ulaşamıyorum hemen dediğiniz gibi de deneyip  haber vereyim. İlginiz için teşekkür ederim