Acer 5520G açılmıyor

Başlatan Tuxie, 19 Haziran 2011 - 00:06:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

Arkadaşlar birkaç saat önce çalışan bilgisayar şimdi açılmıyor. Şarja taktığımda yeşil şarj ışığı yanmıyor. Power tuşuna basıyorum açılmıyor.Pille denedim yine tepki vermedi. Sadece elektrikle denedim yine yok. Bu Acer bana kafayı yedirticek ya ısınma sorunu ya da böyle garip sorunlar.

Kısacası sizlere danışmak istedim anakartta bir sorun olabilir mi? Edirne deyim ve burda servis yok. Sizce kaça patlar bana bu? :(

BayboraKaan

Büyük ihtimal sarj aleti bozulmustur. En son benim ki bozuldugunda ayni sorunla karsi karsiyadim. Ilk bozuldugunda kurtarma sansi vardi. 30 TL yaptirmistim. Ikinci bozulusunda yan sanayi sarj aletti aldim 60 TL civariydi. Leptop markam Toshiba idi.

TahaKaradeniz

Umarım şarj aletiyle veya daha düşük bir maliyetle kurtarırsınız.

Bu arada ısınma sorunu için bios güncellemesini denemiş miydiniz ? Bazı modellerde öyle bir sıkıntı olduğunu duymuştum Acer'ın.
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

Tuxie

İlgilendiğin için teşekkür ederim. Şarj aletine gelince bilmiyorum ama şarj aletinin ışığı yanıyor. Hem son bıraktığımda batarya doluydu en azından onunla çalışması gerekmez mi? Bilemiyorum kullanan arkadaşlar bilirler Acer bilgisayrların çok garip sorunları olabiliyor.İçine baktım öyle yanık bişeyler yoktu sanki hiçte anlamam bu konulardan

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Haziran 2011 - 00:17:59

Alıntı yapılan: TahaKaradeniz - 19 Haziran 2011 - 00:14:53
Umarım şarj aletiyle veya daha düşük bir maliyetle kurtarırsınız.

Bu arada ısınma sorunu için bios güncellemesini denemiş miydiniz ? Bazı modellerde öyle bir sıkıntı olduğunu duymuştum Acer'ın.
Yapmam mı Acer kullanıpta yapmamak mümkün değil zaten :-\

Tuxie

Evet boş kalmasın dedim ve yazıyorum. Aralık ayı itibariyle yaptırdım bilgisayarı Umduğum gibi kuzey köprüsü çipi arızalanmış sorunda zaten kronikmiş yani ekran kartı çipi yüzünden de sürekli sorun oluyormuş 170 tl ye patladı bana.İnşallah yine tekrarlamaz.
Burası yeri değil ama yine de belirtmek istedim. ACER'I kapınızdan sokmayın arkadaşlar servisi kötü ürünleri kötü böyle sorunlu bir modelin hala arkasında durabildiklerine şaşırıyorum.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.