[Çözüldü] Dosyayı bir program gibi çalıştırmaya izin ver seçeneği seçilmiyor.

Başlatan mcyegen, 17 Haziran 2011 - 23:11:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mcyegen

Arkadaşlar wine yükledim. yüzüklerin efendisi 2 ve hamachi yüklemek istiyorum. ama exe yi wine ile açmaya calıstıgımda tabi ki hata veriyor. özelliklerden dosyayı bir program gibi çalıştırmaya izin ver seçeneğini seçmeye çalışıyorum ama ben tıklıyorum mouse ı bıraktığım anda seçilmemiş oluyor. yani onu seçemiyorum niye acaba? yükleyemiyorum * bir şey wine ile bu yüzden.
Hello World!

BayboraKaan

Yüklemek istediginiz .exe'nin üzerine gidin sag tik wine ile calistiri secin. Ayrica http://www.winehq.org/ buradan yüklemek istediginiz uygulamanin wine ile uyumlu olup olamdigini kontrol ediniz.

mcyegen

saü tıklayıp wine windows program loader ile aç diyorum ama resim ekleyen arkdaş ile aynı hatayı alıyorum. özelliklerden yetki vermek istediğimde ise veremiyorum, her iki uygulama da wine listesinde vardı sitesinden bakmıştım 10dk önce falan
Hello World!

decent

@mcyegen,
exe dosyasının bulunduğu klasörü tümüyle  ubuntu masaüstüne kopyalayıp tekrar deneyebilir miyiz ?

sabian

Alıntı yapılan: decent - 17 Haziran 2011 - 23:28:48
@mcyegen,
exe dosyasının bulunduğu klasörü tümüyle  ubuntu masaüstüne kopyalayıp tekrar deneyebilir miyiz ?

+1

CD ya da DVD üzerinde kayıtlı olan dosyalar üzerinde oynama yapamazsınız. O sebeple izin almanıza izin vermiyordur :)
Masaüstüne kopyalayıp bir daha deneyin.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

mcyegen

Yani teşekkür ederim çok güzel ezdiniz :D cd ve dvd de oynama yapılamayacağını tabi ki biliyorum, dosya diğer hard diskimdeydi, ayrıca dosyada oynama değil sadece yetkilendirme yapmaya çalışıyordum. onun dışında klasörü masaüstüne kopyalayınca yetkilendirme işlemi yapabildim, şimdi yükleme sayfası açıldı wine aracılığı ile. sanırım yüklenecek ama bilgisayar aşırı kasmaya başladı sistem özelliklerim iyi aslında, umarım yüklenir. yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ederim
Hello World!