Gnome3 Hakkında

Başlatan OnLyCode, 15 Haziran 2011 - 12:01:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLyCode

Selamlar, ben 11.04 sistemime gnome3 kurucam kurduktan sonra başlangıçtan gnome-shell seçip giriyoruz değilmi ? Diyelim ki gnome3'e girdim ama hatalar filan oldu açılış bölümünden tekrar Unity seçip kullanmam mümkünmüdür ? Birde gnome3 kurduktan sonra kaldırma şansımız varmı*

(Yönetim Notu: Burada yazılan kurulum bilgileri 11.04 sürümünde geçerlidir, 11.10'dan itibaren kurulum ve kaldırma için normal depoları kullanabilirsiniz.)

DoGuKaN

Evet açılışta kullanıcı girişi bölümünde seçim yapılabiliyor. Unity'yi seçip kullanmanız mümkün tabi ki.

sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:gnome3-team/gnome3

komutlarıyla Gnome3 PPA'sından kurduğunuz tüm paketleri kaldırabilirsiniz.

OnLyCode

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

OnLyCode

kurulum yaptım ama başlangıça gelmedi gnome shell ? Klasik ubuntuyu mu seçicez ?

DoGuKaN

Alıntı yapılan: OnLyCode - 15 Haziran 2011 - 12:13:54
kurulum yaptım ama başlangıça gelmedi gnome shell ? Klasik ubuntuyu mu seçicez ?

Gnome seçeneği olmalı.

OnLyCode

DoGuKaN

gdm paketini güncellemeyi unutmadınız dimi?  :D

sabian

yalnızca ubuntu yazan bir seçenek de olabileceği gibi, eksik paketler de olabilir.

Forumda açılan Gneme 3 başlıkları mevcut, ufak bir aramayla erişebilirsiniz. Oralardan daha sağlıklı bilgiler bulabilir, önceki tecrübelerden faydalanabilirsiniz.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

OnLyCode

DoGuKaN

Şu anda Türkiye sunucularında bir sorun var. kaynak olarak Ana Sunucuyu seçerseniz sorun kalmaz.

OnLyCode

Anladım, yüklüyorum o zaman Umarım sorun çıkarmaz.

decent

Gnome 3 yükledikten sonra geriye dönüş olmadığını unutmayınız.

Kullanıcı giriş (login) menüsünde görünmesi için;

sudo apt-get install gnome-shell

mami96

10.10

için geçerli mi?

11.04 kurdugum anda bozuluyor pc

decent

Alıntı yapılan: mami96 - 15 Haziran 2011 - 14:05:36
10.10

için geçerli mi?

11.04 kurdugum anda bozuluyor pc

10.10 ile hiç denemedim.

11.04 ile iki defa denedim, her ikisinde de sistemi yeniden yükledim.

mami96

10.10 vs. stabildi.

Gerci bu sistemde stabildi. Ama yeni bir masaustu ortamini default olarak getirmek. Bir cok hatayi beraberinde getiriyor.

Hic kasmadan direkt olarak 11.10'a guncelleyebilsek. 11.04'u iptale alsak.