Arşiv Dosyasını Çıkarma Sorunu

Başlatan mcromance, 19 Ağustos 2008 - 01:14:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mcromance

Arşiv dosyasının içine girip hepsini tutup bi klasörün içine koyduğumda erişim engelledi diye bi uyarı çıkıyo, birde root klasörüydü sanırım içine girdiğimde yetkiniz yok türünden bazı uyarılar alıyorum, bu uyarılar çıksın istemiyorum sıkıldım nasıl halladebilirim bu durumu ?

Çıkarmak istediğim arşiv dosyası bir tema.

munirekinci

mcromance

Teşekkür ediyorum yalnız ordaki komutlar sonrasında asıl yapmak istediğim yere geldiğimde (1. ve 2. aşama denilen yer)1. aşamayı yapıp ikinci aşamadaki kullanıcılar ve gruplar bölümüne geldiğimde root'u ayarlıyamıyorum ikitane kullanıcı ismi gözüküyor biri benim ismim ikinciside root ama root beliirgin değil sönük bi şekilde yazıyo özellikleri falan seçemiyorum neyi eksik yapmış olabilirim ?

heartsmagic

Sıkılmana gerekecek bir durum yok. Bu sıkıldığın mesele Linux'un en güzel yanlarından biridir. Sen kendi ev dizinin haricinde hiçbir yere yazıp çizemezsin. Eğer o arşivi o şekilde çıkartmak istiyorsan önce masaüstüne çıkart. Ardından forumda anlatıldığı şekilde tutup istediğin yere taşı. Arşiv meselesini de yaparsın ancak kulağı tersten tutmanın bir anlamı yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.