[Nasil] 11.04 Unity masaüstü ortaminda küpü etkinlestirmek

Başlatan BayboraKaan, 12 Haziran 2011 - 17:25:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BayboraKaan

Unity ilk ciktigi zamanlarda küpü etkinlestiremiyorduk. Gelen güncelemeler sonunda artik bu mümkün;

Ilk önce Compiz fusion icon'u kuruyoruz, ardindan calistiriyoruz fusion iconu üste panelde saatin yanina gelecektir.

NOT: Eger saatin yanina gelmez ise ucbirime asagida ki kodu girin;

gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"

Fusion iconu calistirdiktan sonra gelen simgeye sag tik setting manager ile istedigimiz ayarlari yapiyoruz her etkinlestiedigimiz eklentiden sonra pencere kenarlari kaybolacaktir. Cözüm olarak yine fusion icon'a sag tik reload windows manager dememiz yeterli.

NOT: 11.10 ile de mümkün.

artiS

Bütün güncellemeler gelmeden kurmayı düşünmüyorum. Geçen günlerde yaşadığım büyük sıkıntıdan sonra hiç kurmayıda düşünmüyorum :)
Sevdik.. Biz seni deli gibi sevdik.. Hep armanın peşindeydik.. Gençliğimizi sana verdik.. Galatasaray'ım..

Kadir Can

@artiS;
İstersen önce bir Enlightenment kur, Unity açılmazsa onu kullanıp yaptığın ayarları geri alabilirsin.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Kadir Can - 19 Temmuz 2011 - 14:09:24
@artiS;
İstersen önce bir Enlightenment kur, Unity açılmazsa onu kullanıp yaptığın ayarları geri alabilirsin.

Sadece bu iş için E17'ye girmek çok masraflı olmaz mı? :)
Uçbirim olur, o da olmazsa daha hafif bir masaüstü olur mesela.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kadir Can

Haklısın heartsmagic;
E17 biraz daha ılımlı duruyor, diğer pencere yöneticilerini kullnmak zor olduğu için önermiştim ama önerimi geri alıyorum.
Tabi her zaman için konsol sotu olmakta fayda var. :D

mencelon

Aslında Compiz masaüstü küpü Ubuntu kurulum cdsi içerisinde hazır kurulmuş ve ayarlanmış olarak bulunsa daha güzel olurdu.  cdden format at ubuntuyu kur masaüstü kare geçişleri  de hazır olsun.Ne şahane olurdu.

if

Masaüstü küpünü fonksiyonu öntanımlı olarak gelmekte Ubuntu ile, sadece compiz ayar yöneticisini yükleyip bu fonksiyonu etkinleştirmek gerek.