[Çözüldü] Menü problemi

Başlatan 6ng4n, 11 Haziran 2011 - 19:31:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

6ng4n

Unitydan canım sıkılınca kde 4 yükledim synapticten.Ancak bazı gnome uygulamalarının menüleri gözükmüyor(nautilus gibi). Sorunu nasıl çözerim?

BayboraKaan

Anladigim KDE yükledikten sonra Gnome tarafinda ki menüler mi bozuldu?

6ng4n

kde ortamında nautilus'un menüleri ya da tux guitarın menüleri(dosya, düzen) vs gözükmüyor
unity --replace yapınca üste geliyor tekrar kwin --replace de kayboluyor :S.

if

@6ng4n, son mesajınızdan anladığım kadarıyla Nautilus'u KDE masaüstünde, Kwin'i de Gnome(Unity) üstünde kullanmaya çalışıyorsunuz ki yanlış yapıyorsunuz. KDE kurduktan sonra kullanıcı oturumunu kapatırsınız, KDE masaüstünü seçerek giriş yaparsınız ve KDE masaüstünün sağladığı dosya yöneticisi - Dolphin - ve efekler için Kwin kullanırsınız.

6ng4n

hayır plasma oturumunda(girişten kde'i seçerek) unity'ı yükledim(kde'de alt+f2 yapıp unity --replace çalıştırdım). Yani unity'a girip kwin açmadım.nautilus sadece bir örnek yoksa tabii ki dolphin kullanıyorum

karizmaxi

Alıntı Yaphayır plasma oturumunda(girişten kde'i seçerek) unity'ı yükledim(kde'de alt+f2 yapıp unity --replace çalıştırdım). Yani unity'a girip kwin açmadım.nautilus sadece bir örnek yoksa tabii ki dolphin kullanıyorum
unity zaten KDE altında çalışmaz unity ayrı masaüstü KDE ayrı bayağı bir karıştırmışsınız galiba içiçe herşey :)
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

heartsmagic

Unity'den canım sıkıldı KDE yükledim demişsin ilk iletinde. Peki neden tekrar Unity'yi açmaya çalışıyorsun? Ki bence de çok makul bir durum değil bu.kacak@ubuntu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

6ng4n

@heartsmagic menüler görünmeyince kontrol amacıyla çalıştırdım unity'ı.ama sorun çözüldü denebilir yeniden başlatıp kde plasmada açınca düzeliyormuş menüleri herhalde belleğe bir şeyler yazıyor o yüzden gnome oturumları problem yaratıyor kdeye geçince.