acer a211 root yapma

Başlatan asarycan, 04 Mart 2014 - 11:08:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asarycan

elimde acer iconiatab a211 tablet var. root yapmak istiyorum.  şöyle bir dokuman var.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1999615

./adb-linux reboot-bootloader

dedikten sonra tablet tekrar açılıyor ve

Bootloader VJB-9047864:Starting Fastboot USB download protocol diye bir şey çıkıyor ve burada donuyor.

ubuntu terminalde

./fastboot-linux oem unlock yazdım. Terminal'de  Waiting for device yazıyor. fakat ilerleme olmadı.

Bu tableti nasıl root yapabilirim.

meda

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot
Mekineyi yeniden başlat.Cihazi bilgisayara USB ile bağla Uç Birimde sudo suyönetici olduktan sonra Xda sitesinde verilen komutları uygulayabilirsin.Ayrıca *.img uzantılı dosyaların olduğu klasöre gelerek yazdırma işlemi yapabilirsin.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

asarycan

@ shadow verdiğin komutları uyguladım. Tabletin kilidi açıldı. Yalnız benim baktığım link acer a210'la ilgili benim tabletin modeli a211. bir sorun olur mu. Acer'in sitesinde kernel source kod diye bir zip dosyası var driver kısmında onu mu kurmak gerekiyor acaba.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mart 2014 - 15:45:55

documents'in içinde.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

meda

A211-210 arasında donanımsal anlamda fark var mı ? Donanım olarak fark yok ise yazılımda sorun teşkil etmez. Sürücü isteği Windows için.Çekirdek kaynak dosyasını geliştiriciler için yayınlarlar senin işin olmaz.

Not: Güzel Türkçemizi korumak namına kernel=çekirdek driver=sürücü gibi kelimelerin kullanımına özen gösterelim.
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

asarycan

Linkteki leri uyguladım telefon'a supersu uygulaması geldi, bir tane terminal emulator yükledim. fakat terminalde su komutu  verdiğimde kullanıcı@makine değişmiyor. telefonumda su komutundan sonra root@makine yazıyodu, tablette yazmıyor. bu normal mi. bir tane rootchecker diye bir uygulama yükledim. O uygulamayı çalıştırıp doğrulama yaptığımda tablet root'lu diyor.

meda

Acaba "Root"  amacın ne?