Gnome 3 yükledim giriş ekranını düzeltemiyorum

Başlatan blood4metal, 02 Haziran 2011 - 18:20:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blood4metal

11.04 Natty üzerine depodan güncelleme şeklinde gnome 3 kurdum.. İlk başta gnome 3 başlatılamadı hatası aldım; ardından gnome shell kurdum hersey düzeldi ancak giriş ekranı gnome 3 kurdugumda bozuldu ve arka planı mavi oldu, teması da gri sade bir tema oldu.. ubuntu simgesi dahi kayboldu.. ubuntu tweakle düzeltmeye çalıştım, proramda düzelmiş gibi görünse de düzelmedi.. Giriş ekranı yöneticisiyle parola sormasın bari direk atlasın o ekranı diye otomatik giriş yap dedim o da işlemedi; yine programda ayarladıgım gibi görünse de her açılışta parola soruyor.
Bunu nasıl düzeltebiliriz?

Şimdiden tesekkurler..

decent

Bu hatalar giderilir, başka şekilde tekrar ortaya çıkar vs.

En kestirme cevap:
Ağız tadı ile Gnome 3 kullanmak istiyorsanız, Oneriric yükleyebilirsiniz.

blood4metal

oneric tam olarak nasıl bi surum bilgi verebilir misin? natty den farkları neler? artıları eksileri vs? oneric hakkında pek bir bilgim yok da..

decent

Alıntı yapılan: blood4metal - 02 Haziran 2011 - 20:51:38
oneric tam olarak nasıl bi surum bilgi verebilir misin? natty den farkları neler? artıları eksileri vs? oneric hakkında pek bir bilgim yok da..

28 Mayısta yükledim ve neredeyse hep Oneiric kullandım.

Bana göre artıları neler ?
1-  Natty sürümünde karşılaştığımız hataların neredeyse hiç biri yok,
2-  Şu an itibariyle masaüstü seçeneğimiz yeterli sayıda ve neredeyse hepsi sorunsuz (Gnome Klasik, Unity, Unity 2D, Gnome 3)

Ya eksileri neler?
-  Şu an için 3. parti yazılım kaynakları, PPA vs. eksiği olsa da problem değil. Çünkü Ubuntu depolarında çok fazla eksik yok, eklemeler sürüyor.

heartsmagic

Oneiric özellikle yeni kullanıcılar, ilaveten günlük sistem istekleri için pek terich edilmemeli, zira alfa,beta,rc,kararlı derken bir dünya sorun yaşanma olasılığı mevcut.

@blood4metal, GDM'nin hangi sürümü kurulu şu an sende?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

decent

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Haziran 2011 - 22:16:19
Oneiric özellikle yeni kullanıcılar, ilaveten günlük sistem istekleri için pek terich edilmemeli, zira alfa,beta,rc,kararlı derken bir dünya sorun yaşanma olasılığı mevcut.
...

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,27681.0.html konusunda söylediğim şartlar dahilinde Oneiric tavsiyem geçerlidir.
Çünkü konu Ubuntu' da yok denilebilecek kadar az sorun ile Gnome 3 kullanabilmek ise, -bana göre- bu Oneiric ile mümkün.

En başta gelen koşul ise ekran kartı sürücüsünü düzgün bir şekilde yapılandırmaktır.

heartsmagic

Şu an için sorunlar cidden az olabilir, fakat sürüm sürekli güncellenerek gidecektir ve patlaması her zaman ihtimal dahilindedir. O başlıkta söylediğin gibi elbette gönül rahatlığıyla denenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Ben de yazayım :) Netbook üzerinde kullanıyor(d)um uzun süredir, sorunsuz bir şekilde. Ancak geçenlerde gnome 3 denemesi yaptım ve o gün bugündür sistem afallamış durumda. Hoş işimi hallediyorum bir şekilde ama can sıkıcı. Mesela Unity 3D ile pencere tam ekran değilse büyült-küçült-kapat düğmeleri görünmüyor. Başka başlıkta bahsettiğim gibi nete bağlanma da sorun yok ama ne hikmetse sistemdeki araçlar internete bağlı olmadığımı algılayıp işlem yapmıyor.

Özellikle oneiric kullanmamın sebebi ubuntuone paketinin sorunsuz çalışması ama şu an kullanamıyorum o ayrı :) Unutmadan Unity 2D sorunsuz çalışıyor.

decent

Alıntı yapılan: eribol - 02 Haziran 2011 - 23:23:47
...Mesela Unity 3D ile pencere tam ekran değilse büyült-küçült-kapat düğmeleri görünmüyor...

Yanlış anlamadıysam bahsedilen bu:

Ubuntu Tweak ve Gnome Tweak Tool ile istediğimiz düğme ayarları mümkün.

eribol

Evet, birinci sorun o kadar önemli değildi ama çözümü basitmiş. İkincisini umarım güncelleme ile çözerler zira kde-netbookta şu an sorunlu.

blood4metal

tesekkur ederim herkese oda arkadasımın zamanı vardı onun bilgisayarında denedik gercekten cok guzel hiç bir sorun çıkarmadı ben de finallerim bittiği zaman direk yüklemeyi düşünüyorum. Peki benim ilk mesajımdaki giriş ekranı sorunu için yapıcabilecek bir şeyler yok mudur?

microanaliz

MicroAnaliz

decent