adobe master collection cs4-cs5 kurulumu

Başlatan xxx-3x, 31 Mayıs 2011 - 23:48:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxx-3x

merhaba hayatımda hiç linux kullanmadım.ama kullanmayı düşünüyorum.bu sitedeki konuları vs. inceledim bazı arkadaşlar adobe dreamweaver cs4 bazıları photoshop cs5 kurdugunu söylüyor ama sadece söylüyor.yani demek istedigim bu kurulumları hiç bilmeyenler için yani benim gibiler için videolu (resimli yada yazı ile anlatım degil)anlatım yapamazlar mı.ben ilgili yabancı siteleri de gezdim ve tam anlamadım ama kuranları gördüm.ben windows dan kurtulmak istiyorum ama adobe master collections dan da vazgeçmem imkansız.özellikle adobe premier pro,photoshop,after effects ve illustrator.bunların kurulumu hakkında videolu anlatım yapılmalıdır bence

ve bu programların alternatifini kullanmak istemiyorum.

ubuntuyu kurmayı inanın çok istiyorum ama dedigim gibi bana adobe master collections cs4 ya da cs5 kurmamın tam anlamıyla nasıl mümkün olacagını anlatan bir arkadaşım olursa hemen sistemi mi degişirecegim.yada yazdıgım programların tek tek cs4 ya da cs5 versiyonunu.çift işletim sistemi de kullanmak istemiyorum.sadece ubuntu

şimdiden cevap yazacak arkadaşlara teşekür ederim. ;)

BayboraKaan

Bilgisayariniza Linux kurmadan okuduklarinizdan hic bir sey anlamazsiniz. Ilk önce kurmanizi tavsiye ederim. Inanin ki o zaman buldugunuz bütün belgeler isinize yariyacaktir.

heartsmagic

Eğer Ubuntu'ya geçişini veya bu uygulamaları deneme olayını sadece ama sadece videolu anlatıma bağlıyorsan üzgünüm fakat çok fazla sayıda cevap alamaz, muhtemelen de yeterli desteği bulamazsın. Kaybedeceğin fazlaca bir şey yok, Ubuntu'yu en kötü Windows'un içine kurar, ardından bu uygulamaların düzgün şekilde kurulup çalışanlarını Wine ile denersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xxx-3x

merhaba dediginiz gibi ubuntu 11.04 kurdum yalnız adobe yüklerken şöyle bir hata aldım.....adobe productions premium cs5

http://www.hizliupload.com/viewer.php?file=30995584902171225795.png

.bu arada internet download meneger ve pro show gold 4 son surumleri çalıştı

arkadaşlar birde mozilla da video izlemek için flash playeri indir diyor indiriyorum ama kuramıyorum onun içinde kısaca bi deginseniz.

burk

Anladığım kadarıyla wine yüklü değil, onun için şurada vakit geçirmen lazım. Flash player sorunun için de arama yapmanı öneririm. Hemen sağ üst köşede bir arama kutucuğu var, her aramanın sana katacağı bir şeyler vardır, unutma bunu. :)

xxx-3x

BayboraKaan

Uzun zamandir Wine kullanmadim ama hatirladigim indirdigimiz .exe dosyasina sag tik ve wine ile calistir diyerek kuruyorduk. Forumda cs4 ve cs5 kuran arkadaslar var onlarin actigi basliklardan yararlanabilirsiniz.

burk

Alıntı yapılan: xxx-3x - 02 Haziran 2011 - 16:20:51
merhaba dediginiz gibi ubuntu 11.04 kurdum yalnız adobe yüklerken şöyle bir hata aldım.....adobe productions premium cs5

http://www.hizliupload.com/viewer.php?file=30995584902171225795.png

.bu arada internet download meneger ve pro show gold 4 son surumleri çalıştı

arkadaşlar birde mozilla da video izlemek için flash playeri indir diyor indiriyorum ama kuramıyorum onun içinde kısaca bi deginseniz.

Ekran görüntüsü koyduğun yerden sorunu çıkaramadım ben, orada sadece bir hata olduğu var, verilen siteyi de biraz dolaştım ancak daha net bir sorun tanımı olmadığı için bir şey diyemiyorum, üzgünüm. Wine ve photoshop kullanmadığım için daha detaylı hata çıktısı versen bile ancak ben bunu araştırır dilim döndüğünce Türkçe'sini anlatırım, diğer arkadaşları beklemekte fayda var.

xxx-3x

daha detaylı demişsiniz ama ben linux ilk defa kullanıyorum.yani wine ile yüklemeye çalıştım hata verdi.birde ben winenin en son sürümünü zannedersem betasını yükledim.bun eski sürüm yapsam olur mu.bir de eski sürüm nasıl yapacagımı da bilmiyorum :'(

sabian

daha önce photoshop cs5 kurulumunu yapmıştım, çalışıyor Ubuntu üzerinde wine ile. Ancak sistemimi baya kasmıştı, kaldırmak zorunda kaldım. Neyse ki GİMP her işimi görüyor.

Arkadaşların dediği gibi forumda anlatımı olmalı, ben buradan yapmıştım. Corel'i de çalıştırmıştı yine cs5'ti. Biraz zamanınızı alacaktır gerekli bilgiye ulaşmak ancak yeni bir platform ve program kurulum anlayışıyla karşı karşıya olduğunuzu gözden kaçırmayın, araya araya bağdat bulunur yani.

Kolay gelsin, çözüme ulaşacağınıza eminim, ama sadece arama kutusunu daha sık kullanmak kaydıyla.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com