Acer 6935G anakart arızası

Başlatan aurora, 30 Mayıs 2011 - 19:50:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aurora

Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarımda Mint ortamında Wine üzerinden COD 4 oynamak için açtım, menülerde ses ayarı yaparken birden ekran takıldı. Alt+Tab ile pencere değişimi seçeneği çıkmasına rağmen pencere değişmiyordu. Ben de güç düğmesine basılı tutarak bilgisayarı kapattım. Sonra açmak istediğimde ise açılmadı. Yani güç düğmesine bastıktan 2 saniye sonra bilgisayar çalışmaya başlamasına rağmen, dokunmatik konsolun ve dvd sürücünün çalışmasına rağmen bir türlü ekranda görüntü gelmedi. Ben de tamirciye götürdüm ve bana anakartta sorun olduğunu söyledi. Yeni anakart gerektiğini ve masrafının ise oldukça yüksek meblağlarda tutabileceğini ( 600-700 tl) belirtti. Bunun haricinde ise bilgisayarın artık işe yaramayacağını 100-200 tl civarında parçalara ihtiyaç duyan herhangi birine satabileceğimi söyledi. Şimdi sizce ne yapmalıyım? Bilgisayarı alalı henüz 26 ay oldu ve yaklaşık 1650 tl verdim. Açıkçası bu durum çok sinirimi bozdu. İzmir'de anakart tamiri yapabilecek ya da kargoyla gönderebileceğim şekilde 200 tl civarına bu sorunu giderecek bir çare arıyorum günlerdir. Sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Saygılar.

TahaKaradeniz

Garanti süresini sadece 2 ayla kaçırmanız kötü olmuş. Laptop parçaları değiştirildiğinde çok fahiş rakamlar istenebiliyor ama size tavsiyem başka tamircilere de göstermeniz. Allah kolaylık versin.
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !