LXDE Kurulumu

Başlatan Sypro, 08 Ağustos 2008 - 14:23:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

@bytan sana bir komut vermiş ama. Elinle de yapabilirsin.

okan_ubuntu

son birşey daha sormak istiyorum.Ben bunları silersem sadece compiz bir zarar görecek mi yoksa compizdeki ayarlamalar mı gidecek?

agritux

Bazen araştırmak sormaktan daha eğitici olabiliyor.
Bu dosyalar belli ki ayar dosyaları.
İçlerine girip baktığınızda, hangi programlar ile ilgili dosyaları görürseniz, onların kişisel ayarları silinecek, ilk kurulduğu halindeki ayarlara geri dönecektir.

okan_ubuntu

Haklısın sessizce bazen zor geliyor sana da zor geliyordur bu sorular cevaplamak belki ama:
bilgi paylaştıkça büyür değil mi :P

sağol.

agritux

Yok hayır cevaplamak zor gelmiyor :) zor gelseydi cevaplamazdım. Zorunda değilim sonuçta :)
aksine yardım ettikçe zevk alıyorum.

okan_ubuntu

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: okan_ubuntu - 06 Aralık 2009 - 22:28:46
...bu dosyaların birlikte aç sorununu sormuştum.tar.gz dosyalarını neyle açacağını bilmiyor ve bana soruyor...

Bende şu şekilde denemenizi önerecektim.! Geçte olsa

Malum, mevcut dosyaları bilinmeyen olarak tanımlıyor.
[IMG]http://i47.tinypic.com/2jcg4jo.png[/img]
Muhtemelen Compiz yüklüdür ve Lxde ile uyumlu çalışıyordur.
Compiz ayar yöneticisinden Komut ve kısayol belirleyip,
uzantılarınızı bu şekilde açmanızda, her seferinde belirtmenizden daha avantajlıdır.
[IMG]http://img40.imageshack.us/img40/7039/ekrangrntscompizconfiga.th.png[/img] [IMG]http://img708.imageshack.us/img708/7039/ekrangrntscompizconfiga.th.png[/img]
Dosya(lar)nın üzerine gelip belirlediğiniz kısayolu tuşlamanız yeterli olacaktır.

imasith

sanırım bu masaüstünde çop kutusu yok , az önce acı birşekilde öğrendim..:) bunu ilk mesajda belirtirseniz yeni kuracak olanlar işine yarayacağını düşünüyorum..

ironic

PCMan' ın eksik özelliklerinden biri. Silinen şey tamamen siliniyor.  :)

erkuserdem

Debiana lxde kurdum apt-get install lxde komutu ile
grubtan debianı seçince lxde açılması gereken yerde siyah ekran geliyor. Herhangi bir tuşa basınca x ekranı düzgün yüklenmedi diyor. Konsola da geçemiyorum.

empax

Alıntı yapılan: imasith - 16 Aralık 2009 - 22:15:44
sanırım bu masaüstünde çop kutusu yok , az önce acı birşekilde öğrendim..:) bunu ilk mesajda belirtirseniz yeni kuracak olanlar işine yarayacağını düşünüyorum..
Alıntı yapılan: ironic - 16 Aralık 2009 - 23:29:52
PCMan' ın eksik özelliklerinden biri. Silinen şey tamamen siliniyor.  :)

Sanal sistemden bakıyorum şimdi, silinenler çöpte toplanıyor :) Eksik giderilmiş.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

x x x x

anlatılanı  aynen yaptım sistemi yeniden başlattım ama hala gnome değişiklik yok

heartsmagic

Gnome'da değişiklik olmayacak, giriş yapmadan önce ayarlarından masaüstü olarak LXDE'yi seçemiyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

x x x x

o tam  olarak nasıl yapılıyor ?

serkanburda

Sistem-Yönetim-Giriş Ekranı yoluyla da varsayılan oturumu gnome'dan lxde'ye çevirebilirsiniz.

bytan

Alıntı yapılan: x x x x - 24 Kasım 2010 - 00:25:59
o tam  olarak nasıl yapılıyor ?

Kullanıcı adı ve şifre girdiğin ekranda da giriş yapmadan önce oturum türünü belirleyebilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mehmetux

Anlatım için teşekkürler, lxde harika bir alternatif zaten Ubuntu' nun lxde kullanan bir dağıtımıda var bildiğim kadarıyla.. http://lubuntu.net/
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

tatlieksi

Günaydın arkadaşlar son derece düşük bir laptopa xubuntu kurdum. Bunda bile kasmalar oluyor. xubuntu üzerine LXDE masaüstünü nasıl kurarım?
Şimdiden teşekkürler...

serkanburda

sudo apt-get install lubuntu-desktop

calmo

Alıntı yapılan: serkanburda - 15 Aralık 2010 - 12:42:12

Sadece bu kadar mı yani? :) Bu kodu gir ve ardından açılışta LXDE'yi seç.

Sorunsuz çalışır mı, son günlerde deneyen var mı?

serkanburda

Sadece bu; o kodu uçbirimden verdiğiniz takdirde lxde masaüstü kurulacaktır. Ancak sorun yaşar mısınız, kesin yanıt verilemez. Sistemde halihazırda bulunan masaüstü ile çakışmalar olursa elbette sorun yaşama ihtimaliniz var, ancak nedir bunlar derseniz sadece deneyen varsa söyleyebilir. Yine de aşılmayacak bir problem olacağını ben sanmıyorum.

celalturk

Lubuntu lxde masaüstünün ubuntuya uyarlanmış şekli diyebiliriz. ( Tema, icon v.s.)

yerine,

sudo apt-get install lxde

ile lxde masaüstünün varsayılan saf halini de kurabilirsin. Synaptic'ten kurmak bence daha kolay ve basit. Arama bölmesinde yazdığında hem seçenekler sıralanıyor, hem kurulacak ek paketleri de görüyorsunuz.
Giriş ekranından lubuntu veya lxde masaüstünü seçip deneyebilirsin. Hangisi hoşuna giderse artık. Ben bir problemle karşılaşmadım. ( Ubuntu, Xubuntu, Lubuntu; üçünde de kurdum çalıştırdım)

calmo

Teşekkürler. Varsayılan masaüstünün üzerine kurunca verimli olmuyor sanki... Pardus'a Xfce kurarak denediğimde öyle olmuştu...

lnx

11.10 kullanıyorum. Yazılım Merkezinden kurdum. İlk izlenimim; güzel çalıştığı yönünde. Boştayken işlemci kullanımı yüzde sıfırla bir arasında. Güzelmiş :D

Gunef

LXDE'yi kurdum fakat masaüstündeki klasörleri ve belgeleri hareket ettiremiyorum sabit duruyorlar. masaüstü kilitli gibi sanki
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...