Qt Syntax Highlighter

Başlatan mami96, 28 Mayıs 2011 - 00:43:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mami96

Selamlar,

Qt4 ile bir Not defteri tarzi uygulama yaptim.

Ama ben bunu dahada gelistirmek istiyorum

Qt ile Syntax Highlighter nasil aktif edebilirim?

Ama birde şu var dilleri belirlemek istiyorum. Sadece linux altinda calisan dilleri istiyorum

C/C++, PHP, Perl, Ruby, Python, D, Java, Bash

tarzi.

.vb, .cs, .asp ,aspx gibi dosyalari renklendirmesin.

Ama onceligim o entegrasyonu saglamak olacak.

onun icin ayri bir header file mi var?

Onu cagirdigim taktirde, calisacak mi?

rutku

Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

mami96

Oraya baktimda ingilizcem pek iyi degil.

Bide oardakinin aynisini yaparsam kendim yapmis sayilmam ki :(

rutku

Öğrenmek için başkalarının kodlarından faydalanmak zorundasın. Bende o kaynaktan faydalanıyorum. İstediğin şekilde değiştirirken zaten örneği daha iyi kavrarsın. Bir dahakine kendi isteğine göre sıfırdan yazabilirsin. Malesef konuyu kavrayıncaya kadar kendin yapamazsın.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

mami96

Yav text editör kolayda işte Syntax girince orada karışıyor (:

Neyse teşekkür ederim. Şimdilik böyle deneyeyim.

İleride syntax algilama icin kendi kodumu yazarim umarim.

hyperThread

Öğrenmek için o örneği iyice incelemen, kendi programında bu tür bir iş yapabilmene ön ayak olacaktır. İngilizce olması konusunda yapabileceğimiz birşey yok, direk kodları incelemeni öneririm bu durumda. Gerekirse aynı kodu yaz birkaç defa, o syntax highlight nasıl oluyor öğrenmek için. Ondan sonra kendi koduna benzer yapıda bir sınıf eklersin(syntax highlight'a daha önce bakmadım) ve programında kullanırsın ;) İngilizce diye çekinmene gerek yok bence :)

mami96

Alıntı yapılan: hyperThread - 28 Mayıs 2011 - 19:09:38
Öğrenmek için o örneği iyice incelemen, kendi programında bu tür bir iş yapabilmene ön ayak olacaktır. İngilizce olması konusunda yapabileceğimiz * bir şey yok, direk kodları incelemeni öneririm bu durumda. Gerekirse aynı kodu yaz birkaç defa, o syntax highlight nasıl oluyor öğrenmek için. Ondan sonra kendi koduna benzer yapıda bir sınıf eklersin(syntax highlight'a daha önce bakmadım) ve programında kullanırsın ;) İngilizce diye çekinmene gerek yok bence :)

Oradaki kodlari birebir denedim (:

Syntax algilamayi kavramam lazim :d sifirdan yazarim.

Sonra .deb yapar yayinlarim belkim :P

Bide Turk yapimi olsun yani :D