Pencerelerin sağ üstteki küçült-tam ekran yap butonlarım yok

Başlatan thex_yavuz, 26 Mayıs 2011 - 09:04:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thex_yavuz

Arkadaşlar gnome3ü kurdum, şuan güzel çalışıyor, fakat sağ üstteki küçült, tam ekran yap ve kapat butonlarından sadece kapat butonu var. Diğer 2si görünmüyor, nasıl çözebilirim?
www.duzceuni.com
Düzce Üniversitesi öğrenci mekanı

sema

susema

barış

@susema, Fedora üzerinde nasıl görünür yapacağız bir bilgin var mı?

Mitsukuni

Gnome 3'de öntanımlı olarak diğer düğmeler bulunmuyor, sadece kapat düğmesi var dediğiniz gibi. Ama Gnome 3'ün sistemine alışınca neden o düğmeleri koymadıklarını anlayabiliyorsunuz. Alışabilmek için zaman gerekli bir yapıya bürünmüş Gnome, ama ilginç ve de güzel bir yapıya.

sema

@barış, Fedora kullanmadım ama Ubuntu-tweak'i ona kuramıyor muyuz. Şunu gördüm, işe yaramazsa neti karıştırayım biraz:

http://code.google.com/p/rpm4fc-cn/downloads/detail?name=ubuntu-tweak-data-0.4.7.2-1.fc11.x86_64.rpm&can=2&q=

Bu arada @Mitsukuni'nin iletisini de okudum. Gnome 3 kullanmadığım için bilmiyorum, eğer düğmeler panelle tümleşikse (sallıyorum biraz) haklı olabilir.
susema

Mitsukuni

Alıntı yapılan: susema - 26 Mayıs 2011 - 20:57:58Bu arada @Mitsukuni'nin iletisini de okudum. Gnome 3 kullanmadığım için bilmiyorum, eğer düğmeler panelle tümleşikse (sallıyorum biraz) haklı olabilir.
Sanırım tümleşik değil, Gnome 3 çöktü uyarısı aldığımda yenileme yapmaya çalıştığım vakit geçici olarak bütün düğmeler görünmüştü. Tabi yine de emin olamayacağım.

Alıntı yapılan: susema - 26 Mayıs 2011 - 20:57:58
Fedora kullanmadım ama Ubuntu-tweak'i ona kuramıyor muyuz.
Bir de unutmadan belki deb'i rpm'ye dönüştürüp denenebilir ama ne derece faydalı olur denemeden bilinmez. :)

sema

rpm'i neden .deb'e dönüştürüyoruz, var zaten? Ben o bağlantıyı görünce fedora'da .rpm kullanılıyor diye düşündüm :) Tümleşik değilse ve bir ara gelmişse bir yolu vardır. Benden önce çözüm olmazsa birkaç saate bir bakarım.
susema

Mitsukuni

Demin o bağlantı bende hata vermişti, sonra da denememiştim ama şimdi açmayı başardım, söylediklerim havaya gitmiş.  :-[ Şu an Fedora yüklü değil bende ama sanırım işe yarayacaktır. rpm kullanan Ubuntu dağıtımı yok herhalde hiç. :)

sema

Alıntı yapılan: Mitsukuni - 26 Mayıs 2011 - 21:09:31
rpm kullanan Ubuntu dağıtımı yok herhalde hiç. :)

Fedora'dan bahsediyoruz diyeceğim ama kalsın artık. Anladım ne demek istediğini ve ne demek istemediğini :) (sanırım).
susema

barış

Mitsukuni

Alıntı yapılan: susema - 26 Mayıs 2011 - 21:16:20
Alıntı yapılan: Mitsukuni - 26 Mayıs 2011 - 21:09:31
rpm kullanan Ubuntu dağıtımı yok herhalde hiç. :)

Fedora'dan bahsediyoruz diyeceğim ama kalsın artık. Anladım ne demek istediğini ve ne demek istemediğini :) (sanırım).
rpm'ye çevirme amaçlarının ne olduğuyla ilgili küçük bir espri yapmıştım ama sanırım anlaşılmış zaten. :)

sema

@barış, söylediğim gibi bir çözüm gelmezse birkaç saat sonra karıştırırım interneti biraz. Umarım gelir o zamana kadar ya da en azından buluruz.
susema

Mitsukuni

@barış şimdilik bu kadar buldum ama ben de bakınmaya devam ediyorum.
Alıntı YapI.e minimize is still available through a number of possibility:
- alt+F9
- alt+space -> Minimize
- right click on title bar -> Minimize

As well, maximize is still available by doing one of:
- alt+F10 (alt+F5 to unmaximize)
- alt+space -> Maximize
- right click on title bar -> Maximize

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mayıs 2011 - 22:08:11

Şu başlıkta bir şeyler buldum, tam da Fedora 15'le ilgili:
http://www.khattam.info/howto-add-minimize-maximizerestore-buttons-in-gnome-3-2011-05-26.html
gconf-editor'den desktop >> gnome >> shell >> windows kısmında pencere düğmeleri ayarlanabiliyormuş. Umarım olur bu.

grey123

advanced settings programını çalıştırın açılan pencereden shell menüsüne gelin arangement of buttons titlebar seçeneğinin yanındaki açılır menüden all seçeneğini işaretleyin tüm butonlar gözükecektir.bu fedora 17 için geçerli şu anda.
Hepimiz bir'iz.Yani ben , biz olduğumuz zaman 'ben'im...