Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) ufukta belirdi : Günlük derleme hazır !

Başlatan decent, 25 Mayıs 2011 - 11:12:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Neydi bu ismin manası ?
Alıntı Yap...Ubuntu'nun kurucularından Mark Shuttleworth 11.10 sürümünün adını açıkladı; "Oneiric Ocelot." Kulağa oldukça garip gelen isimde Oneiric düşsel anlamına gelirken, Ocelot Amerika topraklarında yaşayan ve üzerinde siyah benekleri bulunan vahşi bir kedi türü. Shuttleworth isim verirken ne istediklerini şöyle anlatıyor; "İstediğimiz şey hayali ve rüya gibi. Aynı zamanda şık ve muntazam. "...

desktop ISO dosyalar:
http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/

alternate ISO dosyalar:
http://cdimage.ubuntu.com/daily/current/

Ayrıntılar geldikçe eklenecek..

Önemli Not: Yukarıdaki bağlantıda görülen uyarıyı buraya da eklemekte fayda var.
Alıntı YapWarning: This image is oversized (which is a bug) and will not fit onto a standard 700MiB CD. However, you may still test it using a DVD, a USB drive, or a virtual machine.

Contempt

Sanırım 11.10 için yazmak istediniz ? Yada ben mi öyle anladım :)

Not : Düzeltmişsiniz Pardon :(
Herşeye Rağmen...

decent

hüseyincicek

eski sürümlerden daha hızlı bir sistem beklıyorum  :) ubuntu nun dönüm noktası olsun inşallah 11.4 e benzemesin 10.10 a geçtim :P

decent

Arkadaşlar, sisteminize yüklemeyi düşünüyorsanız, öncelikle/yüklemeden önce VirtualBox içerisinde denemenizi öneririm.

ekopc

Normal kurulummu  görsel olarak yoksa diger kurulummu kendin seçerek  görsel olmayan

empax

@decent, bende mi problem var anlamadim ama nedense sizin foruma yuklediginiz hic bir resmi goremiyorum. Hangi siteye yukluyorsunuz ?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

barış

ekopc

İndirdim 11.10 'u vmware ile başlattım siyah ekranda kaldı hiç birşey gözükmüyor.

empax

3 tarayicida denedim hic birinde gozukmuyor resimler. (Chrome,chromium,firefox)
Cerezleri de temizledim ise yaramadi.

Simdi windows kullanan arkadasimin bilgisayarindan baktim(Chrome) resimler gorundu. Bir de Xubuntu kullanan arkadasimin bilgisayarindan baktim(Firefox) onda da resimler gozukmedi.
Cok sorun degil ama ilginc geldi  :D
بسم الله الرحمن الرحيم

sema

Ben de bir ara göremiyordum ama şimdi görebiliyorum. Yalnız bu konuda resim olduğunu nerden anladınız, ben göremeseydim anlayamazdım sanırım.

Ara ara göremediğim resimler de oluyor başkalarına ait (bunu örneğin masaüstü resimlerinin sergilendiği başlıklardan farkedebiliyorum genelde), acaba forumda mı bir şey var ???
susema

ekopc

resimleri görüyoruz bir sorun yok  Chrome kullanıyorum  firefox da gözüküyor

empax

Alıntı yapılan: susema - 25 Mayıs 2011 - 16:25:42
Ben de bir ara göremiyordum ama şimdi görebiliyorum. Yalnız bu konuda resim olduğunu nerden anladınız, ben göremeseydim anlayamazdım sanırım.

Ara ara göremediğim resimler de oluyor başkalarına ait (bunu örneğin masaüstü resimlerinin sergilendiği başlıklardan farkedebiliyorum genelde), acaba forumda mı bir şey var ???

Resimler kirik baglanti seklinde gozukuyor.Firefox ile actigimda dedigniz gibi hic bir sey gozukmuyor.
Eger @decent tum resimlerini imgur servisine yukluyorsa o siteye yuklenenleri goremiyorum sadece.
بسم الله الرحمن الرحيم

decent

İlk iletide yer alan resimler:

Alternate tarafı güncellendi ve 64 bit eklendi.

http://cdimage.ubuntu.com/daily/current/

empax

بسم الله الرحمن الرحيم

decent

Rica ederim @empax,
Asıl geç cevap yazdığım için kusura bakmayın.

empax

بسم الله الرحمن الرحيم

ekopc

Bunların kurulumları Görselmi yoksa metin olarakmı ?  indirdim vmvarede kurmadı siyah ekranda kaldı

decent

Alıntı yapılan: ekopc - 25 Mayıs 2011 - 20:34:01
Bunların kurulumları Görselmi yoksa metin olarakmı ?  indirdim vmvarede kurmadı siyah ekranda kaldı

İlk iletide ekran görüntüsü bulunan ilk iso ile kurulum yapılmıyor. Sadece hatalarla birlikte masaüstüne ulaşıp öylece kalıyor.
İkinci olarak http://cdimage.ubuntu.com/daily/current/oneiric-alternate-amd64.iso dosyasını indiriyorum. Bakalım bu nasıl olacak ?

Tam olarak bir şey söyleyebilmek için bir kaç gün daha beklemek gerekebilir.

delicesineseven

Çok güzel olacak gibi bir his var içimde ekim ya da 2012 nisan sürümü :)

decent

Alıntı yapılan: delicesineseven - 25 Mayıs 2011 - 20:40:09
Çok güzel olacak gibi bir his var içimde ekim ya da 2012 nisan sürümü :)

Alıntı Yap.."İstediğimiz şey hayali ve rüya gibi. Aynı zamanda şık ve muntazam. "...
Ben de bu cümlelere bakarak aynı şeyi düşünüyorum.

ekopc

Çok tşk. kurdum sagol virtualbox ile kurulum yaptım normal senin ikinçi resimdeki gibi unity gözükmedi hata yok hiç bir hata vermedi.giriş de gnome 3 göremedim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mayıs 2011 - 10:01:17

ekopc@ubuntu:~$ cat /etc/lsb-release
DISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=11.10
DISTRIB_CODENAME=oneiric
DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu oneiric (development branch)"
ekopc@ubuntu:~$

decent

@ekopc,
İlk iletide bilerek konulmuş iki ayrı resim var.

Normal kurulumda "Gnome3 ve Unity birlikte çalışıyor" bilgisini de ekleyeyim.

ekopc

Sanal kurulumda unity ve gnome gözükmüyor. ama tema gnome 3 girişte aynı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mayıs 2011 - 10:56:15

İşin güzel yanı hiç hata vermemesi sizinde belittiginiz gibi sanki final zannedersin. vmvare kurdu açılışta siyah ekranda kaldı
Virtualbox kurulumda gayet güzel çalışıyor.

decent

@ekopc,
Bana öyle geliyor ki, VirtualBox Linux sistemlere tam destek veriyor.
Eğer -benim gibi- kaybedecek birşeyin yoksa, sisteme yükleyebilirsin.
Önemli uyarı 2 :
Sistemimde ATI (HD 4200) kart var. Sürücüsünü yüklerken hata veriyor.
Nvidia kartınız varsa veya ATI kartınıza sürücü yüklemeyi düşünüyorsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.
"ATI kartımı sürücü yüklemeden kullanırım" diyorsanız gönül rahatlığı ile sisteme yükleyebilirsiniz.

Tabi bu sıkıntılar geçici sıkıntılardır, malum yüklediğimiz iso dosyası günlük derlemedir.